II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ W JĘZYKU ANGIELSKIM 2020

grejtbrytanPoniżej podajemy wyniki tegorocznej edycji konkursu na Najpiękniejszy Wiersz w Języku Angielskim 2020: miejsce pierwsze Laura Gogniat z klasy 2c za wiersz „Candle". Nie miejscu drugim Weronika Wiącek z klasy 2a za wiersz „Try" oraz Karolina Czerska z klasy 2c za wiersz „Affection". Miejsce trzecie przypadło Wiktorii Serwin z klasy 2a za wiersz „To younger sister".

Przyznaliśmy również wyróżnienie dla Kamili Pajdy, uczennicy klasy 1gb za wiersz „Closeness".

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji naszego konkursu serdecznie gratulujemy, szczególnie zwycięzcom i życzymy wielu kolejnych sukcesów w przyszłości. Organizatorzy: Eleonora Marmajewska-Basińska i Magdalena Dwojak.

 

Więcej…

KONKURS Z OKAZJI 30 ROCZNICY PRZYWRÓCENIA SAMORZĄDNOŚCI TERYTORIALNEJ W POLSCE

plakat samorzadII Liceum Ogólnokształcące im. Ks. J. Twardowskiego w Oleśnicy, Samorząd Uczniowski II LO w Oleśnicy i Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy ogłaszają KONKURS Z OKAZJI 30 ROCZNICY PRZYWRÓCENIA SAMORZĄDNOŚCI TERYTORIALNEJ W POLSCE.

Konkurs przeznaczony jest dla uczennic i uczniów II LO w Oleśnicy. Jako przedstawicielki i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy chcemy w ten sposób uczcić ważną rocznicę w historii naszej demokracji.

ZADANIA KONKURSOWE: Chętni mogą wziąć udział w 3 różnych konkurencjach. Jedna osoba może wziąć udział w więcej niż jednej konkurencji konkursowej: 1. Quiz wiedzy o Oleśnickim Samorządzie Lokalnym - Quiz będzie dotyczył podstawowej wiedzy na temat samorządu terytorialnego oraz na temat oleśnickich samorządowców. 2. Praca pisemna na temat: "Bilans 30 lecia - najważniejsze osiągnięcia oleśnickiego samorządu" Esej na temat dokonań oleśnickiego (powiatowego, miejskiego lub gminnego) samorządu lokalnego. 3. Życzenia dla naszych Samorządowców - nagranie wideo z życzeniami z okazji 30 lecia samorządności dla przedstawicieli lokalnego samorządu.

 

Więcej…

SOLIDARNOŚĆ I PODZIĘKOWANIA II LO DLA SŁUŻBY ZDROWIA

kolaz 1ga medycySamorząd szkolny II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych, który przypada na dzień 12 maja, chce wykorzystać nadarzającą się okazję i wraz z całą społecznością naszej szkoły pragnie wyrazić solidarność i wdzięczność wszystkim przedstawicielom służby zdrowia w naszym mieście, powiecie oraz całym kraju za Waszą ciężką pracę w czasie epidemii koronawirusa. JESTEŚMY Z WAMI! BARDZO WAM DZIĘKUJEMY! #2LOzMEDYKAMI

Na szkolnej stronie internetowej oraz szkolnym facebooku będziemy prezentować, przygotowane przez poszczególne klasy, kolaże z podziękowaniami za Waszą służbę i pomoc w tym trudnym czasie. Pierwszą pracę przygotowała klasa 1ga.

OFERTA KOREPETYCJI - INICJATYWA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO II LO

Logo2Aby ułatwić zdalne nauczanie uczennicom i uczniom II LO samorząd uczniowski II LO oferuje korepetycje online na szkolnym discordzie. Uczniowie chętni do pomocy, będą Wam pomagać w opanowaniu materiału z wybranych przedmiotów: matematyki, fizyki, języka polskiego, języka angielskiego oraz opcjonalnie biologii.

W celu ustalenia terminu i przebiegu korepetycji należy zwrócić się do osób z listy poniżej. Osoby zainteresowane pomocą powinny zgłaszać się z jednodniowym wyprzedzeniem, tak aby korepetytor miał czas na przygotowanie materiału. Osoby umówione na korepetycje wchodząc na platformę logują się własnym imieniem i nazwiskiem. Następnie oczekują na przeniesienie na kanał "korepetycje". Liczymy się z tym, że mogą się zdarzyć sytuacje losowe niezależne od osób udzielających korepetycje, co może oznaczać zmianę terminu zajęć.

Startujemy od czwartku! Nasi korepetytorzy: Szymon Narolski- matematyka, Natalia Kubacka- fizyka, Roksana Fiołka i Piotr Bilski – język angielski, Amelia Antonowicz – język polski.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .