NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY NA ROK SZKOLNY 2019/2020 więcej

Prezentacja:    SZKOŁY GIMNAZJALNE | SZKOŁY PONADPODSTAWOWE   |  ULOTKA str 1 / 2

oferta 2020a

..

LEKCJE EUROPEJSKIE

mlodzi glosuja7 maja w naszej szkole odbyły się lekcje europejskie, które poprowadziła Pani Marta Statkiewicz z Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Wrocław. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 1a, 1b, 1d i 2a oraz członkowie szkolnego zespołu projektowego "Młodzi Głosują+".

Lekcję zaczęły podstawowe informacje o Wspólnocie Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Następnie przeszliśmy do bardzo ważnego dla nas dnia - 26 maja 2019 roku. Tego dnia w Polsce i innych państwach członkowskich Unii odbędą się wybory do Europarlamentu. W związku z tym zagłębiliśmy się w funkcjonowanie tej instytucji i omówiliśmy poszczególne ugrupowania w niej obecne. Obejrzeliśmy film, krótki, lecz bardzo dobrze uświadamiający, że przez głosowanie decydujemy o przyszłości - nie tylko naszej.

Na koniec mogliśmy wejść w ciekawe linki - prowadzące na różne strony, w tym te służące do tworzenia petycji europejskiej, do której prawo ma każdy obywatel Unii i która jest rozpatrywana przez specjalnie powołaną komisję. Zajrzeliśmy też na stronę tymrazemglosuje.eu, na której każdy z nas może przeczytać i dowiedzieć się więcej o nadchodzących wyborach, a także na stronę co-europa-robi-dla-mnie.eu, na której znajdziemy listę wszelkich inwestycji, działań i przedsięwzięć w danych regionach, które najpewniej nie doszłyby do skutku, gdyby nie wsparcie Unii Europejskiej. A na koniec każdy uczestnik lekcji otrzymał ulotkę, pocztówkę i długopi.

Dziękujemy serdecznie Pani Marcie Statkiewicz za przeprowadzenie tych prelekcji! Każdy z nas wzbogacił swoją wiedzę o nowe informacje, które z pewnością możemy wykorzystać w swoim życiu.

Laura Kwoczała kl. 1b
Zespół projektu „Młodzi Głosują + 2019" w II LO