II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf. 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II miejsce w Finale Dolnośląskim Licealiady w Short Tracku

Więcej…16 stycznia bieżącego roku, na lodowisku "Spartan" we Wrocławiu, odbył się Finał Dolnośląski Licealiady w SHORT-TRACK-u. W zawodach uczestniczyły czteroosobowe reprezentacje szkół. Na 13 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska, reprezentacja dziewcząt i chłopców II Liceum Ogólnokształcącego im.ks.Twardowskiego w Oleśnicy zajęła II miejsce.

Drużyna dziewcząt to: Aleksandra Kaliszka, Natalia Perlik, Paulina Piędel i Maja Gugulska, a drużyna chłopców to: Karol Pastuła, Hubert Wesołowski, Dawid Pieprzycki i Michał Doliński. W biegu finałowym chłopców Dawid Pieprzycki zajął I miejsce. Opiekunem drużyn była Urszula Dibelka. |  camera

"Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

Więcej…Serdecznie zapraszamy uczniów klas I i II naszej szkoły do udziału w I edycji ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO" 2015. Organizatorem konkursu, jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

Zgłoszenia trzyosobowych zespołów przyjmują w nieprzekraczalnym terminie do 27.02.2015 nauczyciele języka niemieckiego. Etap szkolny konkursu odbędzie się w dniu 12.03.2015 r. (uczniowie rozwiązują w grupach trzyosobowych test). W roku 2015 testowane są wiadomości dotyczące Niemiec. W załączniku pełny regulamin konkursu.

Z wizytą w synagodze

Więcej…W naszej szkole realizowany jest projekt dotyczący "Motywów żydowskich w kulturze polskiej". Uwieńczeniem I etapu tego projektu była szkolna wystawa poświęcona judaizmowi, tradycjom oraz historii Żydów polskich. Uczniowie klas drugich, którzy uczestniczą w przedsięwzięciu, mieli teraz okazję zwiedzić wrocławską Synagogę pod Białym Bocianem.

Po bożnicy oprowadził naszych licealistów pan Jerzy Kichler - działacz społeczności żydowskiej w Polsce, sprawujący do 2002 roku funkcję przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. W bardzo interesujący sposób opowiedział historię zwiedzanego obiektu, nawiązując , oczywiście, do tradycji i obyczajowości żydowskiej.

 

Więcej…

Wizyta w Brazylii

Więcej…W dniu 16 stycznia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole misjonarza z Ameryki Łacińskiej, z Brazylii, największego kraju w Ameryce Południowej. Obecnie ok. 175 mln ludzi tworzy najbardziej zróżnicowaną populację na świecie, „krainę bez granic" o nieograniczonym potencjale. Brazylia to kraj, gdzie jedni mieszkają w luksusowych dzielnicach wielkich miast, a inni na obrzeżach w nędznych favelas i w wioskach z dala od znanej nam cywilizacji. Na początku XX wieku biedne rodziny zaczęły nielegalnie stawiać domy na stromych górskich zboczach. Zdarza się, że sześcioosobowa rodzina zajmuje pokój z jednym łóżkiem dla dorosłych. dzieci śpią na podłodze. Przeciętny mieszkaniec faveli żyje ok. 48 lat.

Na trzech godzinach lekcyjnych mieliśmy okazję posłuchać wykładów o sytuacji mieszkańców tak dalekiego kraju, gdzie zaangażowanie nie tylko na rzecz dzieci, ale każdego obywatela jest niezmiernie ważne.|  camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .