II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

 

.

LO2 - SZKOŁA Z ŻYCIEM

DKMSW poniedziałek 06 maja nasza szkoła otrzymała certyfikat "SZKOŁY Z ŻYCIEM" za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Akcja rejestracji obyła się w naszej szkole 22 stycznia i zarejestrowano w tym dniu 37 potencjalnych Dawców. W czasie całej akcji w szkołach na Dolnym Śląsku zarejestrowano 1171 potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Wśród tych osób oraz osób zarejestrowanych podczas pierwszej edycji znalazło się już 9 dawców rzeczywistych, którzy podzielili się cząstką siebie i dali szansę na nowe życie swojemu bliźniakowi genetycznemu.

Przypomnijmy tutaj, iż 2 rzeczywistych dawców zarejestrowano podczas Dnia Dawcy Szpiku organizowanego w naszej szkole w latach ubiegłych. Dziękujemy bardzo wszystkim Tym, którzy zarejestrowali się w bazie potencjalnych Dawców. Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszek z klasy II A i III A bez zaangażowania, których przeprowadzenie tej akcji nie byłoby możliwe.

Czekamy na kolejną edycję akcji #KOMÓRKOMANIA i zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy zechcą dać szansę na nowe życie osobom cierpiącym na nowotwory krwi.

Koordynator akcji Marta Wójcik

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .