II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ZBIÓRKA ŚWIĄTECZNYCH DARÓW DLA RODAKÓW W POLSCE ORAZ NA KRESACH 2019

wolontariat2019 13W obecnym roku szkolnym 2019/2020 – w listopadzie i grudniu 2019 roku po raz kolejny została przeprowadzona akcja zbiórki żywności, zabawek, wyprawki szkolnej i środków czystości na rzecz potrzebujących w Polsce oraz Rodaków mieszkających za naszą wschodnią granicą, którzy niejednokrotnie nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii w Polsce, na Ukrainie, Wileńszczyźnie i w Mołdawii. Zawiozą je przyjaciele szkoły, wolontariusze Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA oraz wolontariusze Szlachetnej Paczki.

Wszystkich naszych ofiarodawców zachowujemy we wdzięcznej pamięci, składamy serdeczne podziękowania życząc zdrowia, pomyślności w życiu oraz samych pogodnych dni.

 

Więcej…

TRZECIE MIEJSCE DLA J.HYLLI W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O HIV I AIDS

konkurs HIV AIDS2019W poniedziałek, 09 grudnia, w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej odbył się Powiatowy Konkurs wiedzy o HIV i AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS", zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnicy. Celem konkursu było promowanie i upowszechnianie wśród młodzieży zasad zdrowego stylu życia bez uzależnień, podniesienie poziomu wiedzy o HIV, AIDS i innych chorobach przenoszonych drogą płciową.

Konkurs skierowny był do uczniów szkół ponadpodstawowch. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy 2c. Julia Hylla wywalczyła w konkursie III miejsce. Konkurencja była duża, a test trudny. Trzeba było wykazać sie sporą wiedzą nie tylko z zakresu mikrobiologii i wirusologii, ale również... znać na pamięć dane statystyczne.

 

Więcej…

HOLLYWOODZKI AKTOR PETER J.LUCAS W PREZENCIE MIKOŁAJKOWYM DLA II LO

P.Lucas 3Z okazji Mikołajek uczniowie II Liceum otrzymali wyjątkowy prezent, jakim było spotkanie z aktorem. Gościem naszej szkoły był Peter J.Lucashollywoodzki aktor polskiego pochodzenia, człowiek rozlicznych talentów. Grał w filmach najwybitniejszych reżyserów, partnerował gwiazdom. Robi w życiu tyle rzeczy, że trudno za nim nadążyć. camera

Peter Lucas, a tak naprawdę Piotr Józef Andrzejewski, opowiedział nam historię zmiany nazwiska i okoliczności wyjazdu z kraju. W rozmowie z młodzieżą zwrócił uwagę na to, że największą wartością, jaką posiadamy, są wiedza i doświadczenie. Zachęcił młodzież do nauki języków obcych, odkrywania świata, zdobywania nowych umiejętności, ponieważ nigdy nie wiemy, co może nam się w życiu przydać. Potwierdził to swoją opowieścią o wyborze kierunku studiów i związanych z nimi planów życiowych. Jak się okazało, planów, które sprawiły, że nasz Gość to dziś dyplomowany inżynier eksploatacji maszyn rolniczych, traktorzysta / kombajnista praktyk, wokalista, czasami stepujący, akordeonista, gitarzysta, kurier, statysta, fotograf, tancerz, aktor, biznesmen, znajomy Chucka Norrisa, Pameli Anderson, Davida Lyncha, Williego Smitha, Małgorzaty Foremniak, Janusza Gajosa, Marka Kondrata, Artura Żmijewskiego ... to tylko między innymi.

 

Więcej…

DEBATA OXFORDZKA

debata oksfordzka2019Jak co roku w naszej szkole w ramach lekcji wos-u uczniowie klas pierwszych biorą udział w projektach. Jednym z nich jest debata, którą 03.12.2019 roku przeprowadziła klasa 1C.

Zadaniem grupy projektowej było zorganizowanie debaty oxfordzkiej na temat współczesnego społeczeństwa. Jako tezę wybrali oni temat: "Bez telefonu komórkowego w dzisiejszych czasach nie da się żyć". Organizacją debaty zajęli się: marszałek - Emilia Szmalec, sekretarz - Jakub Lis oraz jury w składzie: Dorian Bugaj, Wiktoria Stochla oraz Aleksandra Mularczyk. Po stronie propozycji zasiedli: Filip Szymaniak, Marcelina Senger, Maja Cielecka, Oliwia Durman i Dominika Pawelczyk, a stronę opozycji reprezentowali: Katarzyna Śliwa, Magdalena Brożek, Amelia Nyga, Aleksandra Hryckiewicz i Marcelina Sołtys.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .