II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ŚLADAMI RYCERZY - O ŚREDNIOWIECZNEJ KULTURZE RYCERSKIEJ W GRODZIE W BYCZYNIE

Byczyna2019W środę uczniowie klasy 1a pod opieką p. U.Dibelki i p. A.Połeć-Dziemieszonek pojechali do grodu w Byczynie na programową lekcję poświęconą średniowiecznej kulturze rycerskiej.

Odkrywanie tajemnic uroczego miejsca było niesamowitą przygodą. Uczniowie dowiedzieli się, że pomysł budowy tego pierwszego w Polsce całorocznego obiektu drewnianego o charakterze historycznym narodził się podczas pierwszego Jarmarku Średniowiecznego w Byczynie w 2003 roku. Wtedy to organizatorzy wydarzenia – władze Byczyny i Opolskie Bractwo Rycerskie – podjęli rozmowy na temat utworzenia w Gminie Byczyna produktu turystycznego związanego z ruchem rycerskim. Do współpracy w ramach tych działań zaproszono miasto Zlate Hory oraz odtwórców z Czech Sermirsky Spolek Jesenik.  camera

 

Więcej…

WARSZTATY CERAMICZNE

malumika725 listopada 2019 roku o godzinie 8.00 grupa 29 uczniów z klas: 1gb, 2a,2c udała się na warsztaty ceramiczne do studia Malu Mika we Wrocławiu przy ulicy Jagiełły. Warsztaty były prowadzone przez gościa z Irlandii.

Na początku zostały nam przedstawione różne techniki malowania ceramiki. Do wyboru mieliśmy kubki lub talerzyki deserowe. W przeciągu dwóch godzin powstały niesamowite i unikatowe małe dzieła sztuki, które wyszły spod rąk uczniów i opiekunów (P. Eleonory Marmajewskiej i Pani Marty Wójcik) naszej szkoły. Nasze rękodzieła zostaną nam przekazane po około tygodniu, po wypaleniu ich w specjalnym piecu. camera

 

Więcej…

FILMOWY TRAKTAT O GODNOŚCI CZŁOWIEKA

green bookSzkolne Koło Filmowe działające w II LO uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". W poniedziałek miłośnicy sztuki filmowej obejrzeli we wrocławskim kinie głośny oscarowy film „Green Book". Polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć tego dzieła. Więcej przeczytacie w recenzji Darii Kaczmarek:

"To wzruszająca , oparta na faktach historia, wyreżyserowana przez Petera Fiarrellego. Opowiada o losach czarnoskórego pianisty w czasach segregacji rasowej oraz jego kierowcy i ochroniarza - Włocha z krwi i kości.

 

Więcej…

PIERWSZY MIESIĄC PROGRAMU STYPENDIALNEGO #ZSQUAD 2019/2020

ZSQUAD logoZa nami pierwszy miesiąc trzeciej edycji Programu Stypendialnego #Zsquad. Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że spośród ponad 60 indeksów rozdanych we wrześniu na spotkaniu informacyjnym, do 8 listopada, do SzKS dotarło do pierwszej miesięcznej kontroli 27 Indeksów Stypendysty. Ty samym możemy poinformować, że 27 osób spełniło pierwszy konieczny warunek ubiegania się o 3 stypendia oraz 3 staże #Zsquad w roku szkolnym 2019/2020 (więcej o Programie, stypendystach i stażystach w roku szkolnym 2018/2019).

Życzymy cierpliwości, zaangażowania, kreatywności. Pamiętajcie o comiesięcznych terminach składania indeksów (na stronie internetowej, zakładka Zsquad_stypendia oraz szkolnym fb będziemy co miesiąc informować o ostatecznym terminie składania Indeksów do kontroli)!

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .