II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

MIĘDZYPOKOLENIOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

senior odwiedziny1W piątek 8 listopada 2019 roku jako uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Panią Martą Paździor mieliśmy okazję wziąć udział w Międzypokoleniowych Obchodach Święta Niepodległości na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy. Wydarzenie odbyło się w Centrum Usług Społecznych w Oleśnicy. Wśród zgromadzonych były między innymi Władze Miasta Oleśnicy oraz Przedstawiciele Rady Miasta Oleśnicy.

Część artystyczną przygotował Dzienny Dom Senior+. Zaprezentował się przed nami jego zespół wokalny „Oleśniczanie Młodzi Duchem" w repertuarze pieśni patriotycznych. Mogliśmy wysłuchać m.in.: „Marsz Lwowskich Dzieci", „Czerwone Maki na Monte Cassino", „Nie zobaczysz Matko Syna". W przypadku części pieśni zaproszono wszystkich zgromadzonych do wspólnego śpiewania, dzięki przygotowanym śpiewnikom. Miało to na celu integrację międzypokoleniową. Wybrzmiały takie utwory, jak: „Pierwsza Kadrowa", „Maszerują Strzelcy, Maszerują" i inne.

 

Więcej…

II LO OBJĘTE PROGRAMEM MENTORSKIM "OPENSPACE SUPERNOVA"

supernovaZ ogromną przyjemnością informujemy o podpisaniu przez II LO w Oleśnicy, Fundację OpenSpace oraz Near Space Technologies Sp. z o.o. umowy mentorskiej, obejmującej rozwijanie potencjału intelektualnego oraz wspieranie rozwoju osobistego uczniów szkoły w dziedzinie nowych technologii kosmicznych przy pomocy i udziale pracowników Spółki Near Space Technologies, pełniących rolę mentorów (zarówno fundacja OpenSpace jak i spółka Near Space są podmiotami z branży aerospace skupionymi na dostarczaniu tanich i niezawodnych rozwiązań dla projektów near space oraz wspieraniu rozwoju polskiego sektora kosmicznego, edukacji, testowaniu nowych technologii, budowaniu społeczności pasjonatów i tworzeniu kadry inżynierów kosmicznych).

W ramach Umowy uczestnicy mogą korzystać z dodatkowych form wsparcia ze strony Spółki, Fundacji oraz ich Partnerów; mających na celu nabywanie przez uczniów nowych kompetencji i rozwijanie ich potencjału naukowego. Z programu mentorskiego Supernova korzystać będą między innymi uczniowie II LO, uczestnicy finału konkursu naukowego Gdynia E(x)plory 2019, którzy stworzyli i rozwijają projekt SERF Space Program.

 

Więcej…

FINAŁ KONKURSU NAUKOWEGO GDYNIA E(X)PLORY WEEK 2019

serfW dniach 23-25 października podczas Gdynia E(x)plory Week 2019 odbył się krajowy finał konkursu naukowego E(x)plory. Nasz powiat i szkołę reprezentowało dwóch uczniów z zespołu SERF Space Program - Jakub Flaczyk i Adrian Szymański z klasy 3D.

Święto nauki rozpoczęło się od zajęć integracyjnych i spotkania z "ciekawym człowiekiem" – Piotrem Lazarkiem – finalistą poprzedniej edycji konkursu. W tym dniu mogliśmy także poznać pozostałych finalistów.

Sesja konkursowa polegała na ocenie projektów przez jurorów z różnych branży. Naszą pracę oceniali specjaliści niezwiązani z inżynierią i nowymi technologami. Po godzinach zmagań umysłowych, wieczorem razem z opiekunami wszyscy młodzi naukowcy udali się na kręgle. Podczas zabawy okazało się, że jednym z najlepszych zawodników został nasz opiekun: pan Krzysztof Burdka (pierwszy raz grający w kręgle!).

 

Więcej…

BRĄZ W FINALE DOLNOŚLĄSKIM W UNIHOKEJU

unihokej 2019 dziewczeta4 listopada w V Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski w Unihokeju Dziewcząt. Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy w składzie: Aleksandra Mularczyk, Dominika Panfil, Agata Falentin, Julia Kulik, Ewelina Kanadys, Natalia Pawłowska, Zuzanna Dolińska, Aleksandra Kasperek, Wiktoria Matuszczyk, Gabriela Uba i Ewa Seredyńska, po wyczerpujących meczach, wywalczyła brązowy medal.

Serdecznie gratulujemy 3 miejsca na Dolnym Śląsku.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .