II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf. 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Warsztaty z wykładowcami Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

Więcej…W dzień poprzedzający wyjście uczniów klas drugich na praktyki w ramach „Dnia Przedsiębiorczości" zorganizowano w szkole zajęcia warsztatowe z udziałem przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Z „Mapą myśli" zapoznali się uczniowie klasy 2d, „Mnemotechniki" ćwiczyła klasa 2a, a tajniki „Kreatywnego CV" poznawali uczniowie klasy 2c. |  camera

Nasi uczniowie, poprzez udział w tych zajęciach, pogłębili swoją wiedzę na temat sposobów ułatwiających zapamiętywanie i przypominanie sobie informacji. Ćwiczyli m.in. wykorzystanie prostej i efektywnej metody Cornella, która służy nie tylko do notowania, ale również do nauki. Cenne wskazówki otrzymali uczniowie podczas zajęć związanych z przygotowywaniem CV. Uwzględniając fakt, że w dzisiejszych czasach pracodawca przeznacza nie więcej niż 20 sekund na zapoznanie się z CV potencjalnego kandydata do pracy, korzyści z tych warsztatów są szczególnie cenne.

V edycja Uczniowskiej Galerii Karykatur Nauczycieli II LO

Więcej…Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji o najlepszą karykaturę nauczycieli naszej szkoły w ramach V edycji Uczniowskiej Galerii Karykatur Nauczycieli II LO.

Zastanówcie się kogo chcielibyście / potrafilibyście sportretować. Prace należy wykonać w formacie A4/A3 techniką dowolną. Zapisy na wykonanie karykatur konkretnych nauczycieli rozpoczynają się już w następnym tygodniu, a termin oddania prac upłynie 10 kwietnia 2015 roku. Każdy nauczyciel może być sportretowany max. w 3 wersjach.

W bieżącym roku, w zastępstwie pomysłodawczyni i realizatorki Galerii p. Katarzyny Jaworskiej-Dawidziuk,  szczegółowych iinformacji udzieli oraz prace przyjmie p. Maciej Swędzioł.

| camera Galerie archiwalne z lat:  2014 | 2013 | 2012 | 2011

Zwycięstwo w II Powiatowym Konkursie Wiedzy Psychologicznej

Więcej…W dniach 23 i 24 marca 2015 roku w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej. Tematyka tegorocznej edycji dotyczyła następujących zagadnień: stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja, uległość wobec autorytetu, budowanie obrazu siebie i kreowanie własnego wizerunku oraz wpływ reklamy na zachowania społeczne.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie w parach testu z wiedzy psychologicznej oraz przedstawienie prezentacji multimedialnej na wybrany temat. Wśród drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Oleśnickiego bezkonkurencyjne okazały się uczennice naszej szkoły: Ewa Batóg i Izabela Noworyta z klasy IIIe, osiągając najlepszy wynik testu oraz przedstawiając prezentację dotycząca stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji.

 

Więcej…

Debata na temat wielokulturowości

Więcej…We wtorek 24 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego odbyła się debata na temat: "Wielokulturowość we współczesnym świecie - szanse i zagrożenia". W debacie wzięli udział liczni zaproszeni goście (w kolejności alfabetycznej): Pani dr Małgorzata Alberska (Uniwersytet Wrocławski), Pan Abdul Kerim Aglany (przedstawiciel mniejszości muzułmańskiej), Ksiądz Biskup Ryszard Bogusz (przedstawiciel Kościoła Ewangelicko-Augsburgskiego), Ksiądz Profesor Michał Czajkowski (przedstawiciel Kościoła Rzymskokatolickiego), Pani dr Kamilla Dolińska (Uniwersytet Wrocławski), Pan Jerzy Kichler (przedstawiciel Gminy Żydowskiej we Wrocławiu), Pani dr hab. Julita Makaro (Uniwersytet Wrocławski), Pan Sławomir Piechota (Poseł na Sejm RP), Przedstawiciele Samorządu Lokalnego:, Burmistrz Miasta Oleśnicy - Pan Michał Kołaciński, Wicestarosta Oleśnicki - Pan Artur Noworyta.

Pierwsza część spotkania miała charakter panelowy, a jej moderatorem była p. Małgorzata Wojtczak - nauczyciel historii i wosu. Całość poprzedził wykład dr M. Alberskiej z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na temat wielokulturowości. |  camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .