INWESTYCYJNE SUKCESY UCZNIÓW II LO - WYNIKI XVII. SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ

sigg17AW kwietniu zakończyła się 17. edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, czyli ogólnopolskiego projektu, którego celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy. Organizatorem jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, natomiast współorganizatorami są: Fundacja GPW oraz Fundacja im. Lesława Pagi. Projekt składa się z dwóch podprojektów: Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej oraz kursu e-learningowego. W całym kraju do projektu przystąpiło ponad 5 tysięcy zespołów, z czego 284 były z województwa dolnośląskiego. Na koniec II etapu pozostało już tylko 1121 zespołów, w tym 51 w naszym województwie.

Od momentu rozpoczęcia gry testowej, w ostatnich dniach października 2018 roku, do końca projektu sytuacja, jak to zwykle na giełdzie bywa, była bardzo dynamiczna. Przez te kilkanaście tygodni mogliśmy inwestować na GPW korzystając z wirtualnych środków, jednak emocje jakie temu towarzyszyły były jak najbardziej realne.

W ramach podprojektu Szkolnej Internetowej Gry Internetowej z naszej szkoły najwyższe miejsca w II etapie zajęły następujące drużyny:
- Karol Czub, Wojciech Petryszak i Jakub Żurawski (z klasy 1d – politechnicznej) – zajmując VI miejsce w województwie dolnośląskim i zarabiając 30,65% w ciągu 5 tygodni...

- Jagoda Junik i Feliks Kopczyk (z klasy 1c – medycznej) – VIII miejsce – 25,53%;

- Bartosz Poręba (z klasy 1d) i Sławomir Warszawski (z klasy 1c) – XII miejsce, 15,26%;
- Karolina Czerska, Amelia Grabka i Laura Gogniat (z klasy 1c) – XV miejsce – 9,11%.

W ramach podprojektu kursu e-learningowego, w części dotyczącej 10 kursów e-learningowych, najwyższą ilość punktów zdobyli:
- Szymon Narolski (z klasy 1d – politechnicznej);
- Wiktoria Wrona (z klasy 2a – psychologicznej);
- Karolina Cecerko (z klasy 1c – medycznej).

W ramach podprojektu kursu e-learningowego, w części dotyczącej klasówki obejmującej wiedzę z wszystkich 10 kursów e-learningowych, najwyższą ocenę zdobyli:
- Karolina Cecerko (z klasy 1c);
- Szymon Narolski (z klasy 1c);
- Oliwia Urbańczyk (z klasy 1b – humanistycznej).

Serdecznie Wam gratulujemy!

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną edycję SIGG.

Izabela Kuśmierek
szkolny koordynator SIGG