II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf. 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

AKADEMIA ŚWIADOMEGO ROZWOJU ONLINE

akadem swiad rozwZe względu na zaistniałą sytuację związaną z pandemią coronavirusa informujemy, że zajęcia warsztatowe w ramach projektu ZSQUAD „Psychologia to przyszłość" prowadzone przez psychoedukatora Piotra Grzelaka odbywają się obecnie online.

Przypominamy, że jest to projekt adresowany do uczniów klas psychologicznych (IIa i IIIa ), w którym nabywają oni podstawowe kompetencje z dziedziny psychologii oraz poznają szeroki zakres jej zastosowań w życiu codziennym, uzyskują wiedzę z wielu jej obszarów min.: psychologii społecznej, temperamentu i osobowości jak również z tzw. kompetencji przyszłości jakimi są zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie ze stresem, czy umiejętności autoprezentacji.

 

Więcej…

PRZEDŁUŻENIE NAUCZANIA ZDALNEGO

jestesmy z wami nauczyciele2 MINI9 kwietnia 2020 roku zostało podpisane między innymi rozporządzenie przedłużające ograniczenia funkcjonowania szkół, a tym samym nauczania na odległość.

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie pamiętajcie DRODZY UCZNIOWIE: JESTEŚMY Z WAMI (kolaż można powiększyć, klikając w niego:-). 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

wielkanoc2020SZANOWNI NAUCZYCIELE, DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE, PRACOWNICY NASZEJ SZKOŁY

Życzenia radosnych Świąt Wielkiej Nocy wypełnionych nadzieją budzącej się do życia przyrody i wiarą w sens życia, pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju ducha, ciepłych chwil w gronie najbliższych osób oraz przede wszystkim zdrowia składa

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy

MISTRZOSTWO I WICEMISTRZOSTWO POWIATU W TENISIE STOŁOWYM 2020

tenis stol 20209 marca w Międzyborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Kostrzewa 1d, Zuzanna Mikuła 1d, Aleksandra Mularczyk 1c, Piotr Waśniewski 3c, Maximilian Rudnik 1d oraz Miłosz Ostrowski 1b. W zawodach wzięło udział 7 zespołów. Obie reprezentacje rywalizowały w grupie A z ZSZ Oleśnica, ZSP Międzybórz i ZSP Syców.

Nasze drużyny wyszły ze swoich grup z drugich miejsc. W półfinale dziewczęta pokonały I LO Oleśnica, natomiast chłopcy ZSP Twardogóra. W finale dziewczęta pokonały ZSP Syców i zostały mistrzyniami powiatu. Chłopcy nieznacznie ulegli ZSP Międzybórz i zostali wicemistrzami.

Żeńska drużyna awansowała do Finału Strefy Wrocławskiej i będzie w nim reprezentować nasz powiat.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .