II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY NA ROK SZKOLNY 2019/2020 więcej

Prezentacja:    SZKOŁY GIMNAZJALNE | SZKOŁY PONADPODSTAWOWE   |  ULOTKA str 1 / 2

oferta 2020a

 ..

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

MATURZYSTOM O LEŚMIANIE

LESMIANUczniowie klas trzecich wysłuchali dziś w PCEiK-u wykładu poświęconego twórczości Bolesława Leśmiana, który poprowadził dr Marek Pustowaruk. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, analizowali wcześniej przygotowane teksty Leśmiana, poszukiwali głęboko ukrytych sensów. A było tego sporo:

[Z tomu "Łąka"] - "Dusiołek", "Świdryga i Midryga", "Piła", "Śmiercie", "Ballada bezludna", "W malinowym chruśniaku", "Żołnierz" (wiersz z cyklu "Pieśni kalekujące"), "Rok nieistnienia", "Schadzka spóźniona", "Dwoje ludzieńków".

[Z tomu "Napój cienisty"] - "Dziewczyna", "Pszczoły", "Znikomek", "Srebroń", "Urszula Kochanowska", "Śnigrobek", "Goryl", "Dwaj Macieje".

 

Więcej…

PODWÓJNE ZŁOTO I BRĄZ W FINALE STREFY WROCŁAWSKIEJ W PŁYWANIU

Strefa plywanie 20194 marca we Wrocławiu na basenie hali Orbita odbył się Finał Strefy Wrocławskiej w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Bartosz Bilski, Piotr Bilski, Adam Junik, Mikołaj Mosiak, Filip Świątek i Marcel Waga, która wywalczyła trzecie miejsce drużynowo.

Zawodnicy startowali indywidualnie oraz w sztafecie. Indywidualnie złoty medal zdobył Bartosz Bilski na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz Mikołaj Mosiak na dystansie 100 m stylem klasycznym.

 

 

Więcej…

PISZ RĘCZNIE! - PROJEKT EDUKACYJNY I WARSZTATY Z KALIGRAFII

kaligrafia 2019Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wyjątkowym projekcie edukacyjnym, który jest poświęcony pismu ręcznemu i jego roli. Autorkom projektu – p.K.Jaworskiej-Dawidziuk, p.E.Jezierskiej i p.A.Połeć-Dziemieszonek zależy na tym, aby uświadomić uczniom, że pismo ręczne jest bardzo ważne, należy je pielęgnować i nie dopuścić do sytuacji, w której zostanie zastąpione tekstami komputerowymi.

Spowodowane jest to faktem, że ręczne pisanie pobudza nasz mózg w analogiczny sposób co gra na instrumencie muzycznym. Stymuluje czołowy płat kory mózgowej, a także ośrodek Broki, odpowiedzialny za generowanie mowy. Badania przeprowadzone m.in. przez profesor Virginię Berninger z University of Washington w Seattle na pacjentach w trakcie rezonansu pokazują, że uczniowie piszący szkolne wypracowania ręcznie mają bogatsze słownictwo i są bardziej kreatywni. Pisząc tekst na komputerze, bardzo często korzystamy ze słownika, algorytm poprawia nasze błędy i podpowiada synonimy, do pewnego stopnia ograniczając także nasz wysiłek, ale i wyobraźnię. Stajemy się "wklepywaczami", a nie autorami.

Z kolei badania przeprowadzone przez Pam A. Mueller na Uniwersytecie Princeton oraz Daniela M. Oppenheimera na Uniwersytecie Kalifornijskim potwierdzają, że studenci, którzy robią ręczne notatki, pamiętają z zajęć więcej niż ich koledzy notujący na laptopach.To bardzo ważne dane w kontekście naszych codziennych przyzwyczajeń. camera

 

Więcej…

PROGRAM STYPENDIALNY #ZSQUAD 2018/2019 NA PÓŁMETKU

ZSQUAD logoMinęły cztery miesiące starań w ubieganiu się o stypendia projektu #Zsquad. Przypominamy, że w październiku 2018 roku grupa ponad 60 osób zadeklarowała chęć udziału w projekcie, w którym najwytrwalsi, najbardziej pracowici, zaangażowania ale też sumienni i obowiązkowi uczniowie II LO będą mieli szansę na zdobycie 3 rocznych stypendiów w wysokości 6000 zł każde oraz 3 płatne staże wakacyjne w spółkach technologicznych(regulamin stypendiów #Zsquad), wspierających projekt #Zsquad.

Na półmetku, po 4 miesiącach zmagań, „w grze" o staż pozostaje już tylko 12 osób. Każda z nich sumiennie i terminowo składała dotychczas Indeksy Stypendysty, dokumentując comiesięczne zaangażowanie w życie szkoły, uczestnictwo w konkursach i zawodach, ale także, co nas szczególnie cieszy, własne inicjatywy.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .