II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

Więcej…19 listopada uczniowie klasy 3c – klasy „medycznej" (z rozszerzonym programem biologii, chemii i języka angielskiego) uczestniczyli w Instytucie Chemii UWr w zajęciach laboratoryjnych uwzględniających tematykę eksperymentalną, czyli planowanie i projektowanie doświadczeń. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, ćwiczyli poprawne zapisywanie obserwacji, wniosków i równań reakcji chemicznych, tym razem z udziałem jednofunkcyjnych pochodnych węglowodorów – zgodnie z wymogami egzaminu maturalnego. Wszystkim uczniom towarzyszyła kluczowa myśl: projektuj, eksperymentuj i wyciągaj wnioski.

Zajęcia te odbywają się w ramach trwającej już kilka lat współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim. |  camera

Maraton pisania listów z Amnesty International

Więcej…W najbliższy piątek odbędzie się w naszej szkole akcja pisania listów z Amnesty International, organizacji walczącej o prawa człowieka na świecie. Maraton odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). W naszej szkole będzie to 12 grudnia w godzinach od 16.00 do 20.00.

Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Dzięki akcji co roku udaje się wpłynąć na poprawę sytuacji kilkunastu osób, których prawa zostały złamane.

 

Więcej…

Wizyta przygotowawcza do projektu Erasmus+

NOWY PROJEKT EUROPEJSKI - ERASMUS+ |      więcej o projektach: strona + galerie:  camcorder    camera

Więcej…W dniach od 16 do 19 listopada 2014 roku miał miejsce wyjazd do Francji, do Laval School of Agriculture, położonej w pięknym rejonie rzeki Mayenne. W tym roku szkolnym będziemy ubiegać się o przyznanie przez Agencję Narodową dofinansowania umożliwiającego przystąpienie do projektu Erasmus+. Tematem projektu będzie „Water and sustainable development" (Woda i jej zrównoważony rozwój).

Do projektu przystąpią szkoły średnie z Francji, Finlandii, Holandii oraz nasza szkoła- II Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Jana Twardowskiego w Oleśnicy. Przedstawiciele szkół spotkali się już w szkole w Laval, na wizycie przygotowawczej, zorganizowanej przez zaprzyjaźnioną szkołę we Francji.

 

Więcej…

Zajęcia w Muzeum Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Więcej…Uczenie się jest procesem złożonym i najlepiej, jeżeli odbywa się z wykorzystaniem odpowiednich pomocy dydaktycznych, który ten proces wspomagają. Ale jakie pomoce wykorzystać podczas nauki o szkielecie człowieka? Na wyposażeniu szkoły są wprawdzie plastikowe modele różnej wielkości, prezentacje multimedialne lub popularno – naukowe filmy, ale możliwość samodzielnego złożenia szkieletu człowieka z naturalnych, wykopaliskowych kości jest doskonałą dydaktyczną sytuacją. Z takiej nie lada okazji skorzystali nasi uczniowie – członkowie koła biologicznego, którzy we wtorek 18 listopada poznawali budowę tej biernej części układu ruchu podczas lekcji w Muzeum Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .