SYMULACJA WYBORÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

WYBORY DO PEDnia 22 maja 2018 roku w godzinach od 8:00 do 10:30 i na długiej przerwie w naszej szkole odbywała się symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego, którą zorganizowała grupa projektowa złożona z uczniów II LO, działająca w ramach projektu "Młodzi Głosują+". Nad ich przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza w składzie:

Laura Kwoczała - Przewodnicząca Komisji Wyborczej, Szymon Narolski - Członek Komisji Wyborczej, Alicja Kozyra - Członkini Komisji Wyborczej i Kacper Stryjek - Członek Komisji Wyborczej.

Do głosowania przystąpiło 119 uczniów z 242 uprawnionych. Łącznie oddali oni 112 głosów ważnych. Po przeliczeniu głosów przez Komisję wyniki prezentują się następująco:

KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY - 15 głosów; 12,4%

KW WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA - 48 głosów; 40,3%

KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD N. ZIELONI - 17 głosów; 14,2%

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 14 głosów; 11,7%

KKW LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS - 8 głosów; 6,7%

KWW KUKIZ'15 - 10 głosów; 8,4%

Dziękujemy za udział w wyborach i jednocześnie informujemy, że nasze działania w ramach projektu dobiegły końca!