II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 WAŻNE INFORMACJE BIEŻĄCE  logo2 png       

 

21 wosp plakat2  A.  29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w II LO - GRAMY z GŁOWĄ !!! W tym roku Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał WOŚP odbędzie się w tym roku 31 stycznia. Z uwagi na zaistniałą sytuację, nie mamy możliwości spotkania się w szkole, co nie oznacza, że nie możemy się dorzucić !!! Już 1 grudnia zostały uruchomione pewne formy wsparcia WOŚP ( https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/start-wplat-na-29-final-wosp).

Jak to zrobić? Nic prostszego! Specjalnie dla Was została założona e-skarbonka, do której możecie się dokładać już teraz! Wszystkie wpłaty wędrują bezpośrednio na konto organizatorów: https://eskarbonka.wosp.org.pl/lwbchj Nie pozostawajmy obojętni, pomagajmy!!! | Więcej informacji: https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp

 


 B.  DRODZY ÓSMOKLASIŚCI - zapraszamy Was serdecznie do wypełnienia poniższej ankiety, która pozwoli nam wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i w optymalny sposób przygotować ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny 2021/2022  PRZEJDŹ DO ANKIETY

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NARODOWE CZYTANIE 2020

słowackiUczniowie klasy 2a pod opieką p.Wandy Chirowskiej i p.Anny Połeć-Dziemieszonek uczestniczyli w Narodowym Czytaniu. Udział w akcji jest tradycją naszej szkoły, dlatego cieszymy się, że mimo pandemii udało nam się wspólnie czytać dramat Juliusza Słowackiego.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego, w 2018 Przedwiośnie Stefana Żeromskiego a w 2019 Nowele polskie autorstwa Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego.

 

Więcej…

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO, STYPENDIA STAROSTY I DYREKTORA

rozpoczecie roku 2020Dnia 1 września 2020 roku zebraliśmy się wraz z Panią Dyrektor Jolantą Kwaśniewską, gronem pedagogicznym i uczniami w sali gimnastycznej naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, na uroczystej akademii rozpoczynającej rok szkolny 2020/2021.

1 września to nie tylko ważny dzień w życiu każdego ucznia. W tym roku to również data upamiętniająca 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Nigdy nie możemy zapomnieć o tych, którzy oddali swoje życie za nasz kraj.

Podczas uroczystości zostały wręczone stypendia uczniom naszej szkoły. Stypendium Starosty otrzymali: Adamski Mikołaj, Banasik Marcelina, Bilski Bartosz,, Bilski Piotr, Dolińska Zuzanna, Dwornik Oskar, Falentin Agata, Garbaczewski Jakub, Hajduk Oliwia, Kasperek Aleksandra, Kochańska Emilia, Kopczyk Feliks, Kowalczyk Jakub, Krzywańska Nina, Kulik Julia, Martynowicz Patryk, Matuszczyk Wiktoria, Mosiak Mikołaj, Mularczyk Aleksandra, Panfil Dominika, Pawłowska Natalia, Schubert Jagoda, Seredyńska Ewa oraz Uba Gabriela. Stypendium Dyrektora otrzymali: Korzeniowski Wiktor, Kula Karol, Susidko Adrian, Słomski Karol, Wyrwał Mateusz, Waga Marcel.

 

Więcej…

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

tablicaDyrektor szkoły informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 roku na sali gimnastycznej, według następującego harmonogramu:

• Klasy I oraz II po SP. – godz. 9.00
• Klasy II po Gim. oraz III – godz. 10.00

Cała uroczystość odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, dlatego wszystkich jej uczestników obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką lub przyłbicą, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę oraz zachowanie dystansu społecznego.

 

Więcej…

ODBIÓR ŚWIADECTW MATURALNYCH

swiadectwoDrodzy Absolwenci, we wtorek, 11 sierpnia 2020r. od godz. 10.00 odbędzie się wydawanie świadectw maturalnych przez wychowawców poszczególnych klas tegorocznym absolwentom. Odbiór musi się odbywać z zachowaniem obowiązujących obecnie zasad bezpieczeństwa, dlatego będzie przebiegał wg niniejszego ścisłego harmonogramu. Proszę absolwentów o:
• punktualne przyjście do szkoły w danym dniu z dowodem osobistym na ustaloną godzinę,
• wejście do budynku od strony WKU ( spalonego budynku),
• wejście w obowiązkowej maseczce i jednorazowych rękawiczkach z własnym długopisem.

Po przyjściu do budynku, proszę udać się do wyznaczonych sal, gdzie będą punkty odbioru świadectw: klasa 3a – sala 33, klasa 3b – sala 59, klasa 3c – sala 49, klasa 3d – sala 64.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .