II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ZAPROSZENIE DO dwójkARTU, UCZNIOWSKIEJ GALERII II LO /EDYCJA 2020/

20200206 141658Mamy zaszczyt zaprosić na tegoroczną wystawę prac uczniowskich II LO w Oleśnicy w ramach galerii uczniowskiej "dwójkART czyli o sztuce u Twardowskiego", która odbywa się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy, przy ul. Kochanowskiego 4. Wystawa będzie trwała do końca lutego bieżącego roku.

W tym roku przedstawiamy prace plastyczne zarówno absolwentów: Sary Grzelak, Aleksandry Curyło, jak i obecnych uczniów naszej szkoły: Zuzanny Zmyślonej, Natalii Ilskiej, Laury Gogniat, Wiktorii Matuszczyk, Marceliny Adamczyk, Patrycji Franczyk, Jakuba Ryczyńskiego, Michele Kamel, Michała Bochenka, Eli Dovhan, Natalii Kubackiej, Kamili Kowalczyk, Eweliny Kanadys i Amelii Grabki.

Ponadto, w tym roku również zostały zaprezentowane wiersze autorstwa naszych uczniów: Wiktorii Matuszczyk, Eweliny Pienio, Natalii Kubackiej, Marceliny Senger (z kaligrafią Zuzanny Ubowskiej) oraz autorstwa anonimowego.

 

 

 

 

Więcej…

ERASMUS+ W HYDROPOLIS

hydropolisCentrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu to właściwe miejsce na znalezienie odpowiedzi na pytanie – dlaczego woda to dobro podlegające ochronie? Takie jest bowiem hasło realizowanego w naszej szkole międzynarodowego projektu współpracy ze szkołami w Finlandii i Francji w ramach programu Erasmus+ (strona projektu).

To właśnie tutaj, 31 stycznia 2020 r., grupa uczniów uczestniczących w projekcie zgłębiała tajemnice pojawienia się wody na Ziemi oraz jej znaczenia. Dla nikogo nie był zaskoczeniem fakt, że woda zajmujei ponad 70% powierzchni naszego globu, ale tylko ok. 3% stanowią wody słodkie. Jednak większość z nich jest związana w postaci lodu, a więc tylko niewielka ilość (ok. 0,77%) jest dostępna dla człowieka i to też tylko teoretycznie. Część z tych wód jest mocno zanieczyszczona w wyniku działalności człowieka i nie może być wykorzystywana.

 

Więcej…

SREBRO W SHORT TRACKU W FINALE DOLNOŚLĄSKIM

shortrack30 stycznia we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentacja męska w składzie: Jakub Garbaczewski, Feliks Kopczyk, Patryk Martynowicz i Adam Junik po pięknej walce zdobyła II miejsce na Dolnym Śląsku.

Żeńska drużyna w składzie: Patrycja Biały, Klaudia Filipowiak, Wiktoria Kozakiewicz i Aleksandra Stasiak odnisła również sporu sukces. W bardzo silnej stawce uplasowała się na VIII miejscu na Dolnym Śląsku.

Obu drużynom serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

 

 

Więcej…

"ZJAZD ABSOLWENTÓW' - PROJEKCJA FILMU W RAMACH KOŁA FILMOWEGO

Zjazd absolwentowZa nami kolejny wyjazd koła filmowego do wrocławskiego kina Nowe Horyzonty. Tym razem, w ramach realizowanego w naszej szkole projektu („Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej"), obejrzeliśmy szwedzki film w reżyserii Anny Odell. "Zjazd absolwentów" to jednocześnie fabuła, dokument i performance, który zdobył wiele nagród filmowych. Więcej na temat filmu możecie przeczytać w recenzji Wiktorii Serwin z kl. 2a.

"Zjazd absolwentów" to film paradokumentalny z 2013 roku w reżyserii Anny Odell. Artystka znana jest z prowokacji pt. "Unknown Woman 2009 ", w której pozoruje swoje samobójstwo i rejestruje cały proces.

Film, który obejrzeliśmy, inspirowany jest trudnymi przeżyciami autorki z dzieciństwa. Odzywają się one echem, gdy nie zostaje zaproszona na zjazd absolwentów. Nie jest to jednak film zemsty, nie ma na celu nikogo ośmieszyć. Stanowi raczej formę autoterapii artystki, rozbudowaną prowokację artystyczną, mającą na celu zobrazowanie prześladowań, których doświadczyła w młodości.

Film podzielono na dwie części. Pierwsza z nich to inscenizacja fabularna, wyreżyserowany zjazd absolwentów. W drugiej reżyserka pokazuje film swoim autentycznym oprawcom ze szkolnych lat i przeprowadza z nimi rozmowy dotyczące wspomnień ze szkoły.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .