II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

FINAŁ KONKURSU NAUKOWEGO GDYNIA E(X)PLORY WEEK 2019

serfW dniach 23-25 października podczas Gdynia E(x)plory Week 2019 odbył się krajowy finał konkursu naukowego E(x)plory. Nasz powiat i szkołę reprezentowało dwóch uczniów z zespołu SERF Space Program - Jakub Flaczyk i Adrian Szymański z klasy 3D.

Święto nauki rozpoczęło się od zajęć integracyjnych i spotkania z "ciekawym człowiekiem" – Piotrem Lazarkiem – finalistą poprzedniej edycji konkursu. W tym dniu mogliśmy także poznać pozostałych finalistów.

Sesja konkursowa polegała na ocenie projektów przez jurorów z różnych branży. Naszą pracę oceniali specjaliści niezwiązani z inżynierią i nowymi technologami. Po godzinach zmagań umysłowych, wieczorem razem z opiekunami wszyscy młodzi naukowcy udali się na kręgle. Podczas zabawy okazało się, że jednym z najlepszych zawodników został nasz opiekun: pan Krzysztof Burdka (pierwszy raz grający w kręgle!).

 

Więcej…

BRĄZ W FINALE DOLNOŚLĄSKIM W UNIHOKEJU

unihokej 2019 dziewczeta4 listopada w V Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski w Unihokeju Dziewcząt. Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy w składzie: Aleksandra Mularczyk, Dominika Panfil, Agata Falentin, Julia Kulik, Ewelina Kanadys, Natalia Pawłowska, Zuzanna Dolińska, Aleksandra Kasperek, Wiktoria Matuszczyk, Gabriela Uba i Ewa Seredyńska, po wyczerpujących meczach, wywalczyła brązowy medal.

Serdecznie gratulujemy 3 miejsca na Dolnym Śląsku.

 

Więcej…

BRĄZ MISTRZOSTW POWIATU W SZACHACH 2019

szachy braz Mist.Powiat 201925 października w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marcin Wierzbicki, Dominik Mszyca z klasy 3d, Karol Czajka z 1gD i Małgorzata Torz z 1gA, zdobyła brązowe medale, zajmując 3 miejsce w powiecie.

Gratulujemy, a wszystkich amatorów tej królewskiej gry zapraszamy na Mistrzostwa Szkoły, które odbędą się w drugim semestrze pod kierunkiem pana Leszka Biegasika.

 

 

Więcej…

ABSOLWENT II LO PROMUJE WŁASNĄ GRĘ NA NAJWIĘKSZYCH TARGACH GIER KOMPUTEROWYCH W EUROPIE ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

PGAW piątek 18 października o godzinie 10:00 rozpoczęły się w Poznaniu targi PGA, będące największymi targami gier komputerowych, konsolowych i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo–Wschodniej. W samym obiekcie było 8 ogromnych pawilonów. Najciekawiej prezentował się pawilon 5, w którym można było znaleźć produkty pracy niezależnych twórców. W pawilonie 6 natomiast były miejsca największych i najbardziej znanych firm z branży gier. Można było tam doświadczyć wrażeń w technologii VR (Virtual Reality) w pełnym osprzęcie i całej gamie świetnych gier lub nagrań. Jako iż piątek był dniem tylko i wyłącznie dla posiadaczy biletów VIP, łatwo było zgadnąć jaką popularnością cieszą się same targi Poznań Game Arena.

Przez trzy dni trwania targów "przewinęło się" przez nie ponad 79 tysięcy pasjonatów gier oraz elektroniki. W pawilonie 8 mogliśmy znaleźć stoiska z różnymi gadżetami, typu koszulki, figurki, plakaty itp. Podczas tych kilku godzin można też było wziąć udział w wielu konkursach, zawodach oraz zobaczyć w akcji profesjonalnych zawodników e-gamingu. Nagrodami w konkursach był sprzęt elektroniczny najlepszej jakości (myszki, ekrany, a nawet fotele). Całość dopinała wspaniała, życzliwa atmosfera panująca na wydarzeniu, a takie urozmaicenia spędzania czasu jak Retro Games Arena, strefy z VR, oglądanie zjawiskowych Cosplay'ów, czy okazja do spotkania znanych osobowości ze świata gier, youtuberów, streamerów, itp. sprawiały, że była to impreza w której każdy znalazłby coś dla siebie!

We wspomnianym już pawilonie 5 znaleźliśmy absolwentów naszej szkoły, stypendystów i stażystów projektu #ZSQUAD - Mateusza Dudka (twórcę gry), Michała Berca, Piotra Leję i Aleksandra Bylickiego, którzy promowali grę mobilną "Light Away"!To właśnie Oni ufundowali dla uczniów swojej Alma Mater bilety na PGA.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .