II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

INTEGRACYJNY PAINTBALL 2D

PAINTBALL 2D 2020W ostatnią środę klasa 2d wybrała się na wycieczkę na Stadion Olimpijski we Wrocławiu, na którego terenie sprytnie ukryty jest teren do gry w paintball. Spragnieni ruchu i wspólnego działania chętnie przebraliśmy się w ochronne stroje i zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa. Następnie drużyny „żółtych" i „czerwonych" rozpoczęły zaciętą rywalizację, w której liczyły się umiejętna współpraca i dobra kondycja. Kilkugodzinna zabawa pomogła nam oderwać się od szkolnej codzienności i zintegrować na nowo całą klasę.

Zmęczeni lecz zadowoleni wróciliśmy do domu gotowi na nowe wezwania czekające nas w tym roku szkolnym.

 

Więcej…

DEBATA I WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SU 2020

P1100029Ostatnie dwa dni w naszym liceum minęły pod znakiem szkolnej samorządności. We wtorek 29.09. odbyła się debata wyborcza, której zadaniem było ułatwić wybór nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Do debaty stanęli: Marek Chotnicki z kl. 2D, Natalia Luzak z kl. 2A oraz Jowita Raczkowska z kl. 1B. Cała trójka kandydatów przedstawiła się zgromadzonej publiczności oraz zaprezentowała swój program wyborczy - plany na najbliższą kadencję.

Zgromadzeni na sali chętnie dopytywali o szczegóły wspomnianych pomysłów. Trwające godzinę spotkanie poprowadzili Jagoda Junik oraz Feliks Kopczyk z wciąż działającego „starego" samorządu. Ustępujący wkrótce ze stanowiska przewodniczącego SU Feliks podsumował debatę oraz udzielił swoim młodszym kolegom kilku cennych rad.

W środę 30.09. uczniowie II LO dokonali wyboru nowej przewodniczącej SU. Została nią Jowita Raczkowska, która pokonała pozostałych kandydatów zdobywając 150 głosów poparcia. Frekwencja wyborcza wyniosła 75% Oddano aż 16,8 % nieważnych głosów.

 

Więcej…

SZKOLNA DEBATA WYBORCZA 2020

wybory2020 SUTo już jutro! We wtorek 29 września 2020 roku odbędzie się tradycyjnie Szkolna debata wyborcza przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego!

Poznajcie tegorocznych kandydatów, którzy walczą o fotel Przewodniczącej/Przewodniczącego SU! Pierwszą z nich jest Natalia Luzak z klasy 2a (profil kandydatki). Kolejną osobą kandydujacą na to zaszczytne stanowisko jest Marek Chotnicki z klasy 2d (profil kanydata). Stawkę uzupełnia Jowita Raczkowska z klasy 1b (profil kandydatki).

Serdecznie zapraszamy do udziału w jutrzejszej Debacie oraz późniejszych wyborach.

 

Więcej…

WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY 1C

1c integracja2020 1W dniu 28.09.2020 roku, klasa Ic wraz z paniami Anną Lisiecką i Urszulą Dibielką, udała się na wyjazd integracyjny do Akademii Szkolenia Jeździeckiego Wojsk Lądowych w Rakowie Wielkim. Na pierwsze spotkanie zaplanowane zostało ognisko oraz warsztaty integracyjne, których głównym celem było lepsze poznanie się oraz wypracowanie zasad panujących w grupie.

Pierwsza część warsztatów nosiła tytuł "Jacy jesteśmy?" Naszym zadaniem było wzajemne poznanie zainteresowań. W czasie przerwy mieliśmy możliwość skorzystania z możliwości jazdy konnej, po której udaliśmy się na ognisko.

Druga część naszego spotkania to stworzenie wspólnych zasad, jakie będą panowały w naszej klasie. Wyjazd integracyjny został zakończony grą "Mafia" oraz ulubionym tańcem - Belgijką.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .