II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WYNIKI KONKURSU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ 2020

piosenka anglojezyczna 2020Prezentujemy wyniki szkolnego etapu Konkursu Piosenki Anglojęzycznej 2020: 1 miejsce: Laura Gogniat 3c oraz Karolina Kroczak 1a
2 miejsce: Wiktoria Bryn 1b, 3 miejsce: Marcelina Adamczyk 2gb; Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Tomczyk 2a oraz Karolina Czerska 3c.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej 2020, szczególnie zwycięzcom.

Do etapu powiatowego przeszły dwie uczennice, które będą reprezentowały naszą szkołę w PCEiK-u, Laura Gogniat z klasy 3c oraz Karolina Kroczak z klasy 1a. Oto prezentacja wszystkich uczestniczek zmagań na poziomie szkolnym camcorder.

 

Więcej…

16 LISTOPADA MIĘDZYNARODOWYM DNIEM TOLERANCJI

tolerancja2020 2cCzym jest TOLERANCJA ? Pierwsze co przychodzi mi na myśl gdy słyszę to słowo, to... (tu każdy może dokończyć to zdanie) Tolerancję opisuje zasada, zgodnie z którą: "Co jest dobre dla mnie, nie musi być dobre dla Ciebie, co jest dobre dla Ciebie, nie musi być dobre dla mnie." Odnosi się ona do empatii, otwartości, wrażliwości na drugiego człowieka, chęci poznania jego poglądów, a także uznania, że nasze poglądy mogą być błędne. Chęć poznania drugiego człowieka, może nam pokazać świat z zupełnie innej perspektywy, której dotąd nie zauważaliśmy. Może wnieść do naszego życia całkiem nowe spojrzenie na ten sam temat. Dzięki tym różnicom, świat może się rozwijać.

Bez tolerancji nie jest możliwa rozmowa. Dochodzi wówczas do konfliktów, manifestacji, a na arenie międzynarodowej nawet do wojen. Czy w tolerancji są granice? Oczywiście, że tak! Jednak aby to dostrzec, trzeba na całą sytuację spojrzeć do góry nogami. Zadajmy sobie kilka istotnych pytań: Czy możemy dopuścić do tego, żeby panowała kompletna samowola? Czy tolerancja oznacza, że jeśli jakiś budynek nam się nie podoba to możemy go spalić? Odpowiedzieć brzmi: nie, prawda? Granice tolerancji wyznacza kilka czynników takich jak: prawo, kultura, tradycja czy normy społeczne. Gdy się zaczyna łamać wyznaczone bariery przez te czynniki, zaczynają się wykroczenia, a później przestępstwa.

 

Więcej…

„1Planet4All-Razem dla Klimatu”

razem dla klimatuNasze liceum aktualnie bierze udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej „1Planet4All - Razem dla Klimatu", czyli programu łączącego elementy edukacji klimatycznej, globalnej, obywatelskiej i medialnej. Stanowi on część międzynarodowego projektu realizowanego w dwunastu krajach Unii Europejskiej. Jego celem jest pokazanie, że zmiany klimatu zachodzą na naszych oczach i dotyczą nas wszystkich. Jedynie WSZYSCY RAZEM możemy obronić naszą planetę przed skutkami niebezpiecznych zmian.

Grupa projektowa w składzie: Magdalena Brożek (kl. 2c), Nadia Czaicka (kl. 2c), Oliwia Durman (kl. 2c), Roksana Fiołka (kl. 2a), Mila Ganc (kl. 2c), Zuzanna Krzemińska (kl. 2a), Natalia Luzak (kl. 2a), Amelia Nyga (kl. 2c), Dominika Pawelczyk (kl. 2c), Jowita Raczkowska (kl. 1b), Amelia Rogala (kl. 2c), Wiktoria Stochła (kl. 2c), Emilia Szmalec (kl. 2c) i Zuzanna Ubowska (kl. 2c) w październiku dyskutowała o katastrofalnych skutkach zmian klimatycznych, jakie są obserwowane na całym świecie, również w Polsce: gwałtowne ulewy, które prowadzą do podtopień w miastach, paraliżując komunikację i niszcząc mienie. Albo susze, które niszczą uprawy. Powodzie błyskawiczne w górach, które szybko i niespodziewanie zalewają całe wsie i miasteczka. Przykładów jest wiele.

 

Więcej…

"JAK DZIAŁA PARLAMENT EUROPEJSKI I CO MY Z TEGO MAMY?" - WARSZTATY GRUPY EPAS

parlament europejskiW poniedziałek 09.11.2020 uczniowie II LO - członkinie i członkowie szkolnej grupy EPAS wzięli udział w spotkaniu online zorganizowanym przez Biuro Przedstawicielstwa PE w Warszawie.

Warsztat "Jak działa Parlament Europejski i co my z tego mamy" poprowadził pan Piotr Wolski, pracownik Działu Wizyt i Seminariów Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Prowadzący w ciekawy i merytoryczny sposób zaprezentował idee i wartości stanowiące podwaliny UE oraz szczególną rolę Parlamentu Europejskiego.

Omówione zostały zasady wyboru posłów do PE, tryb pracy i kompetencje tego organu. Analizowalismy także proces podejmowania decyzji w PE. Zwrócona została uwaga na możliwość wpływania na pracę europarlamentarzystów i wnoszenia inicjatyw obywatelskich do PE.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .