II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

"SZKOŁA NIEZWYKŁYCH MOŻLIWOŚCI" - REPORTAŻ O II LO W RADIOWEJ TRÓJCE

radiowa trojka"Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy pod Wrocławiem ma staże w firmach, może dostawać stypendia refundowane przez biznesmenów, realizować swoje projekty i pasje.

Jedni pracują nad budową rakiety, inni wymyślili system samootwierających się klamek, a jest też i taki drugoklasista, którego chciano zatrudnić jako programistę. A wszystko dzięki grupie nauczycieli z liceum, którym się chce jeszcze po lekcjach wspierać uczniów. Jednym z nich, jest pan od WF-u, dla którego nie ma spraw nie do załatwienia..." - tak zaczyna się materiał dotyczącej naszej szkoły. Z resztą posłuchajcie sami speaker-volume

 

Więcej…

BRĄZ MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA W AEROBIKU

aerobik braz 201910 czerwca we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski w Aerobiku Rekreacyjnym w ramach Licealiady. Były to ostatnie zawody sportowe w tym roku szkolnym, które zakończyły się dużym sukcesem. Nasze dziewczyny wywalczyły 3 miejsce na Dolnym Śląsku, zdobywając tym samym brązowe medale.

Skład medalowej drużyny: Sandra Gradowska, Wiktoria Kostenko, Kinga Kuźbińska, Klaudia Łazarewicz, Zuzanna Moryson, Ewa Olszańska i Wiktoria Wierzbicka.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym uczniom biorącym udział w tegorocznej rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych.

 

Więcej…

POZNALIŚMY STYPENDYSTÓW I STAŻYSTÓW #ZSQUAD 2018/2019

stypendysci2019W piątek 07 czerwca 2019 roku, w godzinach od 14 do 16 odbyły się rozmowy kwalifikacyjne w ramach Programu Stypendialnego #Zsquad. Był to drugi i ostatni etap, który miał wyłonić trzech stypendystów oraz trzech stażystów #Zsquad.

Rozmowy z sześcioma finalistami - kandydatami wyłonionymi w rocznym postępowaniu stypendialnym prowadzili fundatorzy stypendiów i staży oraz główni partnerzy projektu #Zsquad: p. Mariusz Muszyński, prezes grupy WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi SA oraz p. Jacek Strzelecki, prezes Tech Invest Group SA.

Już samo dotarcie do finału Programu Stypendialnego, do którego w październiku 2018 roku przystąpiło ponad 60 uczniów II LO, było dowodem niezwykłej wytrwałości oraz ogromnego zaangażowania w życie szkoły oraz rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

Bardzo miło nam zatem móc poinformować, że stypendystami #Zsquad (każde stypendium to kwota 500 zł wypłacana przez kolejne 12 miesięcy każdemu ze stypendystów) w nowej i bardzo wymagającej formule zostali: Karolina Cecerko (1c), Szymon Leja (2d) i Szymon Narolski (1d). Pozostali trzej uczestnicy finałowej potyczki wywalczyli trzy płatne staże wakacyjne o wartości 1000 zł każdy. Jakub Flaczyk w SatRevolution SA, Adrian Szymański w grupie WDB oraz Michał Tokarski w funduszu Kvarko.

 

Więcej…

WYCIECZKA NA LAZUROWE WYBRZEŻE 2019

lazurowe wybrzeze 2019Uczniowie II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy uczetniczyli w wycieczce na Lazurowe Wybrzeże w dniach od 31 maja do 05 czerwca 2019 roku.

Francja zawsze chętnie gościła najwybitniejsze talenty świata. Tam także postawili swoją stopę nasi wybitni malarze, rzeźbiarze, pisarze i muzycy. Przez wieki Francja pozostawała jednym z najbardziej żywych i twórczych ośrodków kulturalnych, to tutaj spoczywa nasz wielki Rodak F. Chopin, o którym Norwid powiedział, że "sercem jest Polakiem, a talentem obywatelem świata". camera

 

Poprawiony: poniedziałek, 17 czerwca 2019 13:38 Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .