II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Wycieczka do wrocławskiego ZOO

Więcej…11.06.2013 roku II LO wybrało się na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem i chronionych ex situ, czyli poza miejscem ich występowania.

Z pomocą Pani Anety Krzyżewskiej-Nowosad (oraz pań: Ewy Kryk i Moniki Hajntze, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w trakcie wycieczki młodzieży do ZOO oraz za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu) dowiedzieliśmy się, dlaczego takie zwierzęta jak np.: żółw McCorda, makak czubaty, kaczorek celebeski czy żółw birmański są pod ochroną i jakie jest prawdopodobieństwo przywrócenia ich naturze.

 

Więcej…

Wycieczka szkolna do Włoch 2013

Więcej…W dniach od 28 maja do 02 czerwca 2013 roku 33 uczniów wraz z opiekunami: Eleonorą Marmajewską-Basińską, Wandą Chirowską oraz Dorotą Skowrońską wzięło udział w wycieczce do Włoch przez Czechy i Austrię.

W pierwszym dniu główną atrakcją był wieczorny spacer po Wiedniu. Jego zabytki wywarły na nas ogromne wrażenie. Widzieliśmy gotycką Katedrę św. Szczepana, Operę, Parlament, dawną rezydencję Habsburgów- Hofburg oraz wzgórze Kahlenberg.
We Włoszech również nie próżnowaliśmy. Tuż po zakwaterowaniu w wiosce turystycznej Rosapineta wyruszyliśmy do najbliższej miejscowości Rosolina Mare... | Pełny opis wycieczki wraz z galerią w zakładce WYCIECZKI

Powiatowe eliminacje XIV Dolnośląskiego Turnieju Literatury Patriotycznej i Religijnej pt. "Był rok 1869"

We wtorek 26 marca w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbyły się powiatowe eliminacje do XVI Dolnośląskiego Turnieju Literatury Patriotycznej i Religijnej pt. „Był rok 1869". Uczestnicy konkursu mogli wziąć udział w następujących kategoriach: recytatorska, poezja śpiewana, wywiedzione ze słowa, krasomówczej, grupy wokalnej, teatru poezji.

W konkursie wzięły udział uczennice z naszego liceum: Katarzyna Kruczek, Joanna Gabor, Magdalena Strójwąs z klasy 1a (jako grupa wokalna), Katarzyna Moczulska, Dominika Orłowska również z klasy 1a, Klaudia Paszkowska z klasy 1b oraz Martyna Herman klasy 3c (jako recytujące). Laureatką została Katarzyna Moczulska, która recytowała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Mazowsze". Wyróżnienie otrzymała Martyna Herman za wiersz „Elegia o chłopcu polskim" tego samego autora. Gratulujemy ! | Katarzyna Moczulska, 1a

Wyjazd dla miłośników teatru i zespołu Nirvana

nirvana nevermindMiłośnikom teatru oraz zespołu Nirvana proponuję wyjazd do Teatru Polskiego (Scena na Świebodzkim) na spektakl "COURTNEY LOVE" na podstawie sztuki Pawła Demirskiego, w reżyserii Moniki Strzępki. Termin wyjazdu to czwartek, 6.06.2013, godz. 18.00.  Z Oleśnicy wyruszamy o godzinie 16.30. Czas trwania spektaklu to 220 minut (jedna przerwa). Cena: bilet (35 zł) + koszt przejazdu = 50 zł. Proszę o zapisywanie się i dokonanie wpłaty do dnia 25.04.2013.

Widowisko łączące spektakularną karierę zespołu Nirvana z realiami polskiego show biznesu lat dziewięćdziesiątych, kiedy bezalternatywnie rozumiany sukces został zaszczepiony w społecznej mentalności. Muzyczna opowieść o schematach, ograniczeniach i zbanalizowaniu możliwych dróg kariery. Courtney Love – osoba wiernie towarzysząca sukcesowi Nirvany i jednocześnie posądzana o doprowadzenie do upadku grupy – staje się figurą, która z łatwością katalizuje w sobie negatywne skutki rzeczywistości kapitalistycznej.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .