II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

rozpoczecie roku 2019 2020Dnia 03.09.2019 roku o godzinie 10.00 w naszej szkole na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Wszystkich zebranych gości, grono pedagogiczne oraz uczniów przywitała Pani Dyrektor wraz z Przewodniczącym Szkoly. Nie zapomnieliśmy oczywiście o pierwszych klasach, które po raz pierwszy zawitały u nas w tak licznym gronie.

Uroczystość rozpoczęła się oczywiście od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zostały rozdane stypendia za osiągnięcia naukowe oraz sportowe. Nie zapomnieliśmy także o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.  camera

 

Więcej…

OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE DO PROJEKTU ERASMUS+

erasmus1Pod koniec wakacji dotarła do nas wyczekiwania i bardzo radosna wiadomość o otrzymanym dofinansowaniu projektu badawczego "The water: a heritage to be protected" w ramach programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 o nazwie Erasmus+.

Projekt rozpocznie się 1 września 2019 roku i potrwa do sierpnia roku 2021. Partnerami, podobnie jak w przypadku bardzo udanego oraz wyróżnionego przez FRSE projektu Comenius "Impact of human activities on aquatic resources and water quality", są Lycée d'Enseignement Général et Technologique Agricole z francuskiego Laval oraz fińska Peimarin koulutuskuntayhtymä, Ammattiopisto Livia, Pemarns samkommun för utbildning, Yrkesinstitut Livia z miejscowości Piikkiö niedaleko Turku (więcej o projekcie Comeniusa).

 

Więcej…

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

koniec roku 2019Rozpoczęły się upragnione wakacje. Zanim jednak wybrzmiał ostatni dzwonek, uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem (lista nagrodzonych i wyróżnionych poniżej). Podsumowane zostało współzawodnictwo w konkursach przedmiotowych, inicjatywach artystycznych i zawodach sportowych, Lidze Klas. Nagrodzone zostały osoby ze stuprocentową frekwencją. Zamknęliśmy ponadto drugi rok projektu stypendialnego #Zsquad (już dzis zapraszamy na trzecią edycję w roku szkolnym 2019/2020). Akademię zakończył program artystyczny, przygotowany przez klasę 1c pod czujnym okiem p. Agnieszki Kierkicz-Śliwki.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy spokojnych i udanych wakacji.

 

Więcej…

WYNIKI LIGI KLAS W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

liga klas wyniki2019Rok szkolny 2018/2019 dobiega końca. Czas więc na ogłoszenie zwycięzców całorocznej rywalizacji Ligi Klas. I miejsce zajęła klasa II A, zdobywając 929 punktów. Na miejscu II uplasowała się klasa I B z 907 punktami na koncie. Na  miejscu III znalazła się klasa II D, uzyskując 839 punktów.

Gratuluję zwycięskim klasom. Dziękuję za współpracę wszystkim łącznikom ds. Ligi Klas. Zapraszam do ponownej współpracy w nowym roku szkolnym. Życzę Wam udanych i bezpiecznych wakacji!

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .