II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 WAŻNE INFORMACJE BIEŻĄCE  logo2 png       

 

21 wosp plakat2  A.  29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w II LO - GRAMY z GŁOWĄ !!! W tym roku Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał WOŚP odbędzie się w tym roku 31 stycznia. Z uwagi na zaistniałą sytuację, nie mamy możliwości spotkania się w szkole, co nie oznacza, że nie możemy się dorzucić !!! Już 1 grudnia zostały uruchomione pewne formy wsparcia WOŚP ( https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/start-wplat-na-29-final-wosp).

Jak to zrobić? Nic prostszego! Specjalnie dla Was została założona e-skarbonka, do której możecie się dokładać już teraz! Wszystkie wpłaty wędrują bezpośrednio na konto organizatorów: https://eskarbonka.wosp.org.pl/lwbchj Nie pozostawajmy obojętni, pomagajmy!!! | Więcej informacji: https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp

 


 B.  DRODZY ÓSMOKLASIŚCI - zapraszamy Was serdecznie do wypełnienia poniższej ankiety, która pozwoli nam wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i w optymalny sposób przygotować ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny 2021/2022  PRZEJDŹ DO ANKIETY

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – „Klasa”

Więcej…Członkowie kółka filmowego obejrzeli „Klasę" i wysłuchali prelekcji w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – wielokulturowość w filmie. Obraz pokazuje na przykładzie uczniów paryskiej szkoły – Francuzów i imigrantów – problemy związane z wzajemną akceptacją, poszanowaniem odmienności i porozumieniem.

Szkoła to niewątpliwie tematyka bliska reżyserowi, wywodzącemu się z nauczycielskiej rodziny. „Klasa" jest filmem wielowymiarowym, dalekim od stereotypowych fabuł o szkolnych relacjach nauczyciel – uczeń, w których ten pierwszy jest zwykle silną osobowością dokonującą przełomu w życiu swych podopiecznych.

 

Więcej…

O skórze prawie wszystko

Więcej…Poniedziałek to trudny dzień tygodnia dla uczniów, ale nie tym razem. W ramach prowadzonego w szkole koła biologicznego poświęconemu fizjologii człowieka z elementami anatomii, 27 października gościła w szkole dyplomowana kosmetyczka Pani Ewa Prycik – Szelerska. Tematem spotkania miała być higiena skóry młodzieży w okresie dojrzewania, ale zaczęło się nietypowo.

Pani Ewa pytała o to, co młodzi ludzie najczęściej jedzą, co piją, ile czasu poświęcają na aktywność ruchową, czy chodzą do solarium. Dopiero później wyjaśniła, jak duży wpływ na stan i wygląd skóry w tym wieku ma sposób odżywiania, stosowane używki czy wystawianie skóry na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych typu promieniowanie UV.

 

Więcej…

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" - podsumowanie akcji w roku 2014

Więcej…W miesiącu październiku 2014 roku miała miejsce kolejna akcja zbierania zniczy, zorganizowana we współpracy z Telewizją Polską Oddział Wrocław oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Dzięki Waszej ofiarności na odległych od naszego kraju mogiłach Naszych Rodaków znów zapłoną tysiące ogni pamięci.

W swoim imieniu pragnę gorąco podziękować wszystkim uczniom, wychowawcom oraz pracownikom administracji II LO w Oleśnicy im. Księdza Jana Twardowskiego za zaangażowanie i dostarczenie do mnie symbolicznej lampki, które już zostały dostarczone do miejsca zbiórki we Wrocławiu. Dziękuję także Panu Grzegorzowi Ptakowi za pomoc w przewiezieniu zniczy do Wrocławia. | Koordynator akcji E. Marmajewska-Basińska

Monodram "Shylock"

Więcej…We wtorek 21.10.2014 roku grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Anny Połeć - Dziemieszonek i p. Agnieszki Kierkicz - Śliwki, wybrała się na wieczorny spektakl do MOKiS-u. Był to monodram pt. "Shylock" oparty na "Kupcu weneckim" Szekspira.

W postać głównego bohatera wcielił się Piotr Kondrat, który przez kilkadziesiąt minut przykuwał uwagę widzów bardzo dobrą grą aktorską. Reżyser wyeksponował cały dramat szekspirowskiej postaci - odrzucanej przez społeczeństwo kierujące się stereotypami. Pokazał też tragedię opuszczonego ojca. Całość historii Shylocka umieszczona została w kontekście tradycji żydowskiej i okraszona muzyką z tego kręgu kulturowego. Przedstawienie odbyło się w ramach 15. Prezentacji Monodramów na Dolnym Śląsku - Wrocławskie Spotkania teatrów Jednego Aktora.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .