II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ABSOLWENT II LO PROMUJE WŁASNĄ GRĘ NA NAJWIĘKSZYCH TARGACH GIER KOMPUTEROWYCH W EUROPIE ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

PGAW piątek 18 października o godzinie 10:00 rozpoczęły się w Poznaniu targi PGA, będące największymi targami gier komputerowych, konsolowych i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo–Wschodniej. W samym obiekcie było 8 ogromnych pawilonów. Najciekawiej prezentował się pawilon 5, w którym można było znaleźć produkty pracy niezależnych twórców. W pawilonie 6 natomiast były miejsca największych i najbardziej znanych firm z branży gier. Można było tam doświadczyć wrażeń w technologii VR (Virtual Reality) w pełnym osprzęcie i całej gamie świetnych gier lub nagrań. Jako iż piątek był dniem tylko i wyłącznie dla posiadaczy biletów VIP, łatwo było zgadnąć jaką popularnością cieszą się same targi Poznań Game Arena.

Przez trzy dni trwania targów "przewinęło się" przez nie ponad 79 tysięcy pasjonatów gier oraz elektroniki. W pawilonie 8 mogliśmy znaleźć stoiska z różnymi gadżetami, typu koszulki, figurki, plakaty itp. Podczas tych kilku godzin można też było wziąć udział w wielu konkursach, zawodach oraz zobaczyć w akcji profesjonalnych zawodników e-gamingu. Nagrodami w konkursach był sprzęt elektroniczny najlepszej jakości (myszki, ekrany, a nawet fotele). Całość dopinała wspaniała, życzliwa atmosfera panująca na wydarzeniu, a takie urozmaicenia spędzania czasu jak Retro Games Arena, strefy z VR, oglądanie zjawiskowych Cosplay'ów, czy okazja do spotkania znanych osobowości ze świata gier, youtuberów, streamerów, itp. sprawiały, że była to impreza w której każdy znalazłby coś dla siebie!

We wspomnianym już pawilonie 5 znaleźliśmy absolwentów naszej szkoły, stypendystów i stażystów projektu #ZSQUAD - Mateusza Dudka (twórcę gry), Michała Berca, Piotra Leję i Aleksandra Bylickiego, którzy promowali grę mobilną "Light Away"!To właśnie Oni ufundowali dla uczniów swojej Alma Mater bilety na PGA.

 

Więcej…

MEDALE KEN DLA NAUCZYCIELEK II LO

medal KENZ okazji Dnia Edukacji Narodowej 2019 roku w dniu 17 października odbyła się uroczystość, która miała miejsce w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, podczas której nastąpiło wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej.

Pan Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty, udekorował między innnymi nauczycieli z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy medalem Komisji Edukacji Narodowej, który został przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej Pana Dariusza Piontkowskiego, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Odznaczone zostały Panie: Wanda Chirowska oraz Eleonora Marmajewska-Basińska.

 

Więcej…

ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA, GRAFIKI, DESIGNU, WEB-DEWELOPERKI I NIE TYLKO

programowanieMamy ogromną przyjemność poinformować Was o kolejnej już nowości w ramach realizowanego od trzech lat w II LO projektu #Zsquad. W roku szkolnym 2019/2020, oprócz Programu Stypendialnego, projektu "Psychologia to przyszłość"kursu przygotowującego do zdania egzaminu państwowego z języka angielskiego FCE, mamy kolejną propozycję wyjątkowych i ciekawych zajęć. Jest ona skierowana tym razem do uczniów naszej szkoły zainteresowanych szeroko pojęta informatyką.

Poszukujemy osób zainteresowanych programowaniem (nie musisz nic umieć, wystarczy, że będziesz chciał się czegoś nauczyć), web-deweloperką, grafiką (jeśli myślisz o tworzeniu ładnej grafiki, ale nie wiesz jak się za to zabrać), designem (gdybyś chciał doradzać nam, jak zrobić, żeby kolory się nie gryzły), testerów (będziesz szukał błędów i problemów, które mogą pojawić się w przyszłości) i przyszłych analityków (potrzebujemy kogoś, kto bacznie obserwuje i zawsze służy cennymi radami).

Cykl zajęć poprowadzi dr inż. Juliusz Walaszczyk z Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Zajęcia będą odbywać się co tydzień (45 minut) lub raz na 2 tygodnie (90 minut) po lekcjach. Należy wygospodarować także około godziny tygodniowo na pracę w domu.

 

Więcej…

"PSYCHOLOGIA TO PRZYSZŁOŚĆ" - PROJEKT DLA UCZNIÓW KLAS PSYCHOLOGICZNYCH REALIZOWANY WE WSPÓŁPRACY Z AKADEMIĄ ŚWIADOMEGO ROZWOJU

akadem swiad rozwJuż wkrótce, dzięki współpracy w ramach działań #Zsquad zaplanowanych na rok szkolny 2019/2020, klasa 2A (klasa psychologiczna) z II LO w Oleśnicy będzie miała możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych "Psychologia to przyszłość".

Jest to projekt cyklicznych spotkań warsztatowych, w którym uczniowie szkół średnich odnajdują swobodną przestrzeń do rozwoju swoich kompetencji psychologicznych. Przez odpowiednio zaprojektowane zajęcia uczniowie rozwijają się zarówno umysłowo, jak i emocjonalnie. Podczas spotkań uczestnicy nabywają podstawowe kompetencje z zakresu psychologii oraz poznają szeroki zakres jej zastosowań w życiu codziennym. Uczniowie uzyskają wiedzę z wielu jej obszarów m.in. psychologii społecznej, emocji, temperamentu i osobowości, ale też z tzw. kompetencji przyszłości, do których zaliczamy, zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie ze stresem czy umiejętność autoprezentacji.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .