II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY NA ROK SZKOLNY 2019/2020 więcej

Prezentacja:    SZKOŁY GIMNAZJALNE | SZKOŁY PONADPODSTAWOWE   |  ULOTKA str 1 / 2

oferta 2020a

 ..

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SPRZEDAŻ W UJĘCIU TWARDYM WSKAŹNIKOWYM I MIĘKKIM - WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU #ZSQUAD

warsztaty sprzedaz zsquadW dniu 11.03.2019 roku na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się warsztaty "Sprzedaż w ujęciu twardym wskaźnikowym i miękkim (kompetencje sprzedawcy)" w ramach projektu #Zsquad. Prowadzącymi byli panowie Mariusz Muszyński (prezes  zarządu grupy kapitałowej WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A.) oraz Aleksander Sienkiewicz (coach, specjalista ds. sprzedaży  i marketingu oraz trener biznesowy).

Uczniowie biorący w nich udział zapoznali się bliżej z pojęciem sprzedaży, dowiedzieli się na co zwraca uwagę klient u sprzedawcy oraz jaki powinien być oferowany przez niego produkt, bądź usługa. Mieli również szansę przedstawienia cech, które ich zdaniem są mile widziane u potencjalnego sprzedawcy i tych, których powinien unikać. Na zakończenie odegrali scenkę polegającą na połączeniu się w pary, gdzie jedna osoba jako sprzedawca próbuje zachęcić drugą (klienta) do przedłużenia umowy w sieci komórkowej i kupna telefonu.

 

Więcej…

KOŁO FILMOWE II LO I NOMINOWANY DO OSCARA "MUSTANG"

MUSTANGUczniowie naszej szkoły uczestniczą od kilku lat w ogólnopolskim programie edukacji filmowej pod nazwą "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Comiesięczne wyjazdy do wrocławskiego kina Nowe Horyzonty, spotkania z edukatorami filmowymi oraz warsztaty szkolne pozwalają im rozwijać pasje i oglądać dzieła nietuzinkowe, poruszające różnorodne problemy współczesnego świata.

Film "Mustang", w reż. Deniz Gamze Erguven , to opowieść o pragnieniu wolności w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że "kobieta powinna znać swoje miejsce". Debiut, nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny ( 2016r.), podbił serca publiczności i wywołał ożywioną dyskusję na temat sytuacji kobiet we współczesnym świecie.

A co myślą o nim Julia (kl. 1a) i Kacper (kl.2a)- uczniowie działający w naszym Kole Filmowym? Posłuchajcie sami.. camcorder

 

Więcej…

SCRABBLE TOURNAMENT - EDYCJA SZKOLNA 2019

scrable2019Tegoroczna szkolna edycja turnieju Scrabble poraz kolejny okazała się świetnym sposobem nauki poprzez zabawę. Uczestnicy pracowali w drużynach dwuosobowych, co zwiększało ich szanse na tworzenie wyrazów w dość stresującej sytuacji jaką jest konkurs.

Powstało wiele nowych słów, których znaczenia nie przewiduje nawet słownik Scrabble (eck, ikd, el, erole, czy też hel), co wzbudzało wielokrotnie salwy śmiechu. Rywalizacja przebiegała w koleżeńskiej i motywującej atmosferze. Dzięki uczestnikom tegorocznej edycji poznaliśmy takie słowa jak: gad, aa, qi, o których istnieniu nawet się nam nie śniło.

W tym roku do rywalizacji stanęło 15 drużyn przy czterech planszach.

W finałowej rozgrywce udział wzięli:

 

Więcej…

ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI 2019

światowy dzien mat 2019Dnia 12 marca 2019 roku z okazji Światowego Dnia Matematyki w naszej szkole odbył się konkurs łamigłówek matematycznych z hasłem przewodnim KAROLINA.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Logicznego Myślenia zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich klas, a zwycięzcą okazał się Michał Tokarski z klasy 2d. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .