II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY NA ROK SZKOLNY 2019/2020 więcej

Prezentacja:    SZKOŁY GIMNAZJALNE | SZKOŁY PONADPODSTAWOWE   |  ULOTKA str 1 / 2

oferta 2020a

 ..

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

INWESTYCYJNE SUKCESY UCZNIÓW II LO - WYNIKI XVII. SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ

sigg17AW kwietniu zakończyła się 17. edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, czyli ogólnopolskiego projektu, którego celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy. Organizatorem jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, natomiast współorganizatorami są: Fundacja GPW oraz Fundacja im. Lesława Pagi. Projekt składa się z dwóch podprojektów: Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej oraz kursu e-learningowego. W całym kraju do projektu przystąpiło ponad 5 tysięcy zespołów, z czego 284 były z województwa dolnośląskiego. Na koniec II etapu pozostało już tylko 1121 zespołów, w tym 51 w naszym województwie.

 

Więcej…

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2019

FMPOd kilkunastu lat uczniowie klas drugich naszego Liceum biorą udział w Dniu Przedsiębiorczości, czyli ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jak co roku, tak i w tym, każdy uczeń miał możliwość wyboru miejsca praktyki, które odpowiadałoby jego indywidualnym potrzebom i służyło realizacji planów zawodowych.

Nasi uczniowie wykazali się postawą przedsiębiorczą, samodzielnie wyszukali i wybrali miejsce swojej praktyki, a także spełnili wszystkie niezbędne wymagania formalne. Dzień Przedsiębiorczości stał się okazją do wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych wcześniej w Liceum oraz na warsztatach organizowanych we współpracy z wrocławskimi uczelniami wyższymi, czy z biznesem w ramach projektu #Zsquad.

 

Więcej…

INDEKSY STYPENDYSTY - ZAKOŃCZENIE PIERWSZEGO ETAPU

ZSQUAD logoW związku z nieprzewidzianymi okolicznościami, jakie miały miejsce w życiu szkoły w ostatnim czasie, bardzo prosimy o dostarczenie Indeksów Stypendysty do 12 maja 2019. Proszę pamiętać o uzupełnieniu Indeksów wpisami w obrębie LAF oraz LAO. Wychowawcy klasy powinni wpisać ponadto do Indeksu średnią ocen z pierwszego semestru roku szkolnego 2018/2019 oraz średnią frekwencją do końca kwietnia 2019 roku włącznie . Oba wpisy muszą być opatrzone podpisem wychowawcy. Indeksy oddajemy do p. Marty Wójcik do sekretariatu lub do p. Macieja Swędzioła.

Do 31 maja Szkolna Komisja Stypendialna, w oparciu o analizę IS uczniów ubiegających się o stypendium, dokona wyboru 6 uczniów, którzy zgromadzili najwięcej punktów. Uczniowie ci uzyskają kwalifikację do drugiego etapu postępowania stypendialnego. Uczniowie zakwalifikowani do drugiego etapu zostaną o tym poinformowani w terminie do dnia 10 czerwca 2019 roku. W drugim etapie przedstawiciele Fundatorów przeprowadzą weryfikację kandydatów do stypendium poprzez indywidualne rozmowy z kandydatami.

 

Więcej…

KAROL MUSKAŁA WŚRÓD NOMINOWANYCH DO FINAŁU IX DOLNOŚLĄSKIEJ GALI TALENTÓW

doln gala talentInformujemy, że 21 marca 2019 roku odbyły się w rejonowe eliminacje do IX Dolnośląskiej Gali Talentów zorganizowane w Smolniku, Legnicy, Ciepłowodach, Bierutowie, Wałbrzychu i Wrocławiu. Celem każdego z regionalnych pokazów było wyłonienie uzdolnionych dzieci i młodzieży z dolnośląskich szkół, a takich w tegorocznej edycji nie brakowało. Na liście uczestników nominowanych do finału IX Dolnośląskiej Gali Talentów znlazł się przedstawiciel II LO w Oleśnicy Karol Muskała.

Uczestnicy wykazali się różnorodnością swoich zamiłowań, pasji i możliwości. Przeważały występy taneczne i wokalne, ale nie zabrakło też prezentacji makiet, grafiki czy umiejętności gry na bębnach. Łącznie, podczas rejonowych eliminacji, zaprezentowały się 94 podmioty.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .