II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY NA ROK SZKOLNY 2019/2020 więcej

Prezentacja:    SZKOŁY GIMNAZJALNE | SZKOŁY PONADPODSTAWOWE   |  ULOTKA str 1 / 2

oferta 2020a

 ..

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NOWATORSKIE STRATEGIE NAUKI J.OBCYCH - WARSZTATY W WSF

warsztaty WSF angielskiDnia 29.03.2019 roku grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Anna Lisieckiej wybrała się na kolejne warsztaty językowe do Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu.

Warsztaty zostały podzielone na dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich był poświęcony nauce języka angielskiego z wykorzystaniem technologii komputerowej. W części drugiej uczestnicy warsztatów poznali nowatorskie strategie nauki języków obcych.

Każdy uczestnik wyszedł zadowolony i bogatszy o nowe doświadczenia.

 

Więcej…

WYŚPIEWAŁY SOBIE SUKCES

sonoro2019Uczennice naszego liceum zostały laureatkami II Przeglądu Wokalnego SONORO (kategoria - dorośli). Hanna Bugała (kl.1c) oraz Jagoda Junik (kl.1c) wystąpiły jako duet i zaśpiewały utwór pt. "Always remember us this way" (z filmu "Narodziny gwiazdy").

Konkurs odbył się 22 marca w sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury, a motywem przewodnim tegorocznej edycji były piosenki z bajek i filmów. Wszystkich laureatów będzie można posłuchać na scenie Rynku podczas Dni Oleśnicy.

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Więcej…

WYNIKI KONKURSÓW Z J.ANGIELSKIEGO - 2019

BrokenflagimageKonkurs na Najpiękniejszy Wiersz w Języku Angielskim 2019: 1. miejsce ex aequo - Mikołaj Mosiak z klasy 1d za wiersz: „Wild, Wild West", Laura Gogniat z klasy 1c za wiersz: „Window", 2. miejsce ex aequo – Weronika Wiącek z klasy 1a za wiersz: „ You will be found", Natalia Jezierska z klasy 3c za wiersz: „Last Hope", 3. miejsce ex aequo – Wiktoria Junik z klasy 3d za wiersz: „The Time", Bianka Pakos z klasy 2b za wiersz: „My Hidden Love"; Wyróżnienia: Wiktoria Matuszczyk – kl. 1c za wiersz: „I See your Smile", Kamila Wiącek – kl. 3a za wiersz: „Loneliness"

Podsumowanie konkursu Ikony Anglojęzycznego Świata 2019: 1. miejsce ex aequo Zuzanna Moryson z klasy 1a oraz Amelia Grabka z klasy 1c, 2. miejsce – Weronika Wiącek z klasy 1a, 3. miejsce ex aequo – Ewelina Kanadys z klasy 1a oraz Aleksandra Curyło z klasy 3a

Wyróżnienia: Michał Wojciechowski z klasy 2d oraz Joanna Religa z klasy 3b.

 

Więcej…

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNYCH - PÓŁMETEK ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

dolinski charytat 2019Do dnia dzisiejszego, czyli 16 marca 2019 roku młodzież naszej szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy wzięła aktywny udział w następujących akcjach charytatywnych:

1. Zbiórka symbolicznego znicza, który pojawił się na grobach naszych przodków za wschodnią granicą w ramach akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia",

2. Zbiórka żywności, artykułów chemicznych oraz papierniczych dla naszych rodaków za wschodnią granicą w ramach akcji "Podaruj Paczkę na Wschód",

3. Zbiórka żywności, artykułów chemicznych dla potrzebujących rodzin w naszym kraju w ramach akcji "Szlachetna Paczka",

4. Zbiórka nakrętek dla dzieci z naszego miasta oraz województwa:
- Michalinki Cieślikiewicz
- Natana Dolińskiego
- podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, powołanego do życia w 2007 roku, największej w Polsce placówki tego typu, która jest nastawiona na opiekę nad chorymi dziećmi w domu.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .