II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

"TOŻSAMOŚĆ-KIM JESTEM I SKĄD POCHODZĘ" - PROJEKT HUMANISTYCZNY

TOZSAMOSC 2020W ubiegłą środę, 15.01.2020 roku, już po raz drugi uczniowie klasy 1b spotkali się na zajęciach w ramach realizacji projektu humanistycznego pt. „Tożsamość - kim jestem i skąd się wywodzę".

Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych, oraz rozbudzeniu ciekawości poznawczej uczniów. Dzięki niemu uczniowie uczą się kultywować i przekazywać tradycje rodzinnie i lokalnie. Pokazuje on młodemu pokoleniu jak ważne jest, w poszukiwaniu własnej tożsamości, nawiązanie dialogu międzypokoleniowego i poszanowania osób starszych. Uczy szanować tradycję i uświadamia, jak nie przechodzić obojętnie obok pamiątek rodzinnych i lokalnych.

Ponadto podczas zajęć prowadzonych metodami aktywizującymi uczestnicy projektu uzyskają praktyczną wiedzę i umiejętności dotyczące sposobów pozyskiwania dokumentów, pamiątek, artefaktów oraz ich opisywania i utrwalania na nośnikach materialnych i cyfrowych oraz ich prezentacji.

 

Więcej…

SUKCES NA PÓŁMETKU SIGG 2019/2020

SIGG 18Za nami I etap 18. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, który zakończył się sukcesem aż trzech zespołów z II LO. W pierwszej dziesiątce rankingu województwa dolnośląskiego: III miejsce zajęły: Natalia Adamaszek i Julia Andrzejczuk (obie z klasy 1gc – medycznej), VII miejsce zajęły: Laura Gradowska i Natalia Jamroz (obie również z klasy 1 gc), VIII miejsce zajęły: Patrycja Biały, Zuzanna Kostrzewska i Katarzyna Kozakiewicz (wszystkie z klasy 1ga – psychologicznej). Serdecznie gratulujemy Wam sukcesu.

Nasze zwycięskie zespoły w czasie dwóch miesięcy inwestowania zarobiły po kilkanaście procent od zainwestowanych wirtualnie 20 000,00 PLN. Dla porównania warto zauważyć, że po założeniu lokaty bankowej w ciągu roku można zarobić zaledwie kilka procent.

 

Więcej…

DRUGIE I TRZECIE MIEJSCE W KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

piosenka obcojezyczna 2019W dniu 17 grudnia 2019 roku odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych.

Wśród wszystkich uczestników reprezentujących miasto i powiat znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Cupioł z piosenką "Ya No Mas", Klaudia Tomczyk oraz Laura Gogniat. Eliminacje przyniosły następujące wyniki: II miejsce z utworem "Ashes" zajęła Klaudia Tomczyk natomiast III miejsce wywalczyła Laura Gogniat z klasy 2c. Laura zprezentowała utwór "Never Enough".

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom artystycznego sukcesu.

 

Więcej…

WYNIK ZBIÓRKI 28. FINAŁU WOŚP W NASZEJ SZKOLE

wosp 2020 dziewczynyPodejmując się zbiórki pieniędzy nie podejrzewaliśmy, że tak wielki będzie odzew naszej społeczności szkolnej. W ciągu czterech dni uzbieraliśmy 1364,12 zł!!!

Szczególne podziękowania należą się Roksanie Fiołce i Victorii Łopacie z kl. 1a oraz Kindze Mielcarek i Natalii Kubackiej z kl 1gd.

W imieniu oleśnickiego sztabu WOŚP i swoim własnym, wielkie dzięki! Jesteście WIELCY!

Katarzyna Jaworska-Dawidziuk

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .