II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SUKCES W PIERWSZYM MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU W SCRABBLE

scrabble final2019W piątek 05 kwietnia w sali gimnastycznej II LO w Oleśnicy odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnego turnieju Scrabble Tournament. Turniej został zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego z II LO - panie Katarzynę Jaworską-Dawidziuk oraz Annę Lisiecką we współpracy i pod patronatem Polskiej Federacji Scrabbli.

W turnieju wzięły udział następujące placówki: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica, Katolicka Szkoła Podstawowa, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Gminy Oleśnica, Liceum nr 1 z Oleśnicy, Liceum nr 2 z Oleśnicy, Liceum z Sycowa oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Oleśnicy.

Pasjonująca pierwsza partia wyłoniła zwycięzców, którzy awansowali do kolejnego etapu. SP6, G2, LO1, SP8, LO Syców, LO2 oraz ZSP stworzyły pary, które po rozegraniu kolejnej 45-minutowej partii uformowały finałowy trzon turnieju. Znalazły się w nim oba oleśnickie licea oraz, tu niespodzianka, ambitne przedstawicielki szkoły podstawowej numer 8.

 

Więcej…

STANOWISKO OLEŚNICKICH NAUCZYCIELI W SPRAWIE STRAJKU

PROTESTDrodzy Rodzice i Uczniowie,

w związku z trwającym strajkiem przedstawiamy nasze stanowisko. Zaniepokojeni chaosem w oświacie: sytuacją ucznia w polskiej szkole, przeprowadzaną a nieprzygotowaną reformą, brakiem realnego wpływu środowisk nauczycielskich na funkcjonowanie szkoły, upadającym prestiżem zawodu nauczyciela, podjęliśmy trudną dla nas decyzję solidarnego przystąpienia do ogólnokrajowego protestu. Rozumiemy, że zaistniała sytuacja jest niełatwa dla wszystkich stron sporu, ale powoduje nami troska o dobro ucznia. Postrzegamy bowiem jego sytuację szerzej. Dla nas uczeń to partner, a nie element systemu. Walczymy o takie rozwiązania i zmiany, które zapewnią stabilizację i bezpieczeństwo uczniom oraz godne warunki pracy i szacunek nauczycielom. Pusta szkoła to dramat dla nauczyciela, który kocha swoją pracę. Mamy jednak nadzieję, że ten nienormalny obecny stan zakończy się kompromisem mediujących stron.

 

Więcej…

KURS FIRST CERTIFICATE IN ENGLISH

fceRok szkolny 2018/2019 obfituje w zajęcia dodatkowe dla uczniów naszej szkoły. Dzięki projektowi ZSQUAD mamy możliwość przygotowania 12 najlepszych uczniów naszej szkoły do egzaminu B2 First znanego również pod nazwą First Certificate in English (FCE). Poziom zaawansowania językowego egzaminu to Upper intermediate (średnio zaawansowany) = B2 wg Poziomów Rady Europy. Egzamin ten uznawany jest przez ponad 20 000 organizacji na całym świecie, wśród których znajdują się pracodawcy, uczelnie wyższe i instytucje rządowe.

Kurs przygotowujący do egzaminu B2 First w naszej szkole rozpoczął się w październiku 2018 roku i potrwa do końca kwietnia 2019 roku. w systemie 90 minut /tydzień. Grupa składa się z 12 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich, którzy zakwalifikowali się na podstawie testu sprawdzającego ich umiejętności.

Projekt ZSQUAD gwarantuje sfinansowanie egzaminu B2 FIRST najlepszemu spośród kursantów. Gra warta jest świeczki jako że przystąpienie do egzaminu jest dość kosztowne.

 

Więcej…

SZAFING U JANKA - PODSUMOWANIE

szafing 04 2019Kwietniowy Szafing po raz pierwszy zagościł w murach naszej szkoły i choć nieco nieśmiało, to znalazło się kilku amatorów używanych ubrań i dodatków. Celem tego wydarzenia jest ograniczanie produkowania śmieci w gospodarstwach domowych.

Jest to impreza o charakterze dobroczynnym, ekologicznym, która promuje ideę sharingu, czyli wymiany nieużywanych już ubrań zamiast kupowania nowych.

Co więcej, Szafing u Janka stał się okazją do wypromowania naszych szkolnych artystów jak Sara Grzelak, tworząca biżuterię, czy też Zuzanna Zmyślona, która rysuje niebanalne wzory na kurtkach dżinsowych.

Mam nadzieję, że kolejna odsłona będzie się cieszyć większym powodzeniem. Musimy się przełamać i równać z krajami Europy Zachodniej, gdzie takie imprezy są na porządku dziennym, a noszenie ubrań używanych nie jest powodem do wstydu :))

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .