II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

 

.

LEKCJE EUROPEJSKIE

mlodzi glosuja7 maja w naszej szkole odbyły się lekcje europejskie, które poprowadziła Pani Marta Statkiewicz z Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Wrocław. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 1a, 1b, 1d i 2a oraz członkowie szkolnego zespołu projektowego "Młodzi Głosują+".

Lekcję zaczęły podstawowe informacje o Wspólnocie Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Następnie przeszliśmy do bardzo ważnego dla nas dnia - 26 maja 2019 roku. Tego dnia w Polsce i innych państwach członkowskich Unii odbędą się wybory do Europarlamentu. W związku z tym zagłębiliśmy się w funkcjonowanie tej instytucji i omówiliśmy poszczególne ugrupowania w niej obecne. Obejrzeliśmy film, krótki, lecz bardzo dobrze uświadamiający, że przez głosowanie decydujemy o przyszłości - nie tylko naszej.

 

Na koniec mogliśmy wejść w ciekawe linki - prowadzące na różne strony, w tym te służące do tworzenia petycji europejskiej, do której prawo ma każdy obywatel Unii i która jest rozpatrywana przez specjalnie powołaną komisję. Zajrzeliśmy też na stronę tymrazemglosuje.eu, na której każdy z nas może przeczytać i dowiedzieć się więcej o nadchodzących wyborach, a także na stronę co-europa-robi-dla-mnie.eu, na której znajdziemy listę wszelkich inwestycji, działań i przedsięwzięć w danych regionach, które najpewniej nie doszłyby do skutku, gdyby nie wsparcie Unii Europejskiej. A na koniec każdy uczestnik lekcji otrzymał ulotkę, pocztówkę i długopi.

 

Dziękujemy serdecznie Pani Marcie Statkiewicz za przeprowadzenie tych prelekcji! Każdy z nas wzbogacił swoją wiedzę o nowe informacje, które z pewnością możemy wykorzystać w swoim życiu.

Laura Kwoczała kl. 1b
Zespół projektu „Młodzi Głosują + 2019" w II LO

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .