II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY NA ROK SZKOLNY 2019/2020 więcej

Prezentacja:    SZKOŁY GIMNAZJALNE | SZKOŁY PONADPODSTAWOWE   |  ULOTKA str 1 / 2

oferta 2020a

 ..

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SZAFING U JANKA - PODSUMOWANIE

szafing 04 2019Kwietniowy Szafing po raz pierwszy zagościł w murach naszej szkoły i choć nieco nieśmiało, to znalazło się kilku amatorów używanych ubrań i dodatków. Celem tego wydarzenia jest ograniczanie produkowania śmieci w gospodarstwach domowych.

Jest to impreza o charakterze dobroczynnym, ekologicznym, która promuje ideę sharingu, czyli wymiany nieużywanych już ubrań zamiast kupowania nowych.

Co więcej, Szafing u Janka stał się okazją do wypromowania naszych szkolnych artystów jak Sara Grzelak, tworząca biżuterię, czy też Zuzanna Zmyślona, która rysuje niebanalne wzory na kurtkach dżinsowych.

Mam nadzieję, że kolejna odsłona będzie się cieszyć większym powodzeniem. Musimy się przełamać i równać z krajami Europy Zachodniej, gdzie takie imprezy są na porządku dziennym, a noszenie ubrań używanych nie jest powodem do wstydu :))

 

Więcej…

NAJLEPSZE KARYKATURY NAUCZYCIELA 2019

karykatura3 2019W wyniku głosowania przeprowadzonego w zeszłym tygodniu, ogłaszamy wyniki na stworzenie Najlepszej Karykatury Nauczyciela II LO w Oleśnicy. I. miejsce: 121 głosów Karykatura nr 3 - Michał Wojciechowski, 2d II. miejsce: 82 głosy Karykatura nr 1 - Aleksandra Curyło, 3a III. miejsce: 62 głosy Karykatura nr 2 - Zuzanna Zmyślona, 2a.

Serdecznie gratulujemy tegorocznym uczestnikom!!!! Rozdanie nagród odbędzie się podczas apelu końcoworocznego.

 

 

 

 

Więcej…

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W J.NIEMIECKIM 2019

konkurs pieknego czytania niem 2019Konkurs "Pięknego czytania w języku niemieckim" przeznaczony jest dla wszystkich uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Celem konkursu jest wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania czytaniem w obcym języku krótkich, oryginalnych tekstów literackich (literatura młodzieżowa), rozwijanie umiejętności płynnego czytania, ćwiczenie poprawnej wymowy i intonacji, rozwijanie umiejętności rozumienia tekstu czytanego i jego interpretacji oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Konkurs zostanie zorganizowany w ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Książek i Praw Autorskich (25.04.) i włącza się w szereg przedsięwzięć z książką w roli głównej.

 

Więcej…

DZIEŃ PRAWNIKA W WSB

dzien prawnika 2019Dnia 27 marca 2019 roku klasy 1B i 2B pod opieką nauczycielek - Pani Małgorzaty Wojtczak oraz Pani Małgorzaty Pyceli udały się do Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, aby wziąć udział w zorganizowanym przez uczelnię Dniu Prawnika. Uczelnia przygotowała w tym dniu szereg atrakcyjnych zajęć dla uczniów szkół ponadgminazjalnych.

Naszą wizytę rozpoczęliśmy od udziału w symulacji rozprawy sądowej - "Pozew Zeusa", przygotowanej przez Koło Naukowe Prawa WSB Wrocław. Dzięki niej mogliśmy zapoznać się z regulaminem i zasadami postępowania charakterystycznymi dla spraw karnych w sądownictwie polskim.

Wszyscy uczestnicy z podekscytowaniem obserwowali jej przebieg. Po zakończeniu symulacji zostały zadane trzy pytania związane z rozprawą i zagadnieniami prawnymi. Najbardziej zorientowane osoby z sali za prawidłową odpowiedź otrzymywały nagrody. Jedną z nich była nasza koleżanka Paulina Opala z II B.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .