II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ 2020

walt disneyChcielibyśmy Was zaprosić do współtworzenia nowego szkolnego przeglądu piosenki anglojęzycznej, którą dedykujemy Waltowi Disneyowi w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada na 5 listopada 2020.

Pomysłodawczynią konkursu jest Wasza koleżanka, uczennica kl 2B, Kornelia Kubicz, wraz z którą chcielibyśmy Was zachęcić do wzięcia udziału w piosence nietypowej, bo... bajkowej. Najstarszą bajką Walta Disneya jest ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", która w 1937 trafiła do polskich kin. Następnie pojawiła się Myszka Miki, Kaczor Donald, Tom i Jerry oraz wiele innych. Do tych najnowszych zalicza się choćby Kraina Lodu, ze sporym wachlarzem utworów muzycznych.

Zatem, dajcie się ponieść bajkowym nastrojom i prześlijcie swoje nagrania p. K. Jaworskiej-Dawidziuk (e-dziennik / mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do 1 listopada.

 

Więcej…

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020

dzien nauczyciela2020Szanowni Nauczyciele i Pracownicy II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, "Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!

Te słowa B. Conklina kieruję do Państwa w nietypowych okolicznościach, spowodowanych zagrożeniem epidemicznym. Niezależnie od nowej sytuacji, 14 października obchodzimy bardzo Ważne Święto - Dzień Edukacji Narodowej. To dzień, w którym tradycyjnie dziękujemy nauczycielom i pracownikom oświaty za ich pracę. Ja również, jako dyrektor szkoły dziękuję Wam, Koleżanki i Koledzy za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także wobec problemów, z jakimi obecnie boryka się światowa i polska oświata. Dziękuję za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to także, że jesteście pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw, które ubogacają życie naszej szkoły. Dziękuję za sukcesy uczniów i szkoły, których jesteście autorami. To między innymi, dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego nasza szkoła zajęła I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych Powiatu Oleśnickiego.

 

Więcej…

GŁOSUJ NA KLAUDIĘ

Nasza uczennica Klaudia Tomczyk z kl.2a walczy o Nagrodę Publiczności w Brodnica Pop Festival 2020, na którym wykonała cover utworu "Copycat" Billie Eilish. Posłuchaj i oddaj głos na Klaudię.

 

Aby oddać ważny głos musisz polubić wizerunek Klaudii w tym poście, a nie całego posta, czy też udostępnienie na czyjejś tablicy. https://www.facebook.com/brodnicapopfestival/photos/a.136828138146490/142040767625227/?type=3&theater

Głosowanie trwa od teraz do godz. 12:00 w piątek 9 października. Pospiesz się!!! Liczymy na Ciebie!!! :-)

 

II LO W SIECI SZKÓŁ-AMBASADORÓW PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

szkola ambasadorZ nowym rokiem szkolnym II LO dołączyło do sieci Szkół - Ambasadorów Parlamentu Europejskiego (EPAS). W dniach 02.- 03.10.2020 nauczyciele – tzw. starsi ambasadorzy PE - Agnieszka Komsta-Fila i Tomasz Stępień wzięli udział w szkoleniu online inaugurującym działania w bieżącym roku szkolnym.

Szkolenie pozwoliło zapoznać się ze szczegółami funkcjonowania programu, w tym obowiązkowymi działaniami w szkołach. Najważniejszym z nich jest założenie w szkole punktu informacji europejskiej, zrealizowanie lekcji europejskich (we własnej lub innej szkole) oraz organizacja Dnia Europy.

Ważnym punktem pierwszego dnia szkolenia było spotkanie z byłym premierem, a obecnie europosłem p. Włodzimierzem Cimoszewiczem.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .