DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2019

FMPOd kilkunastu lat uczniowie klas drugich naszego Liceum biorą udział w Dniu Przedsiębiorczości, czyli ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jak co roku, tak i w tym, każdy uczeń miał możliwość wyboru miejsca praktyki, które odpowiadałoby jego indywidualnym potrzebom i służyło realizacji planów zawodowych.

Nasi uczniowie wykazali się postawą przedsiębiorczą, samodzielnie wyszukali i wybrali miejsce swojej praktyki, a także spełnili wszystkie niezbędne wymagania formalne. Dzień Przedsiębiorczości stał się okazją do wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych wcześniej w Liceum oraz na warsztatach organizowanych we współpracy z wrocławskimi uczelniami wyższymi, czy z biznesem w ramach projektu #Zsquad.

Uczniowie klasy politechnicznej byli zainteresowani programowaniem, robotyką, architekturą, projektowaniem wnętrz, geodezją, bankowością i finansami. W klasie medycznej wybierali instytucje ochrony zdrowia, laboratoria medyczne i gabinety kosmetyczne. Osoby realizujące rozszerzoną podstawę programową z Wiedzy o społeczeństwie uczestniczyły m.in. w rozprawie sądowej. Uczniowie klasy psychologicznej byli zainteresowani praktykami w teatrze, ogrodzie zoologicznym, placówkach oświatowych, ochrony zdrowia, pomocy psychologicznej oraz w służbach mundurowych.

Dzięki wsparciu opiekunów praktyk nasi uczniowie są bogatsi w wiedzę o swoich predyspozycjach do wykonywania wymarzonego zawodu. Za taką możliwość serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom zaangażowanym w Dzień Przedsiębiorczości.

Izabela Kuśmierek
Szkolny Koordynator Dnia Przedsiębiorczości