II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

MIKOŁAJ MOSIAK LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY "OLIMPUS" Z MATEMATYKI

Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS

olimpus matematykaUczniowie naszej szkoły wzięli udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z Matematyki, po raz pierwszy w wersji online.

Olimpiada stanowi cenne rozszerzenie programu nauczania, jest urozmaiceniem programu zajęć.

Najlepszy wynik w nasze szkole uzyskał Mikołaj Mosiak, uczeń klasy 2d, uzyskując tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej…

NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ W JĘZYKU ANGIELSKIM 2020

grejtbrytanPoniżej podajemy wyniki tegorocznej edycji konkursu na Najpiękniejszy Wiersz w Języku Angielskim 2020: miejsce pierwsze Laura Gogniat z klasy 2c za wiersz „Candle". Nie miejscu drugim Weronika Wiącek z klasy 2a za wiersz „Try" oraz Karolina Czerska z klasy 2c za wiersz „Affection". Miejsce trzecie przypadło Wiktorii Serwin z klasy 2a za wiersz „To younger sister".

Przyznaliśmy również wyróżnienie dla Kamili Pajdy, uczennicy klasy 1gb za wiersz „Closeness".

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji naszego konkursu serdecznie gratulujemy, szczególnie zwycięzcom i życzymy wielu kolejnych sukcesów w przyszłości. Organizatorzy: Eleonora Marmajewska-Basińska i Magdalena Dwojak.

 

Więcej…

KONKURS Z OKAZJI 30 ROCZNICY PRZYWRÓCENIA SAMORZĄDNOŚCI TERYTORIALNEJ W POLSCE

plakat samorzadII Liceum Ogólnokształcące im. Ks. J. Twardowskiego w Oleśnicy, Samorząd Uczniowski II LO w Oleśnicy i Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy ogłaszają KONKURS Z OKAZJI 30 ROCZNICY PRZYWRÓCENIA SAMORZĄDNOŚCI TERYTORIALNEJ W POLSCE.

Konkurs przeznaczony jest dla uczennic i uczniów II LO w Oleśnicy. Jako przedstawicielki i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy chcemy w ten sposób uczcić ważną rocznicę w historii naszej demokracji.

ZADANIA KONKURSOWE: Chętni mogą wziąć udział w 3 różnych konkurencjach. Jedna osoba może wziąć udział w więcej niż jednej konkurencji konkursowej: 1. Quiz wiedzy o Oleśnickim Samorządzie Lokalnym - Quiz będzie dotyczył podstawowej wiedzy na temat samorządu terytorialnego oraz na temat oleśnickich samorządowców. 2. Praca pisemna na temat: "Bilans 30 lecia - najważniejsze osiągnięcia oleśnickiego samorządu" Esej na temat dokonań oleśnickiego (powiatowego, miejskiego lub gminnego) samorządu lokalnego. 3. Życzenia dla naszych Samorządowców - nagranie wideo z życzeniami z okazji 30 lecia samorządności dla przedstawicieli lokalnego samorządu.

 

Więcej…

SOLIDARNOŚĆ I PODZIĘKOWANIA II LO DLA SŁUŻBY ZDROWIA

kolaz 1ga medycySamorząd szkolny II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych, który przypada na dzień 12 maja, chce wykorzystać nadarzającą się okazję i wraz z całą społecznością naszej szkoły pragnie wyrazić solidarność i wdzięczność wszystkim przedstawicielom służby zdrowia w naszym mieście, powiecie oraz całym kraju za Waszą ciężką pracę w czasie epidemii koronawirusa. JESTEŚMY Z WAMI! BARDZO WAM DZIĘKUJEMY! #2LOzMEDYKAMI

Na szkolnej stronie internetowej oraz szkolnym facebooku będziemy prezentować, przygotowane przez poszczególne klasy, kolaże z podziękowaniami za Waszą służbę i pomoc w tym trudnym czasie. Pierwszą pracę przygotowała klasa 1ga.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .