II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NOWA ARANŻACJA SZKOLNEGO SKLEPIKU - RELIZACJA PROJEKTU "WNĘTRZA WYBRANE"

OtwarcieSklepiku5W czwartek 23 maja 2019r. Samorząd Uczniowski II LO, w towarzystwie dyrekcji szkoły, nauczycieli i sponsorów dokonał oficjalnego otwarcia po remoncie szkolnego sklepiku. I pewnie nie było by w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że wystrój sklepiku został zaprojektowany przez uczniów naszej szkoły i studentów Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu, z którą szkoła od kilku lat współpracuje.

Nowa aranżacja sklepiku powstała podczas realizacji wspólnego projektu pt. "Wnętrza wybrane" obejmującego wspólne wykłady i warsztaty pod kierunkiem wykładowcy uczelni Pani dr Renaty Wysockiej. Opiekunem grupy uczniów z naszej szkoły był nauczyciel matematyki – Pan Leszek Biegasik. W wyposażeniu sklepiku pomogli Państwo Iwona i Bogdan Szewczyk z firmy Bodzio, którzy przekazali w formie darowizny piękną narożnikową sofę. Wystrój sklepiku o półki na książki i czasopisma uzupełnili Państwo Elżbieta i Piotr Więcek, a całości dopełniły dwie lampy w stylu industrialnym - prezent Samorządu Uczniowskiego.

 

Więcej…

PODSUMOWANIE KURSU FCE | NAGRODA DLA SŁAWOMIRA BOROWSKIEGO

british councilOd października 2018 roku do kwietnia 2019 roku odbywały się w naszej szkole zajęcia przygotowawcze do państwowego egzaminu FCE z języka angielskiego organizowanego przez British Council. Zajęcia, jako oferta dodatkowa, były finansowane w ramach projektu #Zsquad. Prowadziły je nauczycielki języka angielskiego z II LO, pani Katarzyna Jaworska-Dawidziuk oraz p. Anna Lisiecka. Grupa liczyła 12 osób.

Zgodnie z założeniami kursu, sponsorzy projektu #Zsquad ufundowali dla najlepszego uczestnika kursu egzamin językowy na poziomie B2 First (FCE). Koszt takiego egzaminu to 625 zł. Miło nam poinformować, że decyzją osób prowadzących kurs, na podstawie wyników naukowych oraz frekwencji na zajęciach, nagroda w postaci rzeczonego egzaminu przypadnie Sławomirowi Borowskiemu z klasy 2c.

 

Więcej…

BRĄZ W MISTRZOSTWACH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

plazowka 201930 maja w Sycowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej. W zawodach uczestniczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego powiatu.

Naszą szkołę reprezentowali: Anita Kocemba, Nina Krzywańska, Olga Matysiak oraz Paweł Cepuch i Paweł Mika. Dziewczyny wywalczyły brązowe medale, a panowie zajęli 4 miejsce.

 

 

 

 

Więcej…

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO ETAPU PROGRAMU STYPENDIALNEGO #ZSQUAD 2018/2019

ZSQUAD logoPodsumowaliśmy Waszą działalność w ramach Programu Stypendialnego #Zsquad. 7 miesięcy wytężonej pracy dla siebie oraz szkoły, uczestnictwa w konkursach, zawodach sportowych, wykładach i warsztatach, własne inicjatywy ale także pomoc w organizacji życia i funkcjonowania szkoły. Spośród ponad 60 kandydatów, którzy we wrześniu pobrali Indeksy Stypendysty, na ostatniej prostej zameldowało się 12 osób. Karolina Cecerko (1c), Karol Czub (1d), Jakub Flaczyk (2d), Jagoda Junik (1c), Kinga Kuśmierczyk (1d), Szymon Leja (2d), Natalia Matuszak (2d), Szymon Narolski (1d), Alicja Sadowska (2a), Adrian Szymański (2d), Michał Tokarski (2d) i Wiktoria Urbanek (2d) to ci najwytrwalsi i najbardziej zaangażowani. Gratulujemy Wam wszystkim.

Zapraszamy Was jutro (piątek 31.05.) na długiej przerwie (godz. 11.20) do sali 54 na ogłoszenie wyników współzawodnictwa w ramach Programu Stypendialnego #Zsquad. Zgodnie z regulaminem Programu, sześć osób z najwyższą liczbą punktów zgromadzonych przez cały czas trwania Programu powalczy o 3 stypendia w wysokości 500 zł, wypłacanych co miesiąc przez cały kolejny rok szkolny (łącznie z wakacjami) lub możliwość odbycia stażu wakacyjnego w spółkach biorących udział w projekcie #Zsquad.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .