II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY NA ROK SZKOLNY 2019/2020 więcej

Prezentacja:    SZKOŁY GIMNAZJALNE | SZKOŁY PONADPODSTAWOWE   |  ULOTKA str 1 / 2

oferta 2020a

 ..

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WYGRANA W III POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH JĘZYKOWYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM

angielski powiat 201927 lutego 2019 w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Olesnicy odbyły się III Powiatowe Mistrzostwa Językowe w kategorii języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Laura Gogniat z klasy 1c oraz Emilian Jelonek z klasy 2d.

Rywalizując z przedstawicielami szkół z naszego powiatu nasza para uplasowała się na pierwszym miejscu. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom 2019 roku oraz ich opiekunom: Eleonorze Marmajewskaiej-Basińskiej oraz Katarzynie Jaworskiej-Dawidziuk.

 

Więcej…

NIEZWYKŁY WIECZÓR Z NAUKĄ W II LO

WIECZOR Z NAUKAPonad 240 uczniów z gimnazjów oraz szkół podstawowych z Oleśnicy oraz całego powiatu wraz z opiekunami, ponad 30 prelegentów (pełna lista wykładowców), wśród nich absolwenci naszej szkoły, nauczyciele II LO, pracownicy oleśnickich instytucji publicznych, profesorowie akademiccy, doktorzy, pracownicy naukowi, prezesi zarządu spółek giełdowych, a do tego kilkadziesiąt warsztatów, wspaniała atmosfera naukowego święta – tak w skrócie można opisać niezwykłą inicjatywę, jaką był I Wieczór z Nauką zorganizowany w ubiegły piątek przez II LO im ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Żeby dowiedzieć się, co kryje się w czeluściach probówki, zobaczyć, jak zbudowane są owady, zgłębić tajemnice biochemii, podejrzeć własną krew, zaprzyjaźnić się z językami obcymi, pozbierać matematyczne perełki, zbudować i wystrzelić w przestrzeń własną rakietę, odczarować węglowodany, zbadać, jakie mechanizmy działają w naszym umyśle, kiedy podejmujemy ryzyko, uświadomić sobie, że bez bzykania nie ma życia na ziemi, uzmysłowić sobie, skąd mamy leki, odwiedzić wirtualną rzeczywistość oraz znaleźć odpowiedzi na wiele innych bardziej skomplikowanych pytań wystarczyło po prostu w ostatni piątek wpaść do oleśnickiej Dwójki. camera

 

Więcej…

III MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM OLIMPIADY

olimpiada zus 2019.wojewodztwojpgNa początku drugiego semestru informowaliśmy o zakwalifikowaniu się drużyny II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy do etapu wojewódzkiego Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". 

Dzisiaj z ogromną przyjemnością dzielimy się kolejną radością. Uczniowie klasy 2D (politechnicznej): Dominik Mszyca, Jacek Sułkowski i Michał Tokarski drużynowo zajęli III miejsce w finale wojewódzkim tejże Olimpiady! Tym samym utrzymali poziom reprezentacji naszego Liceum z poprzednich lat.

Udział uczniów w Olimpiadzie to element projektu "Lekcje z ZUS", w którym II LO uczestniczy od kilku lat. Opiekunem drużyny jest pani Izabela Kuśmierek – nauczycielka podstaw przedsiębiorczości w II LO.

 

Więcej…

PROJEKT "MŁODZI GŁOSUJĄ+"

mlodzi glosujaProjekt Młodzi Głosują+ jest projektem organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) oraz Uniwersytet SWPS skierowanym do osób aktywnych społecznie, zainteresowanych polityką lub wyborami lub pragnących zmienić swoje otoczenie.

W jego ramach uczestnicy organizują symulację wyborów do Parlamentu Europejskiego we własnych szkołach. Wydarzenie poprzedzają kursy i szkolenia, które rozwijają kompetencje liderskie i umożliwiają zdobycie umiejętności z zakresu zarządzania projektami, pracy grupowej, prowadzenia dyskusji i argumentowania. Na zakończenie programu zespoły biorą udział w prezentacji własnych projektów w Warszawie. camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .