II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Scrabble Tournament - starcie pierwsze

Więcej…28 kwietnia odbyła się pierwsza rozgrywka skrablowa, która przyciągnęła 34 uczniów klas pierwszych i drugich. Tego dnia ukończyliśmy pierwszy etap... Nieustanna burza mózgów, kojarzenie i kombinatoryka stosowana przy pięciu planszach.

Do półfinału dotarli zwycięzcy każdej z nich: Justyna Dolata/Agata Wiergowska, Małgorzata Balcerzyk/Edyta Polus, Dominika Gałązka/Magdalena Siwecka, Sandra Gwiazda/Remigiusz Pieprzyk oraz Malwina Wójcik/Agnieszka Sowula. Do kolejnego etapu dostaje się również drużyna dziewcząt z klasy 1a - Natalia Perlik/Magdalena Duda , które dzięki wysokiej punktacji otrzymują 'dziką kartę'.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a półfinalistów zapraszamy do ostatecznej rozgrywki 21 maja.

Warsztaty w Krzyżowej: "Mam wybór - uczestniczę"

Więcej…W dniach 15-16 kwietnia 2014 roku 30-sto osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami p. Małgorzatą Wojtczak i p. Agnieszką Komstą–Filą udała się na dwudniowe warsztaty, które miały miejsce w Krzyżowej koło Świdnicy. Warsztaty odbywały się pod hasłem: „Mam wybór – uczestniczę". Poniżej zamieszczamy wspomnienia jednej z uczestniczek:

15 kwietnia
O 6:35 spotkaliśmy się na miejscu zbiórki, po czym pociągiem udaliśmy się do Krzyżowej. Gdy dotarliśmy na miejsce, naszym oczom ukazał się piękny pałac. Po potwierdzeniu naszego przyjazdu, zostaliśmy przydzieleni do pokojów, a następnie zaczęliśmy pracę w ramach warsztatów, które odbywały się w sali balowej. Po zapoznaniu się z zasadami oraz kilku zabawach integracyjnych zaczęliśmy zajęcia o nazwie "Droga ku wspólnej Europie", które miały za zadanie przypomnieć nam historię Europy, a dokładniej wydarzenia dążące do jej zjednoczenia. |  camera

 

Więcej…

Udany występ II LO w rundzie wiosennej Dolnośląskiej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych

Więcej…29 kwietnia na obiekcie lekkoatletycznym w Zgorzelcu odbyła się runda wiosenna Dolnośląskiej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasz powiat reprezentowały trzy szkoły: II LO, ZSP Oleśnica i ZSP Międzybórz.

W Lidze, w kategorii dziewcząt, wzięło udział 19 reprezentacji, a w kategorii chłopców do rywalizacji przystąpiło 27 zespołów. Dziewczęta startowały w biegach na 100m, 400m, 800m, 4x100m, pchnięciu kulą i w skoku w dal. Chłopcy rywalizowali w tych samych konkurencjach, z jedną różnicą: zamiast biegu na 800m do pokonania mieli dystans 1500m. |  camera

 

Więcej…

Mistrzostwa II LO w piłce ręcznej w roku szkolnym 2013/2014

handball16 kwietnia odbyły się Mistrzostwa II LO w piłce ręcznej. W turnieju uczestniczyło 7 reprezentacji klas: 1a, 1b, 1d, 1e, 2d, 2e, 3d. Po rywalizacji w grupach do finałowej 4 trafiły klasy 3d, 2d, 2e i 1e.

Mistrzem szkoły w roku szkolnym 2013/2014 została klasa 3d, srebrny medal zdobyła klasa 2d, a brązowy drużyna klasy 1e. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .