II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Ada Huk w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Mediach

Więcej…W dniach 20-21 marca 2015 roku uczennica klasy 3b Ada Huk uczestniczyła w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Mediach w Warszawie. Finał odbył się na Uniwersytecie Warszawskim, w którym brały udział 144 osoby ze wszystkich województw. Był to trzeci i zarazem ostatni etap konkursu.

Aby dostać się do finału należało we wcześniejszych etapach nakręcić krótki film, wykonać fotoreportaż lub napisać eseju na wybrany temat. Kolejnym etapem było rozwiązanie testu. Etap centralny składał się z quizu, a dla najlepszej 12 uczestników zorganizowana została debata celem wyłowienia zwycięzców. Główną nagrodą były indeksy oraz nagrody rzeczowe.

 

Więcej…

Studia w pigułce

Więcej…Jedną z form współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu jest udział uczniów II LO, realizujących rozszerzony program biologii i chemii, w warsztatach organizowanych cyklicznie pod wspólną nazwą „ Studia w pigułce". Kolejne odbyły się 27 marca 2015 roku, a autorami zajęć pt. „Biotechnologia i medycyna roślin wyzwaniem współczesnej nauki" byli tym razem pracownicy i studenci Wydziału Przyrodniczo – Technologicznego.

Kilkugodzinny pobyt w Centrum Dydaktyczno – Naukowym uczelni rozpoczął się od prezentacji kierunków studiów i wykładu "Od trawy do uprawy", w którym znalazły się informacje związane zarówno z historią upraw roślin jak i ich wykorzystywaniu. Prowadzący wykład, prof. Jan Szopa –Skórkowski zaprezentował również opatentowane lniane opatrunki na trudno gojące się rany, które powstały ze specjalnej, zmodyfikowanej odmiany lnu. |  camera

 

Więcej…

Warsztaty na Wydziale Nauk Społecznych UWr

Więcej…W piątek, 27 marca, grupa uczniów z klas II i lll pod przewodnictwem p. Małgorzaty Wojtczak udała się na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, żeby wziąć udział w warsztatach oferowanych w ramach „ Drzwi Otwartych" uczeni. Uczniowie wybrali zajęcia oferowane przez Instytut Politologii oraz Instytut Stosunków Międzynarodowych.

Pierwsze pod tytułem "Janusz Korwin-Mikke – wyborcze sukcesy i porażki" pozwoliły uczniom na zapoznanie się z zasadami prowadzenia współczesnej gry politycznej na przykładzie kampanii Janusza Korwina – Mikkiego, polityka wzbudzającego przez lata skrajne emocje w polskim elektoracie. Uczestnicy zajęć mieli możliwość pracy na oryginalnych dokumentach wyborczych, wchodzących w skład zbiorów dokumentacji życia politycznego w Instytucie Politologii. Prowadzące zajęcia (dr Małgorzata Alberska i mgr Patrycja Ściebior-Jońska) przestawiły młodym ludziom mechanizmy stosowane w kampaniach wyborczych w celu uzyskania pozytywnego wizerunku prezentowanego polityka u potencjalnych wyborców.

 

Więcej…

Strachy na lachy w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu - warsztaty w ramach Strefy Młodzieży

Więcej…25 marca 2015 roku klasa IIa o nachyleniu humanistyczno – psychologicznym, pod opieką p. Marty Wójcik oraz p. Wandy Chirowskiej, wzięła udział w warsztatach psychologicznych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Tytuł spotkania brzmiał: "Strachy na lachy – lęki i fobie". Warsztaty prowadził pan Michał Pozdał – wykładowca SWPS, a także seksuolog i psychoterapeuta.

Tematyką spotkania były strach, lęki i fobie (społeczne i szkolne). Dowiedzieliśmy się wiele o profilaktyce zaburzeń lękowych, o tym, kiedy lęk staje się problemem i gdzie szukać pomocy. Na koniec każdy miał możliwość sprawdzenia się w teście i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy jest osoba lękliwą, a także czy jego strach osiągnął takie stadium, że w przyszłości może mieć problem i konieczna będzie pomoc specjalisty.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .