II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

KOLAŻ MOTYWACYJNY KLASY 2C

kolazz 2cPrzedłużająca się izolacja zaczyna nam ciążyć coraz mocniej. Kto by pomyślał, że tak szybko zatęskni się za szkołą, nauczycielami, przyjaciółmi, kolejkami w szkolnym sklepiku, wąskimi korytarzami podczas długiej przerwy...po prostu za tą codziennością, na którą tak często narzekaliśmy?

Dlatego, dziękując za ostatnie kolaże motywacyjne, postanowiliśmy dorzucić coś od siebie. Pozdrawiamy Wszystkich i przesyłamy dużo pozytywnej energii! Jeszcze w zielone gramy!!! (kolaż można powiększyć, klikając w niego:-)

Klasa 2c

KONKURS NA NAJLEPSZĄ KARYKATURĘ NAUCZYCIELSKĄ ROZSTRZYGNIĘTY

Karykatury 2020 2Według nauczycieli II LO najlepszą karykaturą roku szkolnego 2019/2020 okazała się praca Michała Wojciechowskiego z kl. 3d obrazująca p. A. Wójcika. Różnicą 3 głosów, na miejscu 2. uplasowała się karykatura p. A. Nowosad autorstwa Zuzanny Zmyślonej, kl. 3a. Kolejno: sportretowana p. A. Jańska-Hrebeniuk według Katarzyny Fleiszer, kl. 3a, oraz p. M. Dwojak według Natalii Ilskiej, kl. 1a.

Cztery genialne karykatury dodajemy do naszej galerii z nadzieją na powiększenie kolekcji w roku następnym.  camera

Dziękujemy autorom prac za zaangażowanie i serdecznie GRATULUJEMY zwycięzcy - Michałowi Wojciechowskiemu!!!

 

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW II LO

pozegnanie absolwentow.yt pngDRODZY UCZNIOWIE KLAS 3, MATURZYŚCI, KOLEŻANKI I KOLEDZY,

dzisiaj żegnamy Was jako absolwentów II LO w Oleśnicy. Jako młodsze koleżanki i młodsi koledzy chcemy uczcić ten dzień i przygotowaliśmy dla Was taki oto film. Zapraszamy do obejrzenia!

Życzymy Wam powodzenia na egzaminach, później na uczelniach, w pracy zawodowej oraz przede wszystkim w życiu prywatnym.

 

W ŚWIATOWYM DNIU KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH #JestesmyzWami_nauczycieleLO2

mole maleW czasie pandemii nie możemy zapomnieć, że obchodzimy dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jego celem jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą przepisów prawnych (kolaż można powiększyć, klikając w niego:-)

Obchodzone na całym świecie 23 kwietnia święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira, a także śmierci Inki Garcilasa de la Vegi. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich

Korzystając z okazji, zachęcamy wszystkich do kontaktu z Oleśnicką Biblioteką Publiczną im. Mikołaja Reja, która oferuje bogatą ofertę nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal legimi.com. Wystarczy, że Czytelnik na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założy konto na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/ i pobierze bezpłatną aplikację Legimi – informuje placówka.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .