II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Monika Bułatowicz stypendystką Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2013/2014

StypendiumPRM zdjecieW dniu 9 grudnia 2014 r. w sali widowiskowej 4 Regionalnej Bazy Logistyki przy ul. Pretficza 24 we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezesa Rady Ministrów, uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem gali była Pani Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty. Uroczystość tę uświetniła swoją obecnością Pani Ewa Mańkowska - Wicewojewoda Dolnośląski.

W naszym Liceum stypendium otrzymała uczennica klasy 2c Monika Bułatowicz. Dyplom wręczały p. Beata Pawłowicz Dolnośląski Kurator Oświaty oraz p. Ewa Mańkowska Wicewojewoda Dolnośląski. "ORŁY dolnośląskiej edukacji - skrzydlaci władcy świata bez granic." - tak o prymusach dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych mówiła Pani Kurator. Monika będąc w pierwszej klasie uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole. Jest osobą pilną, sumienną i bardzo rzetelną. Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym, czyli biologia, chemia i język angielski pozwalają jej rozwijać swoje zainteresowania.

 

Więcej…

Jasełka 2014

jaselka 2014 1Dnia 19.12.2014 roku odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane przez klasę 2a. Można było posłuchać pięknych kolęd a także piosenek bożonarodzeniowych w wykonaniu uczniów klasy organizatorskiej oraz szkolnego zespołu „Wiaderko". Uczestnicy przedstawili również zabawną scenkę kabaretową i kilka anegdotek.|  camera

Po części artystycznej głos zabrała p. Dyrektor Jolanta Kwaśniewska, składając wszystkim najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne. Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie organizowali własne wigilie klasowe.

Maraton Pisania Listów Amnesty International 2014

2014 Maraton Amnesty12 grudnia w piątek uczniowie II LO w Oleśnicy zorganizowali Maraton Pisania Listów Amnesty International. Wydarzenie to było inicjatywą samorządu uczniowskiego, któremu pomogła w realizacji Pani Agnieszka Komsta- Fila.

Podczas maratonu uczniowie zwracali się do władz krajów, z których pochodzą bohaterowie naszych listów, z prośbą o złagodzenie ich kar. W tym roku broniliśmy: Mosesa Akatukby - nastolatka skazanego na karę śmierci za napad z bronią w ręku, którego nie dokonał, Raifa Badawiego - blogera internetowego uwięzionego za założenie strony internetowej, która służyła do prowadzenia debat społecznych i politycznych i Daniela Quintero - studenta torturowanego za udział w proteście. camera  (galeria zdjęć udostępniona przez Michała Sierociuka)

 

Więcej…

Jarmark bożonarodzeniowy 2014

Jarmark bozonarodzeniowy 2014W dniu 12 grudnia 2014 roku kolejny raz w naszej szkole odbył się Jarmark bożonarodzeniowy. Jego celem było m.in. kultywowanie polskich tradycji przyrządzania potraw i wykonywania ozdób świątecznych.

Jarmark oczywiście cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno społeczności uczniowskiej jak i grona nauczycielskiego oraz pracowników administracji. W tym roku oferta stoisk była bardzo zróżnicowana. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było kupić prześliczne ozdoby, kubki i kartki świąteczne. Chętni mogli nabyć pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Dużym powodzeniem cieszyły się potrawy wigilijne i świąteczne, zarówno te podwyższające cukier w organizmie, jak i go obniżające. Dobrze, że za kilka dni będą święta i będzie można kolejny raz nacieszyć się smakiem bożonarodzeniowych pyszności. |  camera  + Jarmark bożonarodzeniowy 2013

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .