II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Beania 2014 - film

 

Zakończyły się Beania 2014. Ukazały się zdjęcia, znamy zwycięzców. Zapraszam jednak na dalszą część emocji. Przed Wami film „ Beania 2014". Zobaczycie na nim klasowe występy oraz fragmenty z konkurencji. Na koniec czeka fotoalbum. Złożony z czasem niecodziennych ujęć.

Cały film zmontował p. Sebastian Jakubczak, kamerę obsługiwał Damian Ziętara, a za zdjęcia odpowiedzialny był Michał Sierociuk. Serdecznie Zapraszamy  camcorder

Popołudnie z Frankensteinem

Więcej…Dnia 23 października 2014 roku grupa 18 uczniów pod opieką Pani Katarzyny Jaworskiej – Dawidziuk wybrała się do Centrum Kultury Wrocław – Zachód na spektakl pt. "Frankenstein", który został wystawiony przez TNT Theatre Britain. Sztuka rozpoczęła się o godzinie 12.30 i trwała około półtorej godziny.

Spektakl był oparty na książce autorstwa Mary Shelley i został wyreżyserowany przez Paula Stebbings'a. Publiczność mogła zobaczyć, co oznacza dobra gra aktorska. Każdy był pełen podziwu, oglądając tę sztukę, ponieważ dało się w niej dostrzec charakterystyczne dla Brytyjczyków poczucie humoru. Według nas najlepszą grę aktorską pokazał aktor grający Victora Frankenstein'a. Tę postać cechowało dużo emocji, które często pomagały w prawidłowym odebraniu sztuki przez widza.

 

Więcej…

Beania 2014

beania1a beania1b beania1c beania1d

W piątek 24.10. w naszej szkole miały miejsce „Beania 2014", czyli jedna z nowszych tradycji Dwójki – „chrzest" klas pierwszych. Organizacją tej imprezy zajęła się klasa 3c. |  camera   camcorder

 

Więcej…

Poseł Piechota o Chagallu w II LO

Piechota o ChagalluW piątek 17 października II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego gościło Pana Sławomira Piechotę - posła na Sejm RP, który podzielił się swoją pasją i wygłosił interesujący wykład na temat życia oraz twórczości Marca Chagalla. W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas drugich, realizująca rozszerzony program języka polskiego.

Prelekcja stanowiła znakomitą okazję doskonalenia umiejętności analizy i interpretacji dzieł malarskich przez przyszłych maturzystów , a także była inspiracją do udziału w innych przedsięwzięciach edukacyjnych organizowanych w szkole i poza nią. camera

Pomysłodawczynią spotkania była polonistka - p. Barbara Słomka. W organizację przedsięwzięcia zaangażowały się: p. Agnieszka Kierkicz - Śliwka, p. Anna Połeć- Dziemieszonek ,p. Wanda Chirowska, p. Dorota Skowrońska oraz p. Agnieszka Jańska - Hrebeniuk.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .