II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

INFORMACJA DLA KANDYDATÓW - WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ W II LO

Logo2Drogie Kandydatki, drodzy Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do II LO,

I. Przypominamy, że do 10 lipca br. do godz.15.00 trwa etap składania wniosków do wybranego przez Was liceum. Jeszcze nie jesteście naszymi uczniami, ale ufamy, że to nasza szkoła stanie się Waszą szkołą na najbliższe cztery lata nauki. W celu wypełnienia formularza należy wejść na stronę: https://dolnoslaskie.edu.com.pl/

W formularzu należy podać dane kandydata oraz rodziców, a także wybrać szkoły i profile w kolejności preferencji ucznia. Przypominamy, że można wybrać kilka profili w naszej szkole!

Przypominamy o ofercie edukacyjnej naszej szkoły: http://www.lo2.olesnica.pl/ oraz szczegółowych zasadach rekrutacji do II LO w Oleśnicy. W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Uruchomiliśmy także specjalny adres mailowy na potrzeby rekrutacji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

II. Jeżeli chcecie złożyć wniosek osobiście w sekretariacie II LO w dniach 23-25 czerwca, to uwzględniając sytuację epidemiczną, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo kandydatów i pracowników szkoły, informujemy, że zostały wdrożone procedury bezpieczeństwa.

 

Więcej…

MŁODZI GŁOSUJĄ 2020

mlodzi glosuja2Już po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch lat młodzież naszego liceum miała okazję uczestniczyć w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują". Tym razem działania projektowe skoncentrowały się wokół wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 10. maja 2020 r. Grupa projektowa w składzie Natalia Jamroz (kl. 1gc), Dawid Kowal (kl. 1b) oraz Karolina Wiązek (kl. 1ga) opisała swoje działania w projekcie:

Celem programu Młodzi Głosują+, w którym braliśmy wspólnie udział było zwiększenie aktywności młodych ludzi w życiu publicznym i zachęcenie do świadomego udziału w wyborach.

 

Więcej…

PODSUMOWANIE KONKURSU "MY STORY 2020"

flaga wielkiej brytaniiPodsumowujemy kolejny konkurs języka angielskiego! MY STORY w tym roku odbyło się na poziomie pierwszoklasistów, którzy swym kunsztem i znajomością języka mogliby zawstydzić niejednego studenta. Świetne pomysły, gibkość języka i do tego lekkie pióro, sprawiły, że ciężko było wybrać najlepszą pracę.

Mimo wszystko, udało się. Oto nagrodzone osoby: 1. miejsce THE THING ABOUT DEATH by ROKSANA FIOŁKA (1a) 2. miejsce MY AMERICAN DREAM by TOMEK ŁUCZAK (1b) ex aequo HOW DEATH LOVED LIFE... by JULIA MADEJ (1a).

Gratulacje!!! Wszystkie trzy nagrodzone prace można przeczytać tutaj. Zachęcamy do lektury.

 

Więcej…

MIKOŁAJ MOSIAK LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY "OLIMPUS" Z MATEMATYKI

Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS

olimpus matematykaUczniowie naszej szkoły wzięli udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z Matematyki, po raz pierwszy w wersji online.

Olimpiada stanowi cenne rozszerzenie programu nauczania, jest urozmaiceniem programu zajęć.

Najlepszy wynik w nasze szkole uzyskał Mikołaj Mosiak, uczeń klasy 2d, uzyskując tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .