II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SPEKTAKL "FRANKENSTEIN"

Frankenstein20205 marca, wraz z Panią Magdaleną Dwojak, wybraliśmy się do Centrum Kultury Wrocław-Zachód na spektakl anglojęzyczny pt. "Frankenstein".

Gdy wygodnie zajęliśmy miejsca, nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Przedstawienie zaczęło się dość mrocznie i zarazem spokojnie. Jednak po chwili drzwi po prawej stronie sali, blisko naszego rzędu otworzyły się, a na scenę wbiegł kolejny z aktorów. Dzięki takim zabiegom mieliśmy niezwykłą okazję do interakcji z postaciami. Całość dopełniały wielofunkcyjne dekoracje na scenie, które zmieniały się praktycznie w każdej chwili - zwykły taboret w okamgnieniu stawał się cmentarnym nagrobkiem. Magii dodawało oświetlenie, a w zasadzie jego niemalże całkowity brak - sceny pełne grozy odgrywane w półmroku z pewnością przyprawiały widzów o dodatkowy dreszczyk emocji.

 

Więcej…

BRĄZ STREFY WROCŁAWSKIEJ W PŁYWANIU

plywanie strefa wroc2020W czwartek 5 marca we Wrocławiu odbył się Finał Strefy Wrocławskiej w Pływaniu. Każda szkoła biorąca udział w zawodach musiała wystawić sześcioosobową drużynę żeńską lub męską, biorącą udział w sztafecie, a ponadto każdy uczestnik brał udział w rywalizacji indywidualnej, w której to miał do wyboru jeden ze stylów: delfin (50m), żabka (100m), kraul(100m) lub grzbiet (100m).

Nasza reprezentacja męska w składzie: Wiktor Korzeniowski (1gb), Karol Słomski (1gc), Bartosz Bilski, Mikołaj Mosiak, Filip Świątek (2d) i Marcel Waga (3d) wywalczyli w III miejsce drużynowo. Ponadto sukcesy odnieśli indywidualnie: Wiktor na dystansie 100 grzbietem, Mikołaj 100 kraulem i Karol 100 żabką.

 

Więcej…

WROCŁAWSKA SZKOLNA KONFERENCJA KLIMATYCZNA

szkolna konf klimatyczna20206 marca w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbyła się Szkolna Konferencja Klimatyczna organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia oraz wrocławski Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, którą swoim patronatem honorowym objął Prezydent Miasta - Jacek Sutryk.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice - Laura Kwoczała z klasy 2B oraz Natalia Kubacka z klasy 1gD. Wydarzenie rozpoczęło się od przemówień organizatorów oraz zaproszonych gości. Przewodnicząca Komisji Ekologicznej - Martyna Leśniak wraz ze swoim zastępcą, Iwo Sarą podkreślili rolę młodzieży w walce o dobro planety, którą następnie w swojej wypowiedzi docenił rektor uczelni - prof. dr hab. Andrzej Kaleta.

 

Więcej…

ERASMUS+ _DZIENNIK Z PODRÓŻY DO POLSKI

trip to poland frOd pierwszego września 2019 II Liceum Ogólnokształcące im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy bierze udział w europejskim projekcie badawczym "The water: a heritage to be protected" w ramach programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 o nazwie Erasmus+.

W październiku 2019 roku podejmowaliśmy w Oleśnicy gości z Francji oraz Finlandii w ramach realizowanej w Polsce mobilności. Więcej na temat pobytu naszych projektowych partnerów oraz bardzo bogatego programu zrealizowanego w naszym kraju można przeczytać na stronie projektu oraz w zakładce na szkolnej stronie internetowej.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od Francuzów z Laval pięknie opracowane dziennik podróży do Polski (Travel Book Poland). Publikacją wartą obejrzenia dzielimy się również z Wami. Miłej lektury.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .