II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

Przypominamy, że w najbliższy czwartek, 14 listopada o godz. 17:00 rozpoczną się wywiadówki śródokresowe oraz konsultacje dla rodziców uczniów klas I-III. Zapraszamy serdecznie.

 

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PODSUMOWANIE POLSKIEJ CZĘŚĆI PROJEKTU ERASMUS+

ERASMUS Za nami pierwsza część projektu badawczego "The water: a heritage to be protected" (Woda jako dziedzictwo podlegające ochronie), realizowanego w ramach programu Erasmus+, do którego przystąpiło II LO w Oleśnicy razem z partnerami z Francji i Finlandii. Projekt będzie realizowany w latach 2019-2021. Uczestnikami przedsięwzięcia są: Lycée d'Enseignement Général et Technologique Agricole z francuskiego Laval oraz fińska Peimarin koulutuskuntayhtymä, Ammattiopisto Livia, Pemarns samkommun för utbildning, Yrkesinstitut Livia z miejscowości Piikkiö niedaleko Turku.

W tegorocznej mobilności udział wzięło 46 osób: 18 z Francji, 12 z Finladii i 17 z naszej szkoły. II LO reprezentowało 13 uczniów klas: 2c i 3a oraz nauczyciele: Jolanta Kwaśniewska, Katarzyna Jaworska–Dawidziuk, Anna Lisiecka, Magdalena Dwojak, Maciej Swędzioł i Tomasz Stępień.

 

Więcej…

SYMULACJA WYBORÓW PARLAMENTARNYCH DO SEJMU RP

mlodzi glosujaWe wtorek 08. października 2019 uczniowie II LO mieli możliwość udziału w symulacji wyborów do sejmu RP. Głosowanie to odbyło się w ramach akcji Młodzi głosują, której pomysłodawcą i ogólnopolskim organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W II O wybory przeprowadziła grupa projektowa w składzie: Laura Kwoczała – kl. 2b, Klaudia Dobras – kl. 2b, Wiktoria Gierlitz – kl. 2b, Oliwia Komór - kl. 2b oraz Emilia Podgajna – kl. 2b, oraz Kacper Stryjek z kl. 3b. Młodzież dwójki głosowała na 6 i 7 lekcji w lokalu wyborczym zaaranżowanym w sali 33. Głos mógł oddać każdy uczeń po okazaniu legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem.
Komisja wyborcza podliczyła wyniki, które przedstawiają się następująco:

 

Więcej…

SUKCESY W MISTRZOSTWACH POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 2019

bieg12 października br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Uczniowie w składzie: dziewczęta - Marcelin Banasik, Katarzyna Dyrka, Oliwia Hołuj, Julia Kędzia, Emilia Kochańska, Wiktoria Kozakiewicz, Oliwia Łukowicz, Dominika Panfil, Amelia Rogala, Paulina Wróbel, oraz chłopcy - Bartosz i Piotr Bilscy, Patryk Jakubik, Mikołaj Mosiak, Szymon Narolski, Igor Olszański, Maksymilian Safian, Karol Słomski, Adrian Susidko, Marcel Waga, Łukasz Zieliński i Sławek Warszawski reprezentowali naszą szkołę.

Reprezentacja chłopców mimo niesprzyjającej pogody wywalczyła awans na Finał Dolnośląski zdobywając I miejsce w powiecie, dziewczęta po pięknej walce zajęły III miejsce w powiecie.

 

Więcej…

WYCIECZKA DO BUKOWCA

bukowiec 3b 2019W dniach 13-14.09.2019 odbyła się wycieczka krajoznawcza klasy IIIB do Bukowca. Wraz z opiekunkami: M. Wojtczak i M. Pycelą przeszliśmy długą trasę górskim szlakiem, przeszło 16 kilometrów. Wspięliśmy się na Sokoliki, skąd podziwialiśmy piękne widoki a potem relaksowaliśmy się przy schronisku Szwajcarka.

U celu podróży czekało na nas miejsce na ognisko, w pięknym parku nad samym brzegiem stawu. Wykazaliśmy się umiejętnościami survivalowymi i sami je rozpaliliśmy, a potem piekliśmy kiełbaski i żelki, śpiewając przy tym biesiadne piosenki. Drugi dzień to nieco edukacji. Poznaliśmy historię Bukowca i zwiedziliśmy między innymi muzeum leśnictwa. Wróciliśmy wyczerpani, ale bardzo szczęśliwi i dumni ze udało się nam bez strat pokonać obie trasy.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .