O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

XXIX ZIMOWA SZKOŁA MATEMATYKI Z #ZSQUADEM

zimowe szkoly metematyki2019Rozpoczynamy już ferie, ale jeszcze ostatnim rzutem na taśmę chcemy poinformować, że czwórka naszych uczniów, już po feriach, uda się na XXIX Zimową Szkołę Matematyki.

Natalia Matuszak i Aleksandra Molińska z 2d oraz Karol Czub i Szymon Narolski z 1d w poniedziałek 25 lutego wyjadą do Lewina Kłodzkiego na tygodniowy obóz pod hasłem "Matematyka niepodległej Polski".

Bogaty program, ciekawi ludzie i atrakcyjna okolica na pewno pozwolą im rozwijać się i efektywnie wykorzystać ten czas, czego oczywiście im życzymy. Podziękowania natomiast składamy pod adresem zespołu #ZSQUAD, który w większości pokrył koszty wyjazdu naszych młodych matematyków.

Nauczyciele matematyki

fot. http://math.uni.wroc.pl/fmw/dla-uczni%C3%B3w/zimowa-szko%C5%82a-matematyki/zimowe-szko%C5%82y-matematyki