II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf. 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SUKCES NA PÓŁMETKU SIGG 2019/2020

SIGG 18Za nami I etap 18. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, który zakończył się sukcesem aż trzech zespołów z II LO. W pierwszej dziesiątce rankingu województwa dolnośląskiego: III miejsce zajęły: Natalia Adamaszek i Julia Andrzejczuk (obie z klasy 1gc – medycznej), VII miejsce zajęły: Laura Gradowska i Natalia Jamroz (obie również z klasy 1 gc), VIII miejsce zajęły: Patrycja Biały, Zuzanna Kostrzewska i Katarzyna Kozakiewicz (wszystkie z klasy 1ga – psychologicznej). Serdecznie gratulujemy Wam sukcesu.

Nasze zwycięskie zespoły w czasie dwóch miesięcy inwestowania zarobiły po kilkanaście procent od zainwestowanych wirtualnie 20 000,00 PLN. Dla porównania warto zauważyć, że po założeniu lokaty bankowej w ciągu roku można zarobić zaledwie kilka procent.

 

Więcej…

DRUGIE I TRZECIE MIEJSCE W KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

piosenka obcojezyczna 2019W dniu 17 grudnia 2019 roku odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych.

Wśród wszystkich uczestników reprezentujących miasto i powiat znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Cupioł z piosenką "Ya No Mas", Klaudia Tomczyk oraz Laura Gogniat. Eliminacje przyniosły następujące wyniki: II miejsce z utworem "Ashes" zajęła Klaudia Tomczyk natomiast III miejsce wywalczyła Laura Gogniat z klasy 2c. Laura zprezentowała utwór "Never Enough".

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom artystycznego sukcesu.

 

Więcej…

WYNIK ZBIÓRKI 28. FINAŁU WOŚP W NASZEJ SZKOLE

wosp 2020 dziewczynyPodejmując się zbiórki pieniędzy nie podejrzewaliśmy, że tak wielki będzie odzew naszej społeczności szkolnej. W ciągu czterech dni uzbieraliśmy 1364,12 zł!!!

Szczególne podziękowania należą się Roksanie Fiołce i Victorii Łopacie z kl. 1a oraz Kindze Mielcarek i Natalii Kubackiej z kl 1gd.

W imieniu oleśnickiego sztabu WOŚP i swoim własnym, wielkie dzięki! Jesteście WIELCY!

Katarzyna Jaworska-Dawidziuk

WOŚP 2020 - ZBIÓRKA W IILO

wosp2020Zapraszam do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! W tym roku, dzięki staraniom p. Katarzyny Jaworskiej-Dawidziuk nasza szkoła będzie dysponowała własną puszką.

Zbiórka pieniężna trwa od wtorku 07.01. do piątku 10.01.2020. Pokażmy, że jako społeczność szkolna potrafimy wiele. Jesteśmy jedną z niewielu szkół, które otrzymały puszkę. W trakcie lekcji puszka prawdopodobnie będzie "stacjonowała" w sekretariacie lub w sali 22 (nowa pracownia języka angielskiego w naszej szkole, znajduje się na parterze :-). W trakcie przerw wybrani uczniowie będą zbierać pieniądze na korytarzu szkolnym.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .