II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI, ALE CZY NA PEWNO WIESZ, ŻE...

11listopadaDzień Niepodległości, ale czy na pewno wiesz, że .. czyli krótka historia tego dnia

11 listopada 1918 r. – dzień, który kojarzy się Polakom jednoznacznie z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, został oficjalnie uznany jako święto państwowe dopiero pod koniec lat 30. XX w. W okresie międzywojennym toczyły się spory odnośnie właściwej daty odrodzenia Rzeczpospolitej. Tragiczny okres II wojny światowej nie zniszczył polskiej pamięci o odzyskaniu niepodległości. Natomiast w Polsce komunistycznej święto było zakazane, lecz obchodzone nielegalnie, aż pod koniec lat 80. przywrócone jako Narodowe Święto Niepodległości.

 

Więcej…

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA 2020

image0Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej każdego roku 8 listopada. Samorząd Uczniowski II LO poprosił uczniów o przygotowanie w tym dniu zdrowych i pięknych dań, przekąsek i napojów, a następnie zebranie ich w formie kolaży.

Reakcja wielu klas była natychmiastowa. A efekt wizualny pobudza zmysły i zachęca do udania sie w kierunku lodówki!

Pełna galeria na szkolnym facebooku.

 

Więcej…

DZIEŃ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH - NIESPODZIANKA NAUCZYCIELI JĘZYKOWCÓW

lamance deck8 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Z tej to okazji nauczyciele języka polskiego oraz języków obcych II LO w Oleśnicy przygotowali dla Was mały stretching wyobraźni językowej.

Posłuchajcie... :-) camcorder

GALERIA BAJKOWYCH POSTACI KLAS 2A I 2GB

galeria bajkowa kl 2a small"Myślicie, że to bajka? To teraz zamknijcie oczy, pomyślcie marzenie, a potem rozwińcie skrzydła i... spełnijcie swój sen!"  \ Anna Świąć

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie kl.2a (otwórz galerię 2a) i 2gb (otwórz galerię 2gB) przygotowali galerię bajkowych postaci. Mamy nadzieję, że to przeniesienie się do świata bajek pozwoliło chociaż na chwilę oderwać się od codziennych trosk i problemów.

Gratulujemy efektów i zachęcamy do dalszej aktywności.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .