II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PIERWSZY MIESIĄC PROGRAMU STYPENDIALNEGO #ZSQUAD 2019/2020

ZSQUAD logoZa nami pierwszy miesiąc trzeciej edycji Programu Stypendialnego #Zsquad. Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że spośród ponad 60 indeksów rozdanych we wrześniu na spotkaniu informacyjnym, do 8 listopada, do SzKS dotarło do pierwszej miesięcznej kontroli 27 Indeksów Stypendysty. Ty samym możemy poinformować, że 27 osób spełniło pierwszy konieczny warunek ubiegania się o 3 stypendia oraz 3 staże #Zsquad w roku szkolnym 2019/2020 (więcej o Programie, stypendystach i stażystach w roku szkolnym 2018/2019).

Życzymy cierpliwości, zaangażowania, kreatywności. Pamiętajcie o comiesięcznych terminach składania indeksów (na stronie internetowej, zakładka Zsquad_stypendia oraz szkolnym fb będziemy co miesiąc informować o ostatecznym terminie składania Indeksów do kontroli)!

 

Więcej…

JUBILEUSZOWA INICJATYWA I LO W KĘPNIE

1LO KępnoII im Ks. Jana Twardowskiego LO w Oleśnicy otrzymało zaproszenie na uroczysty zjazd organizowany przez LO nr 1 im. Mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie.

Liceum w Kępnie, w związku z obchodzoną w roku 2020 setną rocznicą powstania szkoły, zaprasza do siebie 100 szkół biorących aktualnie udział w projekcie Erasmus+ (więcej o projekcie w II LO). Każda z zaproszonych szkół została poproszona o przesłanie okolicznościowej widokówki z pozdrowieniami, które zostaną zaprezentowane w ramach specjalnej wystawy podczas obchodów stulecia szkoły.

Gratulujemy serdecznie tak znakomitego jubileuszu i przesyłamy oczywiście specjalną kartkę z Oleśnicy.

 

Więcej…

II MIEJSCE KORNELII KUBICZ W XVII POWIATOWYM FESTIWALU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

K.Kubicz20196 listopada odbył się XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej I Żołnierskiej. Naszą szkolę reprezentowały dwie solistki: Natalia Jamroz z kasy I gc i Kornelia Kubicz z klasy I b. Jury konkursu doceniło występ Kornelii przyznając jej II miejsce. Gratulujemy!

Ponadto, w piątek 8 listopada, społeczność naszej szkoły spotkała się na apelu z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. To jedno z ważniejszych świąt w historii Polski – postanowiliśmy więc uczcić je uroczyście.

Cała szkoła odśpiewała pełną wersje hymnu łącząc się ze z innymi polskimi szkołami w ramach ogólnopolskiej akcji "Hymn dla Niepodległej", a następnie wysłuchała programu artystycznego przygotowanego przez klasę III b oraz uczniów z klasy II a i II b.

 

Więcej…

SURWIWAL W RADZYNIE

Radzyna2019Dnia 05.11.2019 r. klasa 1b wraz z wychowawcą panią Martą Paździor oraz panią Urszulą Dibelką uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Radzyny.

Uczestnicy spotkania brali udział w zabawach integracyjnych oraz zajęciach przyrodniczych. Młodzież budowała mapy 3d, uczyła się parzyć herbatę w warunkach surwiwalowych oraz wspólnymi siłami tworzyć małe przedstawienia. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy beligijkę. Aby sprawdzić swoje umiejętności językowe, zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez p.Lukasa i p.Ines, którzy wiele lat spędzili w Angli. Dziś tworzą zajęcia dla młodzieży wraz z wolontariuszami z innych krajów.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .