II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

BRĄZ STREFY WROCŁAWSKIEJ W PŁYWANIU

plywanie strefa wroc2020W czwartek 5 marca we Wrocławiu odbył się Finał Strefy Wrocławskiej w Pływaniu. Każda szkoła biorąca udział w zawodach musiała wystawić sześcioosobową drużynę żeńską lub męską, biorącą udział w sztafecie, a ponadto każdy uczestnik brał udział w rywalizacji indywidualnej, w której to miał do wyboru jeden ze stylów: delfin (50m), żabka (100m), kraul(100m) lub grzbiet (100m).

Nasza reprezentacja męska w składzie: Wiktor Korzeniowski (1gb), Karol Słomski (1gc), Bartosz Bilski, Mikołaj Mosiak, Filip Świątek (2d) i Marcel Waga (3d) wywalczyli w III miejsce drużynowo. Ponadto sukcesy odnieśli indywidualnie: Wiktor na dystansie 100 grzbietem, Mikołaj 100 kraulem i Karol 100 żabką.

 

Więcej…

WROCŁAWSKA SZKOLNA KONFERENCJA KLIMATYCZNA

szkolna konf klimatyczna20206 marca w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbyła się Szkolna Konferencja Klimatyczna organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia oraz wrocławski Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, którą swoim patronatem honorowym objął Prezydent Miasta - Jacek Sutryk.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice - Laura Kwoczała z klasy 2B oraz Natalia Kubacka z klasy 1gD. Wydarzenie rozpoczęło się od przemówień organizatorów oraz zaproszonych gości. Przewodnicząca Komisji Ekologicznej - Martyna Leśniak wraz ze swoim zastępcą, Iwo Sarą podkreślili rolę młodzieży w walce o dobro planety, którą następnie w swojej wypowiedzi docenił rektor uczelni - prof. dr hab. Andrzej Kaleta.

 

Więcej…

ERASMUS+ _DZIENNIK Z PODRÓŻY DO POLSKI

trip to poland frOd pierwszego września 2019 II Liceum Ogólnokształcące im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy bierze udział w europejskim projekcie badawczym "The water: a heritage to be protected" w ramach programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 o nazwie Erasmus+.

W październiku 2019 roku podejmowaliśmy w Oleśnicy gości z Francji oraz Finlandii w ramach realizowanej w Polsce mobilności. Więcej na temat pobytu naszych projektowych partnerów oraz bardzo bogatego programu zrealizowanego w naszym kraju można przeczytać na stronie projektu oraz w zakładce na szkolnej stronie internetowej.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od Francuzów z Laval pięknie opracowane dziennik podróży do Polski (Travel Book Poland). Publikacją wartą obejrzenia dzielimy się również z Wami. Miłej lektury.

 

Więcej…

"CAŁY TEN CUKIER"

that sugar filmUczniowie z Koła filmowego obejrzeli film "Cały ten cukier". Utwór jest dokumentem, w którym reżyser, z pomocą ekspertów, opracował i przeprowadził na własnej osobie eksperyment, by zbadać negatywny wpływ cukru na ludzki organizm i odpowiedzieć na pytanie: co cukier potrafi zrobić z ciałem?

Po trzyletnim odstawieniu cukru przystąpił do działania. Najpierw spożywał 40 łyżeczek cukru zawartego w rekomendowanych jako zdrowe produkty przez 60 dni. Następnie zamienił je na cukier rafinowany, dodawany do żywności. Podczas eksperymentu nie zrezygnował z aktywności fizycznej. Podróżował do australijskich Aborygenów i USA, wyciągając wnioski o negatywnym wpływie produkowanych tam napojów. W filmie został przedstawione również znaczenie reklamy i manipulacji, stosowane przez koncerny wytwarzające żywność. Gameau wprowadził do dokumentu elementy przedstawienia, teledysku, animacji czy kiczowatych reklam, w których osadza samego siebie.

Wszystkich niezdecydowanych zachęcamy do obejrzenia teledysku, który znajdziecie pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=Ix-so6ifG_0

Więcej na temat filmu możecie przeczytać w tekście Oliwii Bartosik z kl. 2a.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .