NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

OFERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY NA ROK SZKOLNY 2019/2020 więcej

Prezentacja:    SZKOŁY GIMNAZJALNE | SZKOŁY PONADPODSTAWOWE   |  ULOTKA str 1 / 2

oferta 2020a

..

NASI POSŁOWIE NA XXV SESJĘ SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY W WARSZAWIE

sejm dzieci i mlodziezy 2019Projekt Sejmu Dzieci i Młodzieży ma długą i interesującą historię. Coroczne sesje odbywają się już od 1994 roku, a tysiące uczniów starają się spełnić warunku by wziąć udział w tym wydarzeniu. W tym roku tematem przewodnim była polityka w Polsce w latach 1918-1939 a dokładnie: "Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji".

W naszej szkole znalazło się dwóch uczniów, którzy wzięli udział w tym projekcie, a byli to uczniowie z klasy I b – Maksymilian Słota i Mateusz Niesobski. Uczniowie, mimo dosyć ograniczonego czasu, świetnie poradzili sobie z zadaniami postawionymi przed nimi, zorganizowali m.in. prelekcję związaną z wybraną przez nich postacią Stanisława Dubois, a także założyli witrynę internetową, która zawiera informacje o tym wybitnym polityku z lat 20 i 30 XX wieku.

Praca włożona w ten projekt zaowocowała otrzymaniem zaproszenia na sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 1.06.2019 r. w Warszawie.

Cieszymy się z tego sukcesu i mamy nadzieję, że będzie to udane posiedzenie.