II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PODSUMOWANIE PROJEKTU "LICEALIŚCI LICZĄ"

licealiści liczaW II semestrze zakończył się program edukacyjny "Licealiści liczą", organizowany w formie warsztatów w salach wykładowych Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia prowadził dr Zdzisław Wróblewski ucząc naszą młodzież m.in. przeliczania stężeń, obliczania stężenia roztworu metodą miareczkowania, obliczania stopnia i stałej dysocjacji, pH słabych elektrolitów, soli i buforów.

Nasi uczniowie korzystali podczas zajęć ze skryptu opracowanego przez dr Wróblewskiego. Po zakończeniu zajęć wszyscy uczestnicy programu mieli możliwość przystąpienia do sprawdzianu zaliczeniowego z obliczeń chemicznych. Nasze uczennice: Michalina Bardadyn, Alicja Solarz i Wiktoria Wierzbicka (uczennice kl. 2c) znalazły się w 4-osobowej grupie licealistów z 14 liceów dolnośląskich, która zaliczyła sprawdzian z tych trudnych, wykraczających poza program nauczania, zadań chemicznych.

Więcej…

KTO PRZEŻYŁ "LALKĘ" - PRZEŻYŁ WIELE

lalka5Powyższe słowa Bolesława Prusa stały się pretekstem do przygotowania projektu, do którego zaproszono uczniów klasy II B. "Lalka" Bolesława Prusa to lektura, która przeraża młodzież swoją objętością, ilością wątków, jednakże dość często pojawiająca się na egzaminie maturalnym.

Nauczycielki- polonistki – p. E. Jezierska i p. A. Połeć-Dziemieszonek postanowiły "oswoić" uczniów z trudnym tekstem, uświadomić im, że "Lalka" jest powieścią wielkiego formatu, której tajemnice należy zgłębić. Uczniowie w różnych formach (np. film, komiks, prezentacja multimedialna, album rodzinny, gra planszowa) musieli odnieść się do wyznaczonych motywów i wątków.

"Skandale w >>Lalce<<", "Rola rekwizytów w powieści", "Rodziny się nie wybiera" - to tylko niektóre tematy realizowane przez uczniów. Z dużym aplauzem kolegów spotkała się realizacja "Krótkiego filmu o miłości - Wokulski vs Łęcka" nakręconego przez drugoklasistów. Serialowa muzyka, stroje oddające realia epoki- min. to złożyło się na tak dobry odbiór dzieła.

 

Więcej…

"SZKOŁA NIEZWYKŁYCH MOŻLIWOŚCI" - REPORTAŻ O II LO W RADIOWEJ TRÓJCE

radiowa trojka"Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy pod Wrocławiem ma staże w firmach, może dostawać stypendia refundowane przez biznesmenów, realizować swoje projekty i pasje.

Jedni pracują nad budową rakiety, inni wymyślili system samootwierających się klamek, a jest też i taki drugoklasista, którego chciano zatrudnić jako programistę. A wszystko dzięki grupie nauczycieli z liceum, którym się chce jeszcze po lekcjach wspierać uczniów. Jednym z nich, jest pan od WF-u, dla którego nie ma spraw nie do załatwienia..." - tak zaczyna się materiał dotyczącej naszej szkoły. Z resztą posłuchajcie sami speaker-volume

 

Więcej…

BRĄZ MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA W AEROBIKU

aerobik braz 201910 czerwca we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski w Aerobiku Rekreacyjnym w ramach Licealiady. Były to ostatnie zawody sportowe w tym roku szkolnym, które zakończyły się dużym sukcesem. Nasze dziewczyny wywalczyły 3 miejsce na Dolnym Śląsku, zdobywając tym samym brązowe medale.

Skład medalowej drużyny: Sandra Gradowska, Wiktoria Kostenko, Kinga Kuźbińska, Klaudia Łazarewicz, Zuzanna Moryson, Ewa Olszańska i Wiktoria Wierzbicka.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym uczniom biorącym udział w tegorocznej rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .