II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

BRĄZ W MISTRZOSTWACH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

plazowka 201930 maja w Sycowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej. W zawodach uczestniczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego powiatu.

Naszą szkołę reprezentowali: Anita Kocemba, Nina Krzywańska, Olga Matysiak oraz Paweł Cepuch i Paweł Mika. Dziewczyny wywalczyły brązowe medale, a panowie zajęli 4 miejsce.

 

 

 

 

Więcej…

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO ETAPU PROGRAMU STYPENDIALNEGO #ZSQUAD 2018/2019

ZSQUAD logoPodsumowaliśmy Waszą działalność w ramach Programu Stypendialnego #Zsquad. 7 miesięcy wytężonej pracy dla siebie oraz szkoły, uczestnictwa w konkursach, zawodach sportowych, wykładach i warsztatach, własne inicjatywy ale także pomoc w organizacji życia i funkcjonowania szkoły. Spośród ponad 60 kandydatów, którzy we wrześniu pobrali Indeksy Stypendysty, na ostatniej prostej zameldowało się 12 osób. Karolina Cecerko (1c), Karol Czub (1d), Jakub Flaczyk (2d), Jagoda Junik (1c), Kinga Kuśmierczyk (1d), Szymon Leja (2d), Natalia Matuszak (2d), Szymon Narolski (1d), Alicja Sadowska (2a), Adrian Szymański (2d), Michał Tokarski (2d) i Wiktoria Urbanek (2d) to ci najwytrwalsi i najbardziej zaangażowani. Gratulujemy Wam wszystkim.

Zapraszamy Was jutro (piątek 31.05.) na długiej przerwie (godz. 11.20) do sali 54 na ogłoszenie wyników współzawodnictwa w ramach Programu Stypendialnego #Zsquad. Zgodnie z regulaminem Programu, sześć osób z najwyższą liczbą punktów zgromadzonych przez cały czas trwania Programu powalczy o 3 stypendia w wysokości 500 zł, wypłacanych co miesiąc przez cały kolejny rok szkolny (łącznie z wakacjami) lub możliwość odbycia stażu wakacyjnego w spółkach biorących udział w projekcie #Zsquad.

 

Więcej…

BIWAK JĘZYKOWY "LEARN OUTDOORS"

OUTDOORSLERNINGDnia 22.05.2019 roku razem z Panią Eleonorą Marmajewską oraz Panią Urszulą Dibelką udaliśmy się na biwak językowy do Radzyny blisko Sycowa.

Gdy dotarliśmy na miejsce przywitał nas organizator. Od razu mogliśmy usłyszeć jego doskonały angielski akcent. Zaprowadził nas do "Campu", czyli głównego miejsca naszego pobytu. Poznaliśmy wolontariuszy, którzy pochodzą z różnych zakątków świata, zrobili na nas miłe wrażenie. Byli to: Bill, Juan Carlos, Irene, Lukasz. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy. Mieliśmy do wykonania rozmaite zadania, np. chodzenie po linie, szukanie różnych zwierząt, insektów na terenie "campu", budowanie szałasu, stworzenie własnego państwa oraz gra "Capture the flag"facebook

 

Więcej…

DRUGIE MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU W FINALE LICEALIADY W STREETBALLU 2019

streetball201925 maja na boiskach AWF na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Finały Licealiady w Streetballu. Reprezentanci naszej szkoły pojechali na ten turniej z dużymi apetytami. II LO reprezentowali Eryk Moździerz, Szymon Narolski, Paweł Cepuch i Paweł Mika. Ten ostatni nie spodziewał się, że od niego będzie zależało miejsce, które zajęła nasza drużyna na tych zawodach.

W fazie grupowej nasz zespół zajął pierwsze miejsce jednak w ostatnim meczu w grupie kontuzji nabawił się Szymon Narolski. W meczu, który decydował o finale wygraliśmy jednym punktem z LO z Wałbrzycha, a graliśmy bez możliwości dokonywania zmiany. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników a szczególnie dla Pawła Miki, który rozegrał, podobnie jak jego koledzy, bardzo dobre zawody. W spotkaniu decydującym o Pierwszym miejscu zabrakło odrobinę mocy i... Szymona. Eryk, Paweł M. i Paweł C. walczyli do końca, musieli jednak uznać wyższość drużyny z X LO z Wrocławia przegrywając 12 do 6 i zajmując drugie miejsce na Dolnym Śląsku!

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .