II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Studia w pigułce

Więcej…Jedną z form współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu jest udział uczniów II LO, realizujących rozszerzony program biologii i chemii, w warsztatach organizowanych cyklicznie pod wspólną nazwą „ Studia w pigułce". Kolejne odbyły się 27 marca 2015 roku, a autorami zajęć pt. „Biotechnologia i medycyna roślin wyzwaniem współczesnej nauki" byli tym razem pracownicy i studenci Wydziału Przyrodniczo – Technologicznego.

Kilkugodzinny pobyt w Centrum Dydaktyczno – Naukowym uczelni rozpoczął się od prezentacji kierunków studiów i wykładu "Od trawy do uprawy", w którym znalazły się informacje związane zarówno z historią upraw roślin jak i ich wykorzystywaniu. Prowadzący wykład, prof. Jan Szopa –Skórkowski zaprezentował również opatentowane lniane opatrunki na trudno gojące się rany, które powstały ze specjalnej, zmodyfikowanej odmiany lnu. |  camera

 

Więcej…

Warsztaty na Wydziale Nauk Społecznych UWr

Więcej…W piątek, 27 marca, grupa uczniów z klas II i lll pod przewodnictwem p. Małgorzaty Wojtczak udała się na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, żeby wziąć udział w warsztatach oferowanych w ramach „ Drzwi Otwartych" uczeni. Uczniowie wybrali zajęcia oferowane przez Instytut Politologii oraz Instytut Stosunków Międzynarodowych.

Pierwsze pod tytułem "Janusz Korwin-Mikke – wyborcze sukcesy i porażki" pozwoliły uczniom na zapoznanie się z zasadami prowadzenia współczesnej gry politycznej na przykładzie kampanii Janusza Korwina – Mikkiego, polityka wzbudzającego przez lata skrajne emocje w polskim elektoracie. Uczestnicy zajęć mieli możliwość pracy na oryginalnych dokumentach wyborczych, wchodzących w skład zbiorów dokumentacji życia politycznego w Instytucie Politologii. Prowadzące zajęcia (dr Małgorzata Alberska i mgr Patrycja Ściebior-Jońska) przestawiły młodym ludziom mechanizmy stosowane w kampaniach wyborczych w celu uzyskania pozytywnego wizerunku prezentowanego polityka u potencjalnych wyborców.

 

Więcej…

Strachy na lachy w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu - warsztaty w ramach Strefy Młodzieży

Więcej…25 marca 2015 roku klasa IIa o nachyleniu humanistyczno – psychologicznym, pod opieką p. Marty Wójcik oraz p. Wandy Chirowskiej, wzięła udział w warsztatach psychologicznych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Tytuł spotkania brzmiał: "Strachy na lachy – lęki i fobie". Warsztaty prowadził pan Michał Pozdał – wykładowca SWPS, a także seksuolog i psychoterapeuta.

Tematyką spotkania były strach, lęki i fobie (społeczne i szkolne). Dowiedzieliśmy się wiele o profilaktyce zaburzeń lękowych, o tym, kiedy lęk staje się problemem i gdzie szukać pomocy. Na koniec każdy miał możliwość sprawdzenia się w teście i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy jest osoba lękliwą, a także czy jego strach osiągnął takie stadium, że w przyszłości może mieć problem i konieczna będzie pomoc specjalisty.

 

Więcej…

XII edycja Dnia Przedsiębiorczości

Więcej…W dniach 23-25 marca 2015 roku uczniowie klas drugich II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy brali udział w XII edycji Dnia Przedsiębiorczości, odbywającego się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Dzień Przedsiębiorczości to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który ma sprzyjać podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danej profesji. Dla uczniów szkół ogólnokształcących jest to niepowtarzalne doświadczenie kontaktu z realiami wybranego przez siebie profilu kształcenia oraz zawodu. |  camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .