II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WOŚP 2020 - ZBIÓRKA W IILO

wosp2020Zapraszam do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! W tym roku, dzięki staraniom p. Katarzyny Jaworskiej-Dawidziuk nasza szkoła będzie dysponowała własną puszką.

Zbiórka pieniężna trwa od wtorku 07.01. do piątku 10.01.2020. Pokażmy, że jako społeczność szkolna potrafimy wiele. Jesteśmy jedną z niewielu szkół, które otrzymały puszkę. W trakcie lekcji puszka prawdopodobnie będzie "stacjonowała" w sekretariacie lub w sali 22 (nowa pracownia języka angielskiego w naszej szkole, znajduje się na parterze :-). W trakcie przerw wybrani uczniowie będą zbierać pieniądze na korytarzu szkolnym.

 

Więcej…

ZAJĘCIA Z ANTROPOLOGII W MUZEUM CZŁOWIEKA UWR

antropologia2019 2Tegoroczni maturzyści, uczniowie klasy medycznej, mieli okazję poznawania budowy i funkcji organizmu człowieka przy wykorzystaniu jak najbardziej aktywnych form poznawczych. Właśnie temu celowi służył ich wyjazd, w środę 18 grudnia 2019 roku do Muzeum Człowieka przy Katedrze Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas zajęć z pracownikiem uczelni poznali oni budowę biernej części układu ruchu – szkieletu człowieka. Prowadząca lekcję w muzeum przypomniała budowę morfologiczną i anatomiczną kości, ich rodzaje i położenie w szkielecie, zwracając przy tym uwagę na charakterystyczne bruzdy lub grzebienie umożliwiające ich identyfikację. W ten sposób uczniowie poznali również położenie kości względem siebie.

 

Więcej…

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2019

jarmark2019W środę 18 grudnia 2019 r. odbył się w naszym Liceum kolejny Jarmark bożonarodzeniowy, na który młodzież przygotowała ozdoby oraz tradycyjne specjały wigilijne i świąteczne.

Podczas gdy klienci robili zakupy, każde stoisko oceniane było w kategorii stoisko, produkt oraz personel. Oceny podjęła się zaproszona przez Feliksa Kopczyka, Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, komisja w składzie: pani Katarzyna Jaworska-Dawidziuk, pani Aneta Krzyżewska-Nowosad oraz pan Tomasz Stępień. Warto przypomnieć, że w tym roku w skład komisji wchodził również sam Przewodniczący SU. A oto wyniki:

 

Więcej…

KOLEJNA EDYCJA SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ

SIGG 18W tym roku szkolnym II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG) organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Nasze Liceum reprezentuje 75 osób, grających w 31 zespołach.

Za nami siedem tygodni projektu i znowu możemy pochwalić się sukcesami. Nasza drużyna w składzie: Patrycja Biały (1gA), Zuzanna Kostrzewska (1gA) oraz Katarzyna Kozakiewicz (1gA) od dłuższego czasu utrzymuje się w pierwszej dziesiątce w rankingu wojewódzkim spośród 306 zespołów. W całym kraju w tegorocznej edycji bierze udział 5180 zespołów. Naszym szkolnym liderkom gratulujemy i życzymy dobrej passy do końca gry!

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .