II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II MIEJSCE W V EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU "DEUTSCH - OHNE DICH GEHT MANCHMAL NICHTS"

DODGMN202029 stycznie bieżącego roku w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbyła się V edycja powiatowego konkursu „Deutsch - ohne dich geht manchmal nichts". Z przyjemnością informujemy, że Martyna Mamczar oraz Martyna Możdżeń, reprezentujące II LO, zajęły w tegorocznej odsłonie II miejsce.

Głównym celem konkursu jest skonfrontowanie uczestników z sytuacjami dnia codziennego w języku niemieckim. Stąd rozmowa przez komunikator skype (w tym roku rozmowa na temat szczegółów organizacji imprezy pożegnalnej na kursie językowym), imitująca wymianę myśli przez telefon. Ponadto uczestnicy musieli sobie poradzić z komunikatem linii lotniczej, dotyczącym koronawirusa i ewentualną możliwością odwołania lub przebukowania lotu oraz listem, w którym należało przedstawić znajomemu z Niemiec zawiłości tradycji studniówkowych w Polsce.

 

Więcej…

PODSUMOWANIE KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH: MATEMATYKA OXFORD PLUS, ALFIK, WROCŁAWSKA LIGA ZADANIOWA, STUDIO TALENT

matematyka konkursy2020Sukces w ramach XIX Meczów Matematycznych to nie jedyne osiągnięcie matematyczne uczniów II LO. W bieżącym roku szkolnym odbyły się konkursy: Matematyka Oxford Plus, w którym wyróżnienie otrzymał Marek Chotnicki z klasy 1d oraz Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik, gdzie wyróżnienie otrzymali Marek Chotnicki z 1d oraz Mikołaj Mosiak z 2d.

Uczennica klasy 3d Dominika Jóźwiak zakwalifikowała się do II etapu III Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego, a Mateusz Wujczak, również z klasy 3d, ukończył Studium Talent Politechniki Wrocławskiej z bardzo dobrym wynikiem, który przełożył się na dodatkowe 40 punktów rekrutacyjnych na Politechnikę Wrocławską.

Możemy również pochwalić się wynikami we Wrocławskiej Lidze Zadaniowej. Od października na stronie Wrocławskiego Portalu Matematycznego co miesiąc zamieszczane są 3 zadania, których rozwiązania można nadsyłać do końca danego miesiąca. Następnie na stronie konkursu publikowane są nazwiska osób, które otrzymały punkty za swoje rozwiązania (każde zadanie jest warte 1 punkt). W grupie punktującej znaleźli się m.in.: Marek Chotnicki (1d), Karol Czub, Mikołaj Mosiak i Szymon Narolski (wszyscy z 2d).

 

Więcej…

II MIEJSCE W GRUPIE W XIX DOLNOŚLĄSKICH MECZACH MATEMATYCZNYCH

mecze2020Minął pierwszy semestr, minęła studniówka i ferie też za nami. Przed nami natomiast kolejne miesiące wytężonej pracy. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że wytężona praca uczniów II LO przyniosła w minionym okresie wymierne korzyści w zakresie matematyki.

Od listopada 2019 roku braliśmy udział w XIX Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Nasza drużyna w składzie: Natalia Matuszak , Aleksandra Molińska, Jakub Ryczyński, Adrian Szymański, Kinga Kuśmierczyk, Piotr Bilski, Karol Czub, Mikołaj Mosiak i Szymon Narolski pod wodzą kapitana Michała Tokarskiego stoczyła na zakończenie zacięty bój z ILO z Opola.

Wykazując się nie tylko wiedzą matematyczną, ale również doskonałą taktyką gry pokonaliśmy rywala, osiągając wyjątkowy sukces. II LO wywalczyło drugie miejsce w grupie – najlepsze w historii oleśnickich szkół.

Nie bez znaczenia jest fakt, że jedyny przegrany mecz na naszym koncie, to rozgrywka z Liceum Akademicki Politechniki Wrocławskiej , które do półfinałów weszło z najwyższą liczbą punktów.

 

Więcej…

ZAPROSZENIE DO dwójkARTU, UCZNIOWSKIEJ GALERII II LO /EDYCJA 2020/

20200206 141658Mamy zaszczyt zaprosić na tegoroczną wystawę prac uczniowskich II LO w Oleśnicy w ramach galerii uczniowskiej "dwójkART czyli o sztuce u Twardowskiego", która odbywa się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy, przy ul. Kochanowskiego 4. Wystawa będzie trwała do końca lutego bieżącego roku.

W tym roku przedstawiamy prace plastyczne zarówno absolwentów: Sary Grzelak, Aleksandry Curyło, jak i obecnych uczniów naszej szkoły: Zuzanny Zmyślonej, Natalii Ilskiej, Laury Gogniat, Wiktorii Matuszczyk, Marceliny Adamczyk, Patrycji Franczyk, Jakuba Ryczyńskiego, Michele Kamel, Michała Bochenka, Eli Dovhan, Natalii Kubackiej, Kamili Kowalczyk, Eweliny Kanadys i Amelii Grabki.

Ponadto, w tym roku również zostały zaprezentowane wiersze autorstwa naszych uczniów: Wiktorii Matuszczyk, Eweliny Pienio, Natalii Kubackiej, Marceliny Senger (z kaligrafią Zuzanny Ubowskiej) oraz autorstwa anonimowego.

 

 

 

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .