II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SYMULACJA WYBORÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

WYBORY DO PEDnia 22 maja 2018 roku w godzinach od 8:00 do 10:30 i na długiej przerwie w naszej szkole odbywała się symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego, którą zorganizowała grupa projektowa złożona z uczniów II LO, działająca w ramach projektu "Młodzi Głosują+". Nad ich przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza w składzie:

Laura Kwoczała - Przewodnicząca Komisji Wyborczej, Szymon Narolski - Członek Komisji Wyborczej, Alicja Kozyra - Członkini Komisji Wyborczej i Kacper Stryjek - Członek Komisji Wyborczej.

Do głosowania przystąpiło 119 uczniów z 242 uprawnionych. Łącznie oddali oni 112 głosów ważnych. Po przeliczeniu głosów przez Komisję wyniki prezentują się następująco:

 

Więcej…

DRZWI OTWARTE 2019 - ZAPROSZENIE

DrzwiOtwarte2018W najbliższy piątek, 24 maja, zapraszamy serdecznie od godziny 11.00 uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych wraz z nauczycielami i rodzicami na Drzwi Otwarte w II LO.

Będzie to kolejna już okazja, po bardzo udanym Wieczorze z Nauką, aby zobaczyć, jak funkcjonuje nasza szkoła, porozmawiać z nauczycielami i przyszłymi wychowawcami klas oraz Waszymi kolegami – uczniami oleśnickiej Dwójki, zajrzeć do pracowni i laboratoriów, zwiedzić kompleks sportowy oraz wziąć udział w przygotowanych przez nas na tę okazję atrakcjach.

Oferujemy również możliwość szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na rok szkolny 2019/2020. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania.

Drzwi Otwarte w naszej szkole to szansa, aby doświadczyć wspaniałej atmosfery, jaka wyróżnia naszą szkołę. Czekamy na Was w piątek.

 

Więcej…

MŁODZIEŻ II LO ZACHĘCAŁA DO UDZIAŁU W WYBORACH DO PE

hap europ417.05.2019 roku na oleśnickim Rynku odbyło się wydarzenie związane z tegorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Uczniowie II LO się pod opieką p. Agnieszki Komsty-Fili przeprowadzili happening poświęcony edukacji obywatelskiej, mający na celu wskazanie konkretnych korzyści płynących z członkostwa Polski w UE, a także podkreślający znaczenie wysokiej frekwencji w wyborach. Takie działania są potrzebne w naszym społeczeństwie, ponieważ w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego uczestniczyło tylko 24% uprawnionych do głosowania Polaków.

Całe wydarzenie miało neutralny, bezpartyjny charakter - zamiast promocji konkretnej opcji politycznej mieszkańcy Oleśnicy byli zachęcani do pójścia do urny i zagłosowania według własnych przekonań.

 

Więcej…

3 x ZŁOTO I 1 X SREBRO W FINALE DOLNOŚLĄSKIM LIGI LEKKOATLETYCZNEJ 2019

LA201910 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Ligi LA 2019. Naszą szkołę reprezentowało 23 uczniów. Starty odbywały się w blokach: biegi krótkie, biegi średnie, skoki, rzuty i sztafety. Nasi uczniowie zdobyli 4 medale.

Jagoda Schubert złoto w rzucie dyskiem na odległość 28,52m. Tetiana Van-Tsyn- Zhan złoto w rzucie oszczepem na odległość 30,08m. Patryk Martynowicz również złoto w skoku wzwyż na wysokość 178 cm. Nina Krzywańska zdobyła srebro w rzucie oszczepem na odległość 23,20m (wyższa kategoria wiekowa). Dobry wynik uzyskał też Eryk Moździerz w skoku wzwyż – 170 cm, zajmując miejsce tuż za podium.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja dziewcząt zajęła 8 miejsce na Dolnym Śląsku, a reprezentacja chłopców 6 miejsce.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .