LO2 - SZKOŁA Z ŻYCIEM

DKMSW poniedziałek 06 maja nasza szkoła otrzymała certyfikat "SZKOŁY Z ŻYCIEM" za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Akcja rejestracji obyła się w naszej szkole 22 stycznia i zarejestrowano w tym dniu 37 potencjalnych Dawców. W czasie całej akcji w szkołach na Dolnym Śląsku zarejestrowano 1171 potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Wśród tych osób oraz osób zarejestrowanych podczas pierwszej edycji znalazło się już 9 dawców rzeczywistych, którzy podzielili się cząstką siebie i dali szansę na nowe życie swojemu bliźniakowi genetycznemu.

Przypomnijmy tutaj, iż 2 rzeczywistych dawców zarejestrowano podczas Dnia Dawcy Szpiku organizowanego w naszej szkole w latach ubiegłych. Dziękujemy bardzo wszystkim Tym, którzy zarejestrowali się w bazie potencjalnych Dawców. Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszek z klasy II A i III A bez zaangażowania, których przeprowadzenie tej akcji nie byłoby możliwe.

Czekamy na kolejną edycję akcji #KOMÓRKOMANIA i zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy zechcą dać szansę na nowe życie osobom cierpiącym na nowotwory krwi.

Koordynator akcji Marta Wójcik