II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021| Więcej informacji: » Zakładka dla kandydata

 

1A 2020 deck 1B 2020 deck b 1C 2020 deck 1D 2020 deck
klasa  1A  klasa  1B 
klasa  1C   klasa  1D 
humanistyczno-psychologiczna językowa medyczna politechniczna

 .

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

TRZECIE MIEJSCE DLA J.HYLLI W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O HIV I AIDS

konkurs HIV AIDS2019W poniedziałek, 09 grudnia, w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej odbył się Powiatowy Konkurs wiedzy o HIV i AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS", zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnicy. Celem konkursu było promowanie i upowszechnianie wśród młodzieży zasad zdrowego stylu życia bez uzależnień, podniesienie poziomu wiedzy o HIV, AIDS i innych chorobach przenoszonych drogą płciową.

Konkurs skierowny był do uczniów szkół ponadpodstawowch. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy 2c. Julia Hylla wywalczyła w konkursie III miejsce. Konkurencja była duża, a test trudny. Trzeba było wykazać sie sporą wiedzą nie tylko z zakresu mikrobiologii i wirusologii, ale również... znać na pamięć dane statystyczne.

 

Więcej…

HOLLYWOODZKI AKTOR PETER J.LUCAS W PREZENCIE MIKOŁAJKOWYM DLA II LO

P.Lucas 3Z okazji Mikołajek uczniowie II Liceum otrzymali wyjątkowy prezent, jakim było spotkanie z aktorem. Gościem naszej szkoły był Peter J.Lucashollywoodzki aktor polskiego pochodzenia, człowiek rozlicznych talentów. Grał w filmach najwybitniejszych reżyserów, partnerował gwiazdom. Robi w życiu tyle rzeczy, że trudno za nim nadążyć. camera

Peter Lucas, a tak naprawdę Piotr Józef Andrzejewski, opowiedział nam historię zmiany nazwiska i okoliczności wyjazdu z kraju. W rozmowie z młodzieżą zwrócił uwagę na to, że największą wartością, jaką posiadamy, są wiedza i doświadczenie. Zachęcił młodzież do nauki języków obcych, odkrywania świata, zdobywania nowych umiejętności, ponieważ nigdy nie wiemy, co może nam się w życiu przydać. Potwierdził to swoją opowieścią o wyborze kierunku studiów i związanych z nimi planów życiowych. Jak się okazało, planów, które sprawiły, że nasz Gość to dziś dyplomowany inżynier eksploatacji maszyn rolniczych, traktorzysta / kombajnista praktyk, wokalista, czasami stepujący, akordeonista, gitarzysta, kurier, statysta, fotograf, tancerz, aktor, biznesmen, znajomy Chucka Norrisa, Pameli Anderson, Davida Lyncha, Williego Smitha, Małgorzaty Foremniak, Janusza Gajosa, Marka Kondrata, Artura Żmijewskiego ... to tylko między innymi.

 

Więcej…

DEBATA OXFORDZKA

debata oksfordzka2019Jak co roku w naszej szkole w ramach lekcji wos-u uczniowie klas pierwszych biorą udział w projektach. Jednym z nich jest debata, którą 03.12.2019 roku przeprowadziła klasa 1C.

Zadaniem grupy projektowej było zorganizowanie debaty oxfordzkiej na temat współczesnego społeczeństwa. Jako tezę wybrali oni temat: "Bez telefonu komórkowego w dzisiejszych czasach nie da się żyć". Organizacją debaty zajęli się: marszałek - Emilia Szmalec, sekretarz - Jakub Lis oraz jury w składzie: Dorian Bugaj, Wiktoria Stochla oraz Aleksandra Mularczyk. Po stronie propozycji zasiedli: Filip Szymaniak, Marcelina Senger, Maja Cielecka, Oliwia Durman i Dominika Pawelczyk, a stronę opozycji reprezentowali: Katarzyna Śliwa, Magdalena Brożek, Amelia Nyga, Aleksandra Hryckiewicz i Marcelina Sołtys.

 

Więcej…

MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL 2019

amnesty2019 1W mikołajkowy piątek w naszej szkole przeprowadzony został międzynarodowy maraton pisania listów Amnesty International. Organizacją akcji zajął się sztab w składzie: Oliwia Olszańska i Kinga Kuśmierczyk z kl. 2d, Jagoda Ślusarek z kl. 2c, Emilia Podgajna i Emilia Komór z kl. 2b, Angelika Husak z kl. 2a oraz Zuzanna Zmyślona z klasy 3a.

Wybraliśmy troje bohaterów: - Magaia z Sudanu - skazanego na karę śmierci za morderstwo kuzyna, który w rzeczywistości stracił życie w wyniku nieszczęśliwego wypadku; - Yasaman i jej matkę z Iranu, które sprzeciwiły się dyskryminującym przepisom wobec kobiet i zostały skazane na 16 lat więzienia oraz Emila z Białorusi, który został niesłusznie oskarżony o drobne przestępstwa narkotykowe i odbywa teraz karę 10 lat pozbawienia wolności, przetrzymywany jest w niehumanitarnych warunkach.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .