II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SURWIWAL W RADZYNIE

Radzyna2019Dnia 05.11.2019 r. klasa 1b wraz z wychowawcą panią Martą Paździor oraz panią Urszulą Dibelką uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Radzyny.

Uczestnicy spotkania brali udział w zabawach integracyjnych oraz zajęciach przyrodniczych. Młodzież budowała mapy 3d, uczyła się parzyć herbatę w warunkach surwiwalowych oraz wspólnymi siłami tworzyć małe przedstawienia. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy beligijkę. Aby sprawdzić swoje umiejętności językowe, zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez p.Lukasa i p.Ines, którzy wiele lat spędzili w Angli. Dziś tworzą zajęcia dla młodzieży wraz z wolontariuszami z innych krajów.

 

Więcej…

PROJEKTY AUTORSKIE II LO W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

preparatyka2019Wakacje i trudne początki nowego roku szkolnego już za nami. Po okresie przerwy wracają do realizacji kolejne projekty własne II LO, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. 4 listopada ruszyły zajęcia z preparatyki narządów dla uczniów klas medycznych i psychologicznych, realizujących rozszerzony program biologii. W nowy szkolnym laboratorium, przez półtorej godziny młodzież poznawała anatomiczną budowę serca świni dokonując, w dwuosobowych grupach, sekcji tego narządu.

W tym samym dniu rozpoczął się zupełnie nowy projekt dedykowany uczniom politechnicznej klasy maturalnej pt. "Fizyka przed maturą". To cykl zajęć powtórkowych z częścią praktyczną dla tych maturzystów, którzy wybrali fizykę jako przedmiot egzaminacyjny. Projekt ten prowadzi dr Piotr Staniorowski, pracownik naukowy Wydziału Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego, współpracujący ze szkołą od kilku lat. Jest on pomysłodawcą innego szkolnego projektu – "Fizyka może być ciekawa" przeznaczonego dla uczniów klas pierwszych o nachyleniu politechnicznym, który rusza 12 listopada w kolejną turę.

 

Więcej…

SEZON ROZGRYWEK MATEMATYCZNYCH W PEŁNI

rozgrywki matematyczne 2019Rok 2019 jest ROKIEM MATEMATYKI, więc nim 8 listopada udaliśmy się śpiewać w ramach akcji "Szkoła do hymnu", 21 uczniów naszej szkoły stanęło w szranki konkursu Oxford Matematyka Plus. Nie były to pierwsze tegoroczne zawody matematyczne, gdyż wystartowały już Liga Zadaniowa i III Jagielloński Turniej Matematyczny, gdzie mamy swoich reprezentantów.

27 listopada odbędzie się natomiast Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny. Czekamy również na XIX Dolnośląskie Mecze Matematyczne, w ramach których rywalizacja rozpocznie się pod koniec tego miesiąca.

A w zanadrzu mamy jeszcze wiele... Wszystkim uczestnikom zmagań z Królową Nauk dziękujemy i życzymy powodzenia.

 

Więcej…

MIĘDZYPOKOLENIOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

senior odwiedziny1W piątek 8 listopada 2019 roku jako uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Panią Martą Paździor mieliśmy okazję wziąć udział w Międzypokoleniowych Obchodach Święta Niepodległości na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy. Wydarzenie odbyło się w Centrum Usług Społecznych w Oleśnicy. Wśród zgromadzonych były między innymi Władze Miasta Oleśnicy oraz Przedstawiciele Rady Miasta Oleśnicy.

Część artystyczną przygotował Dzienny Dom Senior+. Zaprezentował się przed nami jego zespół wokalny „Oleśniczanie Młodzi Duchem" w repertuarze pieśni patriotycznych. Mogliśmy wysłuchać m.in.: „Marsz Lwowskich Dzieci", „Czerwone Maki na Monte Cassino", „Nie zobaczysz Matko Syna". W przypadku części pieśni zaproszono wszystkich zgromadzonych do wspólnego śpiewania, dzięki przygotowanym śpiewnikom. Miało to na celu integrację międzypokoleniową. Wybrzmiały takie utwory, jak: „Pierwsza Kadrowa", „Maszerują Strzelcy, Maszerują" i inne.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .