II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SPOTKANIA Z WOLONTARIUSZAMI Z HISZPANII I TURCJI

DZJO 2019W piątek 27 września odbyły się w II LO zajęcia językowe z udziałem wolontariuszy z Fundacji Mobilni Polacy z siedzibą w Miliczu.

Wolontariusze z Turcji i Hiszpanii zapoznali uczniów naszej szkoły z tradycjami i kulturą swoich krajów. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I , II i III, którzy mieli okazję podnieść swoje kompetencje językowe.

Spotkanie zoorganizowali nauczyciele języków obcych z okazji Europejskiego Dnia Języka Obcego.

 

Więcej…

WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY 1B

integracja 1b 201925.09.2019 roku, cała nasza klasa - 1gb wraz z dwoma nauczycielkami - Panią Izabelą Kuśmierek oraz Panią Anną Bieńkowską, udała się na integracyjny wyjazd do miejscowości Sokołowice. Na ten wyjątkowy dzień zaplanowany został wspólny posiłek, ale także wiele atrakcji, które miały na celu lepsze zapoznanie się z rówieśnikami. Postanowiliśmy podzielić się na pięć grup, z których każda miała za zadanie wymyślić oryginalną grę dla wszystkich.

Po przyjeździe na miejsce od razu zostały wrzucone na ruszt pyszne karkówki, a po konsumpcji i odpoczynku nadszedł czas zabawy. W pierwszej kolejności każdy zaangażował się w przygotowane tańce - „belgijkę" i „pięta, palce". Po energicznym rozpoczęciu spotkania nadszedł czas na grę "mafia", "psycholog" oraz kalambury. Szybko okazało się, że w przyjaznej atmosferze czas leci zdecydowanie zbyt szybko, dlatego każdy z nas odczuł rozczarowanie, gdy nadszedł czas sprzątania i powrotu.

 

Więcej…

PROJEKT KORESPONDENCYJNY Z XXIV LO Z ŁODZI

koresponangW roku szkolnym 2019/2020 klasy 1c biorą udział w projekcie wymiany korespondencji w języku angielskim. Partnerem inicjatywy zostało XXIV Liceum Ogólnokształcące z Łodzi.

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wysłali swoje pierwsze listy. Teraz czekamy na odpowiedzi. 

 

 

 

Więcej…

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINU NA POZIOMIE FCE

fce 2019 2020 testBieżący rok szkolny jest kolejnym, w którym dzięki projektowi #Zsquad jesteśmy w stanie zaproponować naszym uczniom kurs przygotowawczy do państwowego egzaminu z j. angielskiego na poziomie FCE (dodatkowo dla najlepszego kursanta nagrodą będzie pokrycie kosztów samego egzaminu, w zeszłym roku była to kwota 625 zł).

Dnia 25 września uczniowie naszej szkoły przystąpili do testu kwalifikującego do wzięcia udziału w tym kursie. Do kursu zakwalifikowało się 12 uczestników, a o to ich nazwiska:

Daria Matysiak 3c, Mikołaj Mosiak 2d, Szymon Narolski 2d, Martyna Brodala 2b, Maksymilian Słota 2b, Marta Spólna 2a, Amelia Nyga 1c, Maja Piskorska 1b, Daniel Gwiżdż 1b, Roksana Fiołka 1a, Victoria Łopata 1a, Natalia Jamroz 1gc.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .