II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021| Więcej informacji: » Zakładka dla kandydata

 

1A 2020 deck 1B 2020 deck b 1C 2020 deck 1D 2020 deck
klasa  1A  klasa  1B 
klasa  1C   klasa  1D 
humanistyczno-psychologiczna językowa medyczna politechniczna

 .

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ZAJĘCIA Z ANTROPOLOGII W MUZEUM CZŁOWIEKA UWR

antropologia2019 2Tegoroczni maturzyści, uczniowie klasy medycznej, mieli okazję poznawania budowy i funkcji organizmu człowieka przy wykorzystaniu jak najbardziej aktywnych form poznawczych. Właśnie temu celowi służył ich wyjazd, w środę 18 grudnia 2019 roku do Muzeum Człowieka przy Katedrze Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas zajęć z pracownikiem uczelni poznali oni budowę biernej części układu ruchu – szkieletu człowieka. Prowadząca lekcję w muzeum przypomniała budowę morfologiczną i anatomiczną kości, ich rodzaje i położenie w szkielecie, zwracając przy tym uwagę na charakterystyczne bruzdy lub grzebienie umożliwiające ich identyfikację. W ten sposób uczniowie poznali również położenie kości względem siebie.

 

Więcej…

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2019

jarmark2019W środę 18 grudnia 2019 r. odbył się w naszym Liceum kolejny Jarmark bożonarodzeniowy, na który młodzież przygotowała ozdoby oraz tradycyjne specjały wigilijne i świąteczne.

Podczas gdy klienci robili zakupy, każde stoisko oceniane było w kategorii stoisko, produkt oraz personel. Oceny podjęła się zaproszona przez Feliksa Kopczyka, Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, komisja w składzie: pani Katarzyna Jaworska-Dawidziuk, pani Aneta Krzyżewska-Nowosad oraz pan Tomasz Stępień. Warto przypomnieć, że w tym roku w skład komisji wchodził również sam Przewodniczący SU. A oto wyniki:

 

Więcej…

KOLEJNA EDYCJA SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ

SIGG 18W tym roku szkolnym II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG) organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Nasze Liceum reprezentuje 75 osób, grających w 31 zespołach.

Za nami siedem tygodni projektu i znowu możemy pochwalić się sukcesami. Nasza drużyna w składzie: Patrycja Biały (1gA), Zuzanna Kostrzewska (1gA) oraz Katarzyna Kozakiewicz (1gA) od dłuższego czasu utrzymuje się w pierwszej dziesiątce w rankingu wojewódzkim spośród 306 zespołów. W całym kraju w tegorocznej edycji bierze udział 5180 zespołów. Naszym szkolnym liderkom gratulujemy i życzymy dobrej passy do końca gry!

 

Więcej…

WIEDZĄ NAJWIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

olimpiada zus 2019 logoW poniedziałek 2 grudnia 2019 r. uczniowie II LO mogli sprawdzić swoją wiedzę w Olimpiadzie p.t. "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W tym roku nie obyło się bez emocji.

Najlepszymi spośród 54 osób okazali się wojewódzcy finaliści z ubiegłorocznej edycji Olimpiady, czyli Dominik Mszyca i Jacek Sułkowski (obaj z klasy 3d – politechnicznej), którzy zdobyli po 19 punktów na 20 możliwych. Kolejny wynik ex aequo uzyskali: Julia Hłądzyńska (z klasy 1gB) oraz Paweł Nogaj (z klasy 1 gC). To między nimi w dniu 9 grudnia br. doszło do dogrywki, w której Paweł uzyskał o 1 punkt więcej, co pozwoliło mu na uplasowanie się na trzecim miejscu. Dominik, Jacek i Paweł zostali zgłoszeni do etapu wojewódzkiego Olimpiady, który odbędzie się w marcu 2020 r.Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy wygranej na etapie wojewódzkim!

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .