II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II LO w Finale Licealiady w piłce ręcznej chłopców 2014

Więcej…01.04.2014 odbyły się mecze eliminacyjne, które spośród sześciu drużyn miały wyłonić dwie, które walczyć będą obok drużyny ZSP z Oleśnicy w Finale Międzypowiatowym. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: gr. A w Oławie i gr. B w Obornikach Śląskich.

Drużyna II LO walczyła na turnieju w Obornikach. Tylko jedna drużyna z każdej grupy mogła awansować do finału. Nasz zespół, obok gospodarzy turnieju, drużyny ZSP Oborniki Śl., za rywali miał jeszcze drużynę z ZSP Wołów. Los sprawił, że graliśmy dwa mecze pod rząd.

Pierwsze spotkanie skonfrontowało nas z Wołowem. Graliśmy 2x15 min i cały czas chłopcy kontrolowali przebieg spotkania. Od samego początku narzuciliśmy rywalowi swój styl gry i wynik końcowy 21:5 dla II LO w pełni odzwierciedla, kto rządził na parkiecie. W tym spotkaniu mieli szansę zagrać wszyscy zawodnicy. Dobrze, że pierwszy mecz graliśmy z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, pozwoliło to chłopakom pozbyć się tremy i wejść dobrze w ten turniej.

 

Więcej…

"Młodzież pisze wiersze" - konkurs poetycki

Więcej…POLin Polnische Frauen in Wirtschaft und Kultur e.V. i PTS „Oświata„Berlin ogłaszają II Międzynarodowy Konkurs Literacki dla dzieci imłodzieży pt.: "Młodzież pisze wiersze".

KATEGORIE:

Inajciekawszy wiersz autorski w języku polskim, w kategoriach wiekowych: a) do lat 14 b) do lat 19;
IInajlepsze autorskie tłumaczenie ulubionego wiersza polskiego najęzyk niemiecki, w kategoriach wiekowych: a) do lat 14 b) do lat 19;
III - najlepsze autorskie tłumaczenie ulubionego wiersza niemieckiego najęzyk polski, w kategoriach wiekowych: a) do lat 14 b) do lat 19;

NAGRODY I PREZENTACJA: Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody książkowe oraz wyjazd do Berlina na rozdanie nagród i prezentacje wierszy końcem września 2014 roku. Najlepsze prace zostaną również opublikowane. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Projekt jest finansowany ze środków Ambasady Rzeczypospolitej Polskiejoraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Comenius - wizyta we Francji

Więcej…W dniach 16-23 marca bieżącego roku grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. J. Twardowskiego w Oleśnicy wraz z grupą opiekunów - dyrektor J. Kwaśniewską, p. K. Jaworską-Dawidziuk oraz p. T. Szczęsnym, udała się do Laval, we Francji w ramach kolejnej odsłony międzynarodowego projektu Comenius: Wpływ działalności człowieka na zasoby wodne (więcej na temat całego projektu oraz wszystkich wyjazdów w zakładce Comenius oraz na stronie projektu).

Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z formami ochrony wód i współistniejących ekosystemów oraz sposobów poprawiania jakości wód na terenach zniszczonych działalnością człowieka. Było to trzecie i ostatnie spotkanie grup z Polski, Francji i Finlandii. Podczas wyjazdu skupiliśmy się na procesie przywrócenia nadmorskiego charakteru wyspy z opactwem w Mont Saint Michel uwzględniając krajobraz i ekosystem zatoki.

 

Więcej…

Sukces naszego ucznia w XIV edycji konkursu lingwistycznego "POKAŻ NAM JĘZYK"

Więcej…W dniu 25 marca 2014 roku w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbył się półfinał regionalny konkursu językowego "Pokaż nam język". W kategorii: język niemiecki,  II LO im. Księdza Jana Twardowskiego w Oleśnicy reprezentowały: Jowita Rzepka oraz Malwina Wójcik.

Natomiast w kategorii: język angielski, byli to: Malwina Bik, Jakub Kujawa oraz Klaudia Sulikowska. Część półfinału obejmowała test pisemny składający się ze 100 pytań leksykalno-gramatycznych oraz fragment poświęcony wiedzy na temat krajów niemiecko-/ anglojęzycznych. Po chwili odpoczynku dowiedzieliśmy się, że do ścisłego finału tegorocznej regionalnej edycji konkursu dostał się Jakub Kujawa. Zadaniem finalistów było wzięcie udziału w debacie poświęconej „Rodzinie".

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .