II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf. 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Anatomia w realu

Więcej…W świecie wirtualnym można zgłębiać tajniki budowy anatomicznej człowieka wykorzystując ciekawe prezentacje, filmy czy animacje komputerowe. Można oglądać do woli różne organy aż do poziomu najmniejszych elementów czyli komórek, obserwować ich pracę, a wszystko w zdecydowanych kolorach podkreślających poszczególne elementy składowe. Dlatego ciekawym dla ucznia doświadczeniem jest zetknięcie się z naturalnymi okazami narządów zwierząt pochodzących od zaliczanych do tej samej gromady co człowiek w świecie zwierząt – do ssaków.

W trakcie kolejnych zajęć koła biologicznego uczniowie w kilkuosobowych grupach poznawali budowę i działanie serca, układu krążenia i układu oddechowego przeprowadzając preparację różnych narządów oraz wykonując próby wysiłkowe. Każde warsztaty poprzedzał krótki teoretyczny wstęp w formie mini wykładu lub prezentacji. Jakkolwiek preparacja serca nie była czymś nowym (podobne zajęcia mieli uczniowie we Wrocławskim Humanitarium), to preparacja płuc i dróg oddechowych odbywała się po raz pierwszy i wzbudzała dużo emocji.|  camera

 

Więcej…

Ogólnopolska kwalifikacja Katarzyny Smolarczyk w XXV Olimpiadzie Teologii Katolickiej

Więcej…W czwartek 5 marca dwie uczennice naszej szkoły, Malwina Bik oraz Katarzyna Smolarczyk, wzięły udział w XXV Olimpiadzie Teologii Katolickiej na etapie diecezjalnym. Kilka miesięcy wcześniej to właśnie one zdobyły największą ilość punktów na etapie szkolnym i w ten sposób zakwalifikowały się do dalszych zmagań teologicznych.

Tematem tegorocznej olimpiady było hasło: "Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła." Celem przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów ze znaczeniem sakramentów uzdrowienia w życiu chrześcijanina: ukazanie istoty sakramentów i realnej obecności Boga tu i teraz oraz troski o człowieka, a także zapoznanie z tekstami katechizmowymi. Nasze trzecioklasistki wraz z opiekunem ks. Jakubem Mazurem udały się na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, gdzie w cieniu prastarej archikatedry toczyły boje o zwycięski laur.

 

 

Więcej…

I i II miejsce w IX Powiatowym Dyktandzie z Języka Niemieckiego

Więcej…W piatek, 27 lutego 2015 roku, w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbyła się IX edycja Powiatowego Dyktanda z Języka Niemieckiego. Wśród 16 przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu pierwsze dwa miejsca przypadły uczennicom II LO. Na najwyższym stopniu podium stanęła Jowita Rzepka z klasy 2c, miejsce drugie zajęła Iga Żołędziowska z klasy 1a. Wysokie, piąte miejsce przypadło w udziale Karolinie Boś z klasy 2a. Serdecznie gratulujemy.

Powiatowe dyktanda z języka niemieckiego to kolejny regionalny konkurs, w którym nasza szkoła zawsze osiąga najwyższe wyniki.

II miejsce naszych uczennic w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Więcej…W poniedziałek 09 marca 2015 w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbył się już po raz szósty Rejonowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klasy III C Dominika Gałązka oraz Agata Wiergowska, które zajęły w nim II miejsce.

Uczennice wykazały się bardzo dobrą znajomością geografii, historii, kultury oraz tradycji krajów niemieckiego obszaru językowego czyli Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Liechtensteinu a następnie zaprezentowały przygotowaną wcześniej prezentację o mało znanej w Polsce atrakcji - Parku Mużakowskim - Muskauer Park, leżącym na polsko- niemieckim pograniczu. Dobre lokaty naszych uczniów w tym konkursie to już tradycja. Uczennice przygotowała do konkursu p. Agnieszka Komsta-Fila. Serdecznie gratulujemy laureatkom!

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .