II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SZKOLNE KOŁO FILMOWE W CZASACH ZARAZY, CZYLI SŁÓW KILKA O PROJEKCJI FILMU "NAJLEPSZY"

najlepszy.recenzjaCzas pandemii to okres wielu ograniczeń i wyrzeczeń, ale członkowie Szkolnego Koła Filmowego udowodnili, że najlepszym lekarstwem jest spotkanie ze sztuką, w tym przypadku z filmem.

Tym razem obejrzeliśmy wszyscy razem, chociaż osobno i omówiliśmy na zoomie film „Najlepszy". I choć może jest on znany, to za każdym razem można dostrzec w nim nowe, bardzo wartościowe treści.

Więcej na temat filmu możecie się dowiedzieć z materiałów przygotowanych przez uczennice kl.2a: Oliwię Bartosik, Darię Kaczmarek, Wiktorię Serwin i Wiktorię Wolak.

 

Więcej…

RZECZYWISTOŚĆ 2.0 - KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

rzeczywistosc 2.0 konkurs logo1Rok 2020 zapowiadał się jednym obiecująco, innym zaś jawił się jako pełen sprzeczności w różnych obszarach: politycznym, ekologicznym, społecznym. Z pewnością dzieje się dużo. Media są wszechobecne; żyjemy w pośpiechu; z całym życiem prywatnym i zawodowym w smartfonach... Świat stoi otworem – podróże bez granic. Stajemy się bardziej wrażliwi na nieszczęście ludzkie. Wielu z nas czynnie udziela się w wolontariacie, pomaga dzieciom, osobom starszym. Chętnie wspomagamy akcje charytatywne.

Jednak z drugiej strony, wielu z nas kryje swoją mroczną twarz. Depresja, ciągłe zmiany, stres, przemoc. Co więcej, na scenie politycznej huczy coraz mocniej. Powinniśmy zacząć się bać? Co natomiast z zanieczyszczeniami środowiska? Recycling / upcycling / odnawialne źródła energii. Czy to wystarczy?

 

Więcej…

ABSOLWENCI 2020 - LIST DYREKTORA SZKOŁY

pozegnanie absolwentow.yt pngDrodzy Absolwenci, Szanowni Rodzice.

24 kwietnia 2020 roku był ostatnim dniem zajęć dla uczniów klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy. Sytuacja, w jakiej obecnie znajduje się nie tylko Polska, ale cały świat, spowodowała, że przebiegał on zupełnie inaczej niż planowaliśmy – życie napisało niespodziewany i dramatyczny scenariusz.

Uczniowie nie mieli możliwości uczestniczenia w podniosłej, ogólnoszkolnej uroczystości pożegnania absolwentów z udziałem nauczycieli, rodziców zaproszonych gości i młodszych kolegów, zamiast tego, pracowali na zajęciach lekcyjnych prowadzonych zdalnie. Z wychowawcami spotkali się podczas ostatniej godziny wychowawczej, oczywiście również bez sposobności bezpośredniego kontaktu, jednak uczniowie klas drugich pożegnali swoich starszych kolegów przygotowanym przez siebie camcorder filmem, podsumowującym trzy lata nauki w II LO.

Listy osób otrzymujących świadectwa z wyróżnieniem, reprezentujących szkołę w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych:

Świadectwa z wyróżnieniem i 100% frekwencja | Konkursy i olimpiady przedmiotowe | Zawody sportowe | Podziękowanie dla rodziców | Podziękowanie dla sportowców


Wspomniana wcześniej data została też zapisana na świadectwach ukończenia szkoły, które od poniedziałku będą przez Was odbierane. Jako Dyrektor szkoły nie wyobrażam sobie jednak, żeby nie podziękować naszym uczniom, teraz już absolwentom szkoły oraz ich Rodzicom.

 

Więcej…

KLASA 1A PRZYŁĄCZA SIĘ DO OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI

kolaz 1a swiat.dzien.ksiaz. malyKlasa 1 A przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Podążając za przykładem Grona Pedagogicznego naszego Liceum :-) uczniowie przygotowali swój kolaż. Wcześniej nagrali filmiki, które pokazują jak spędzają kwarantannę i promują akcję „Zostań w domu".

Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości w tym trudnym dla wszystkich czasie oraz nadziei na lepsze jutro (kolaż można powiększyć, klikając w niego)klasa 1a :-) 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .