II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf. 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II LO W PILOTAŻOWYM PROGRAMIE WARSZTATÓW ON-LINE W PROGRAMOWANIU

itticket logo1Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Koleżanki i Koledzy, nasza szkoła, jako jedyna w Polsce, otrzymała możliwość uczestnictwa w darmowych warsztatach programowania prowadzonych przez firmę itTicket.

Warsztaty umieszczone na platformie itTICKET uzyskały pozytywną opinię dr Juliusza Walaszczyka, pracownika naukowego Politechniki Wrocławskiej. W załączeniu przesyłam pismo, jakie otrzymałam od Pana Michała Krupki – prezesa spółki. pdf Dokument zawiera podstawowe informacje, dotyczące projektu oraz instrukcję postępowania, umożliwiającą uczestnictwo w zajęciach on-line.

Uważam, że to doskonała okazja by spróbować swoich sił w tej dziedzinie, zarówno przez uczniów i ich rodziców/prawnych opiekunów, jak i nauczycieli oraz inne zainteresowane osoby. Zajęcia mają charakter dobrowolny i ogólnodostępny.

Proponuję wszystkim zainteresowanym zapoznać się z załączonym pismem i skontaktować z itTicket poprzez pocztę email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Więcej…

ZDALNE NAUCZANIA W OKRESIE 12-25.03.2020

mobidziennikSzanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w dniach od 12 marca do 25 marca 2020 roku zostały zawieszone. Stanowi to działania profilaktyczne ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa. W tym czasie uczniowie nie przychodzą do szkoły, ale nie oznacza to, że pozostajemy bierni w działaniach dydaktycznych przez tak długi okres czasu.

Z dniem dzisiejszym tj. 12 marca 2020r. wdrożone zostaje w naszej szkole zdalne nauczanie, przy wykorzystaniu e – dziennika.

Szczegóły związane z tą formą nauczania zostały przesłane przez e- dziennik. Bardzo proszę o zapoznanie się z materiałami. Pozostając w domu proszę pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Dyrektor szkoły, Jolanta Kwaśniewska

WIZYTA W OCZYSZCZALNI - REALIZACJA ZAŁOŻEŃ PROJEKTU ERASMUS+

oczyszczalnia erasmus 2020Jednym z ważnych aspektów związanych z ochroną zasobów wodnych jest jakość wód wracających do środowiska po oczyszczeniu ścieków komunalnych powstałych w gospodarstwach domowych.

Dlatego, w piątek 6 marca 2020r. grupa uczniów II LO, realizująca projekt międzynarodowej współpracy młodzieży Erasmus+ (więcej o projekcie), odbyła wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Oleśnicy. Jej głównym celem było poznanie procesu technologicznego oczyszczania oraz wykorzystaniem wody i produktów odpadowych powstałych w tym procesie.

 

Więcej…

SPEKTAKL "FRANKENSTEIN"

Frankenstein20205 marca, wraz z Panią Magdaleną Dwojak, wybraliśmy się do Centrum Kultury Wrocław-Zachód na spektakl anglojęzyczny pt. "Frankenstein".

Gdy wygodnie zajęliśmy miejsca, nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Przedstawienie zaczęło się dość mrocznie i zarazem spokojnie. Jednak po chwili drzwi po prawej stronie sali, blisko naszego rzędu otworzyły się, a na scenę wbiegł kolejny z aktorów. Dzięki takim zabiegom mieliśmy niezwykłą okazję do interakcji z postaciami. Całość dopełniały wielofunkcyjne dekoracje na scenie, które zmieniały się praktycznie w każdej chwili - zwykły taboret w okamgnieniu stawał się cmentarnym nagrobkiem. Magii dodawało oświetlenie, a w zasadzie jego niemalże całkowity brak - sceny pełne grozy odgrywane w półmroku z pewnością przyprawiały widzów o dodatkowy dreszczyk emocji.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .