II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

MŁODZIEŻ II LO ZACHĘCAŁA DO UDZIAŁU W WYBORACH DO PE

hap europ417.05.2019 roku na oleśnickim Rynku odbyło się wydarzenie związane z tegorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Uczniowie II LO się pod opieką p. Agnieszki Komsty-Fili przeprowadzili happening poświęcony edukacji obywatelskiej, mający na celu wskazanie konkretnych korzyści płynących z członkostwa Polski w UE, a także podkreślający znaczenie wysokiej frekwencji w wyborach. Takie działania są potrzebne w naszym społeczeństwie, ponieważ w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego uczestniczyło tylko 24% uprawnionych do głosowania Polaków.

Całe wydarzenie miało neutralny, bezpartyjny charakter - zamiast promocji konkretnej opcji politycznej mieszkańcy Oleśnicy byli zachęcani do pójścia do urny i zagłosowania według własnych przekonań.

 

Uczniowie obecni na Rynku zaopatrzeni byli w plakaty otrzymane z Centrum Edukacji Obywatelskiej, hasła podkreślające wagę nadchodzących wyborów, a także ulotki informacyjne. Ponadto podczas wydarzenia można było przybić symboliczną pieczątkę z hasłem "Głosuję!". Punktem kulminacyjnym było odśpiewanie dzieła F. Schillera i L. van Beethovena, czyli "Ody do Radości" - hymnu UE. Wydarzenie to było jednym z działań grupy skupionej wokół projektu "Młodzi Głosują+2019".

Zaangażowanie młodzieży i ich świadomość obywatelska bardzo cieszy i przekonuje, że następne pokolenie ma wszelkie predyspozycje, by wyrosnąć na odpowiedzialnych obywateli i mieszkańców Europy.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .