O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

O RYZYKU, WARTOŚCI PIENIĄDZA, ZYSKACH Z INWESTYCJI I DŹWIGNI FINANSOWEJ - PIERWSZE WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU STYPENDIALNEGO #ZSQUAD

warsztaty1zsquadWe wtorek 23 października 2018 r. odbyły się pierwsze warsztaty w ramach programu stypendialnego #Zsquad. Poprowadziła je Pani Elżbieta Boryń, Dyrektor Finansowy i jednocześnie Członek Zarządu WDB S.A., na co dzień zajmująca się nadzorem korporacyjnym i finansowym oraz relacjami inwestorskimi Spółki.

Na warsztatach rozmawialiśmy o ryzyku, wartości pieniądza w czasie, zyskach z inwestycji, dźwigni finansowej, dywersyfikacji oraz wielu innych zagadnieniach, które powinien znać każdy inwestor. Na podstawie case study wybieraliśmy najkorzystniejsze instrumenty finansowe. Poznaliśmy także zasady inwestowania Warrena Buffetta, amerykańskiego inwestora giełdowego, uznawanego za jednego z najlepszych inwestorów na świecie. Jedną z nich właśnie zrealizowaliśmy uczestnicząc w warsztatach: zaczęliśmy od inwestowania w siebie poprzez skorzystanie z możliwości jaką nam dały zajęcia z Panią Elżbietą Boryń, która podzieliła się z nami swoją wiedzą oraz doświadczeniem w analizie projektów inwestycyjnych oraz budowaniu i realizacji strategii inwestycyjnych.

Udział w programie stypendialnym #Zsquad pozwala nam inwestować w siebie i jednocześnie uczy nas, że prowadząc działalność gospodarczą, dbając o maksymalizowanie zysków, warto dbać również o społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility), tak, jak to czynią Spółki będące fundatorami stypendiów w ramach projektu "Nowe technologie = Nowe możliwości": WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A., Tech Invest Group S.A., Netins Software Sp. z o.o..

Uczestnikom warsztatów przypominamy o dokonaniu u p. Izabeli Kuśmierek stosownych wpisów potwierdzających uczestnictwo w warsztatach. Przypominamy jednocześnie, że zbliża się pierwszy termin kontrolnego złożenia IS u pani Marty Wójcik. Termin złożenia Indeksów upływa 5.listopada. Złożenie Indeksu w terminie jest, zgodnie z zapisami  Regulaminu Stypendialnego #Zsquad, warunkiem koniecznym uczestnictwa w programie stypendialnym.