II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NASI POSŁOWIE NA XXV SESJĘ SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY W WARSZAWIE

sejm dzieci i mlodziezy 2019Projekt Sejmu Dzieci i Młodzieży ma długą i interesującą historię. Coroczne sesje odbywają się już od 1994 roku, a tysiące uczniów starają się spełnić warunku by wziąć udział w tym wydarzeniu. W tym roku tematem przewodnim była polityka w Polsce w latach 1918-1939 a dokładnie: "Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji".

W naszej szkole znalazło się dwóch uczniów, którzy wzięli udział w tym projekcie, a byli to uczniowie z klasy I b – Maksymilian Słota i Mateusz Niesobski. Uczniowie, mimo dosyć ograniczonego czasu, świetnie poradzili sobie z zadaniami postawionymi przed nimi, zorganizowali m.in. prelekcję związaną z wybraną przez nich postacią Stanisława Dubois, a także założyli witrynę internetową, która zawiera informacje o tym wybitnym polityku z lat 20 i 30 XX wieku.

Praca włożona w ten projekt zaowocowała otrzymaniem zaproszenia na sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 1.06.2019 r. w Warszawie.

 

Więcej…

LEKCJE EUROPEJSKIE

mlodzi glosuja7 maja w naszej szkole odbyły się lekcje europejskie, które poprowadziła Pani Marta Statkiewicz z Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Wrocław. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 1a, 1b, 1d i 2a oraz członkowie szkolnego zespołu projektowego "Młodzi Głosują+".

Lekcję zaczęły podstawowe informacje o Wspólnocie Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Następnie przeszliśmy do bardzo ważnego dla nas dnia - 26 maja 2019 roku. Tego dnia w Polsce i innych państwach członkowskich Unii odbędą się wybory do Europarlamentu. W związku z tym zagłębiliśmy się w funkcjonowanie tej instytucji i omówiliśmy poszczególne ugrupowania w niej obecne. Obejrzeliśmy film, krótki, lecz bardzo dobrze uświadamiający, że przez głosowanie decydujemy o przyszłości - nie tylko naszej.

 

Więcej…

LO2 - SZKOŁA Z ŻYCIEM

DKMSW poniedziałek 06 maja nasza szkoła otrzymała certyfikat "SZKOŁY Z ŻYCIEM" za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Akcja rejestracji obyła się w naszej szkole 22 stycznia i zarejestrowano w tym dniu 37 potencjalnych Dawców. W czasie całej akcji w szkołach na Dolnym Śląsku zarejestrowano 1171 potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Wśród tych osób oraz osób zarejestrowanych podczas pierwszej edycji znalazło się już 9 dawców rzeczywistych, którzy podzielili się cząstką siebie i dali szansę na nowe życie swojemu bliźniakowi genetycznemu.

Więcej…

INWESTYCYJNE SUKCESY UCZNIÓW II LO - WYNIKI XVII. SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ

sigg17AW kwietniu zakończyła się 17. edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, czyli ogólnopolskiego projektu, którego celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy. Organizatorem jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, natomiast współorganizatorami są: Fundacja GPW oraz Fundacja im. Lesława Pagi. Projekt składa się z dwóch podprojektów: Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej oraz kursu e-learningowego. W całym kraju do projektu przystąpiło ponad 5 tysięcy zespołów, z czego 284 były z województwa dolnośląskiego. Na koniec II etapu pozostało już tylko 1121 zespołów, w tym 51 w naszym województwie.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .