II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

BIWAK JĘZYKOWY "LEARN OUTDOORS"

OUTDOORSLERNINGDnia 22.05.2019 roku razem z Panią Eleonorą Marmajewską oraz Panią Urszulą Dibelką udaliśmy się na biwak językowy do Radzyny blisko Sycowa.

Gdy dotarliśmy na miejsce przywitał nas organizator. Od razu mogliśmy usłyszeć jego doskonały angielski akcent. Zaprowadził nas do "Campu", czyli głównego miejsca naszego pobytu. Poznaliśmy wolontariuszy, którzy pochodzą z różnych zakątków świata, zrobili na nas miłe wrażenie. Byli to: Bill, Juan Carlos, Irene, Lukasz. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy. Mieliśmy do wykonania rozmaite zadania, np. chodzenie po linie, szukanie różnych zwierząt, insektów na terenie "campu", budowanie szałasu, stworzenie własnego państwa oraz gra "Capture the flag"facebook

 

Więcej…

DRUGIE MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU W FINALE LICEALIADY W STREETBALLU 2019

streetball201925 maja na boiskach AWF na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Finały Licealiady w Streetballu. Reprezentanci naszej szkoły pojechali na ten turniej z dużymi apetytami. II LO reprezentowali Eryk Moździerz, Szymon Narolski, Paweł Cepuch i Paweł Mika. Ten ostatni nie spodziewał się, że od niego będzie zależało miejsce, które zajęła nasza drużyna na tych zawodach.

W fazie grupowej nasz zespół zajął pierwsze miejsce jednak w ostatnim meczu w grupie kontuzji nabawił się Szymon Narolski. W meczu, który decydował o finale wygraliśmy jednym punktem z LO z Wałbrzycha, a graliśmy bez możliwości dokonywania zmiany. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników a szczególnie dla Pawła Miki, który rozegrał, podobnie jak jego koledzy, bardzo dobre zawody. W spotkaniu decydującym o Pierwszym miejscu zabrakło odrobinę mocy i... Szymona. Eryk, Paweł M. i Paweł C. walczyli do końca, musieli jednak uznać wyższość drużyny z X LO z Wrocławia przegrywając 12 do 6 i zajmując drugie miejsce na Dolnym Śląsku!

 

Więcej…

SYMULACJA WYBORÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

WYBORY DO PEDnia 22 maja 2018 roku w godzinach od 8:00 do 10:30 i na długiej przerwie w naszej szkole odbywała się symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego, którą zorganizowała grupa projektowa złożona z uczniów II LO, działająca w ramach projektu "Młodzi Głosują+". Nad ich przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza w składzie:

Laura Kwoczała - Przewodnicząca Komisji Wyborczej, Szymon Narolski - Członek Komisji Wyborczej, Alicja Kozyra - Członkini Komisji Wyborczej i Kacper Stryjek - Członek Komisji Wyborczej.

Do głosowania przystąpiło 119 uczniów z 242 uprawnionych. Łącznie oddali oni 112 głosów ważnych. Po przeliczeniu głosów przez Komisję wyniki prezentują się następująco:

 

Więcej…

DRZWI OTWARTE 2019 - ZAPROSZENIE

DrzwiOtwarte2018W najbliższy piątek, 24 maja, zapraszamy serdecznie od godziny 11.00 uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych wraz z nauczycielami i rodzicami na Drzwi Otwarte w II LO.

Będzie to kolejna już okazja, po bardzo udanym Wieczorze z Nauką, aby zobaczyć, jak funkcjonuje nasza szkoła, porozmawiać z nauczycielami i przyszłymi wychowawcami klas oraz Waszymi kolegami – uczniami oleśnickiej Dwójki, zajrzeć do pracowni i laboratoriów, zwiedzić kompleks sportowy oraz wziąć udział w przygotowanych przez nas na tę okazję atrakcjach.

Oferujemy również możliwość szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na rok szkolny 2019/2020. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania.

Drzwi Otwarte w naszej szkole to szansa, aby doświadczyć wspaniałej atmosfery, jaka wyróżnia naszą szkołę. Czekamy na Was w piątek.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .