II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

04.06.89 - LEKCJA HISTORII

wolne wybory4 czerwca 1989 roku stanowił dla Polaków dzień szczególny, ponieważ to właśnie wtedy miały miejsce pierwsze w powojennej Polsce częściowo wolne wybory. Z tej okazji w miniony piątek 7 czerwca 2019 w naszej szkole odbyła się uroczystość, której pomysłodawczynią oraz koordynatorem była pani Agnieszka Komsta-Fila.

W podróż po wydarzeniach prowadzących do pamiętnego 1989 roku zabrali nas uczniowie klasy 1b. Klimat tamtych czasów doskonale oddali w części artystycznej przygotowanej przy wsparciu uczniów z klas 1c oraz 1d.

W hali sportowej naszego liceum rozbrzmiały utwory „Arahja", „Kocham wolność" oraz „Hymn stojących w kolejce". Są to kultowe songi, stworzone w odpowiedzi na panujące wówczas nastroje wolnościowe, budzącą się w Polakach chęć przeciwstawienia się panującej władzy komunistycznej oraz odzyskania wolności politycznej i osobistej.

 

Więcej…

SUKCESY W FINAŁACH INDYWIDUALNYCH IGRZYSK LEKKOATLETYCZNYCH

igrzyska lekk121 maja odbyły się we Wrocławiu Finały Indywidualnych Igrzysk Lekkoatletycznych, na których nie zabrakło oczywiście naszych reprezentantów.

Były także sukcesy: Jagoda Szubert w rzucie dyskiem zajęła 3 miejsce, Patryk Martynowicz w skoku w wzwyż zajął 2 miejsce, a Eryk Moździerz w tej samej konkurencji 3 miejsce. W biegu na 400 metrów Wiktoria Kozakiewicz zajęła 3 miejsce.

Dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom, niektórym zabrakło niewiele do zajęcia medalowego miejsca i gratulujemy sukcesów.

 

Więcej…

XXV SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

chlopcy sejm2019Przedstawiciele II LO Maks Słota i Mateusz Niesobski podzielili się wrażeniami z udziału w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 01.06. 2019 roku w budynku parlamentu na ulicy Wiejskiej w Warszawie odbyła się XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, w której wzięliśmy udział.

Dzień wcześniej, czyli 31.05.2019 mieliśmy okazję zwiedzać Warszawę, odwiedziliśmy miejsca związane z historią Polski XX wieku. W sobotę rano dotarliśmy do Sejmu, w którym mieliśmy czas przejść po stanowiskach partyjnych promujących reprezentowane w parlamencie opcje polityczne. Było też mnóstwo czasu na zobaczenie całego budynku od środka. Po dłuższej chwili, o godzinie 10.00 zasiedliśmy w sejmowych ławach i rozpoczęliśmy sesję.

 

Więcej…

ZWYCIĘZCY PIERWSZEGO ETAPU PROGRAMU STYPENDIALNEGO #ZSQUAD 2018/2019

ZSQUAD logoW piątek odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszą część zmagań w ramach Programu Stypendialnego #Zsquad. Spośród 12 osób, które dotrwały do końca zmagań, 6 z najwyższymi wynikami (liczba punktów zgromadzonych od października do kwietnia w ramach LAO i LAF) spotka się w najbliższy piątek, 7 czerwca 2019 roku o godzinie 14:00 na rozmowach kwalifikacyjnych ze fundatorami Stypendiów #Zsquad.

Oto lista osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu wraz z punktacją: 1. Jakub Flaczyk (378), 2. Adrian Szymański (297), 3. Michał Tokarski (265), 4. Szymon Leja (216), 5. Szymon Narolski (203) 6. Karolina Cecerko (191).

Rozmowa kwalifikacyjna wyłoni 3 stypendystów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 będą otrzymywać co miesiąc stypendium w wysokości 500 zł. Pozostałe 3 osoby będą miały możliwość odbycia płatnych staży wakacyjnych u partnerów projektu #Zsquad (firmy z branży nowych technologii).

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .