O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY | SZLACHETNA PACZKA 2018

szlachetna paczka 2018"Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią". Friedl Beutelrock | W obecnym roku szkolnym 2018/2019 – w listopadzie i grudniu została przeprowadzona po raz kolejny akcja zbiórki żywności, zabawek, wyprawki szkolnej i środków czystości na rzecz potrzebujących Rodaków mieszkających za naszą wschodnią granicą, którzy niejednokrotnie nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie, Wileńszczyźnie i w Mołdawii. Zawiozą je wolontariusze Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

Akcja od kilkunastu lat organizowana jest w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Fundacją Studio Wschód Telewizji Wrocław wraz z Telewizją Polonia. camera

Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich pracowników szkoły, rodziców, wychowawców i tych uczniów klas: 1A, 1B, 1C, 1D, 2A. 2B, 2C,2D,3C,3A, 3B, którzy poświęcili swój wolny, prywatny czas na zbiórkę produktów w sklepach na terenie Oleśnicy oraz pomoc w przewiezieniu towarów.

Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom, Pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za włączenie się do tej akcji. Pani Agnieszce Jezierskiej, Urszuli Dibelce, Pani Wandzie Chirowskiej, Panu Leszkowi Biegasikowi oraz R. Marmajewskiej, D. Czerskiej, Z. Bułat, E. Wiącek, P. Pawłowskiej, Panom R. Falentin oraz J. Barańskiemu za pomoc w przewozie darów do szkoły oraz Panu Grzegorzowi Ptak podziękowania za pomoc w przewiezieniu paczek do Wrocławia.

Bardzo dziękujemy pracownikom, ochronie oraz klientom sklepów E. Leclerc, Polo oraz Intermarche za okazaną pomoc! Cieszymy się również z podjętej współpracy z wymienionymi sieciami sklepów. "Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa".
Wacław Potocki

Koordynatorzy akcji w II LO w Oleśnicy