II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY NA ROK SZKOLNY 2019/2020 więcej

Prezentacja:    SZKOŁY GIMNAZJALNE | SZKOŁY PONADPODSTAWOWE   |  ULOTKA str 1 / 2

oferta 2020a

 ..

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

KWALIFIKACJA SERF-u DO KRAJOWEGO FINAŁU KONKURSU NAUKOWEGO "EXPLORY" W GDYNI

EXPLORY2019W dniu 05.04.2019 nasz zespół SERF (w składzie Jakub Flaczyk, Adrian Szymański, Sara Grzelak) wziął udział w Regionalnym Etapie Konkursu Naukowego EXPLORY, który odbył się w czasie Regionalnego Festiwalu Naukowego Explory. Wydarzenie miało miejsce we Wrocławskim Parku Technologicznym. Byliśmy jedynym zakwalifikowanym projektem z powiatu oleśnickiego i wrocławskiego.

Konkurs Explory jest to okazja dla Młodych Naukowców którzy chcą się rozwijać, zaprezentować swoje innowacyjne projekty i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nagrodami głównymi są dofinansowania, które pomogą w rozwoju projektu, staże, oraz możliwość reprezentowania Polski na naukowych konkursach za granicą.

Nasza drużyna rywalizowała z 28 projektami. Jury wyłoniło 7 z nich, które otrzymały akredytację na Krajowy Finał Konkursu Naukowego Explory w Gdyni. Wśród zwycięzców znalazł się również nasz zespół! Nasze rakiety zmierzą się w finale z 34 drużynami z całego kraju.

 

Więcej…

SUKCES W PIERWSZYM MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU W SCRABBLE

scrabble final2019W piątek 05 kwietnia w sali gimnastycznej II LO w Oleśnicy odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnego turnieju Scrabble Tournament. Turniej został zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego z II LO - panie Katarzynę Jaworską-Dawidziuk oraz Annę Lisiecką we współpracy i pod patronatem Polskiej Federacji Scrabbli.

W turnieju wzięły udział następujące placówki: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica, Katolicka Szkoła Podstawowa, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Gminy Oleśnica, Liceum nr 1 z Oleśnicy, Liceum nr 2 z Oleśnicy, Liceum z Sycowa oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Oleśnicy.

Pasjonująca pierwsza partia wyłoniła zwycięzców, którzy awansowali do kolejnego etapu. SP6, G2, LO1, SP8, LO Syców, LO2 oraz ZSP stworzyły pary, które po rozegraniu kolejnej 45-minutowej partii uformowały finałowy trzon turnieju. Znalazły się w nim oba oleśnickie licea oraz, tu niespodzianka, ambitne przedstawicielki szkoły podstawowej numer 8.

 

Więcej…

STANOWISKO OLEŚNICKICH NAUCZYCIELI W SPRAWIE STRAJKU

PROTESTDrodzy Rodzice i Uczniowie,

w związku z trwającym strajkiem przedstawiamy nasze stanowisko. Zaniepokojeni chaosem w oświacie: sytuacją ucznia w polskiej szkole, przeprowadzaną a nieprzygotowaną reformą, brakiem realnego wpływu środowisk nauczycielskich na funkcjonowanie szkoły, upadającym prestiżem zawodu nauczyciela, podjęliśmy trudną dla nas decyzję solidarnego przystąpienia do ogólnokrajowego protestu. Rozumiemy, że zaistniała sytuacja jest niełatwa dla wszystkich stron sporu, ale powoduje nami troska o dobro ucznia. Postrzegamy bowiem jego sytuację szerzej. Dla nas uczeń to partner, a nie element systemu. Walczymy o takie rozwiązania i zmiany, które zapewnią stabilizację i bezpieczeństwo uczniom oraz godne warunki pracy i szacunek nauczycielom. Pusta szkoła to dramat dla nauczyciela, który kocha swoją pracę. Mamy jednak nadzieję, że ten nienormalny obecny stan zakończy się kompromisem mediujących stron.

 

Więcej…

KURS FIRST CERTIFICATE IN ENGLISH

fceRok szkolny 2018/2019 obfituje w zajęcia dodatkowe dla uczniów naszej szkoły. Dzięki projektowi ZSQUAD mamy możliwość przygotowania 12 najlepszych uczniów naszej szkoły do egzaminu B2 First znanego również pod nazwą First Certificate in English (FCE). Poziom zaawansowania językowego egzaminu to Upper intermediate (średnio zaawansowany) = B2 wg Poziomów Rady Europy. Egzamin ten uznawany jest przez ponad 20 000 organizacji na całym świecie, wśród których znajdują się pracodawcy, uczelnie wyższe i instytucje rządowe.

Kurs przygotowujący do egzaminu B2 First w naszej szkole rozpoczął się w październiku 2018 roku i potrwa do końca kwietnia 2019 roku. w systemie 90 minut /tydzień. Grupa składa się z 12 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich, którzy zakwalifikowali się na podstawie testu sprawdzającego ich umiejętności.

Projekt ZSQUAD gwarantuje sfinansowanie egzaminu B2 FIRST najlepszemu spośród kursantów. Gra warta jest świeczki jako że przystąpienie do egzaminu jest dość kosztowne.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .