II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

DRUGIE MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU W FINALE LICEALIADY W STREETBALLU 2019

streetball201925 maja na boiskach AWF na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Finały Licealiady w Streetballu. Reprezentanci naszej szkoły pojechali na ten turniej z dużymi apetytami. II LO reprezentowali Eryk Moździerz, Szymon Narolski, Paweł Cepuch i Paweł Mika. Ten ostatni nie spodziewał się, że od niego będzie zależało miejsce, które zajęła nasza drużyna na tych zawodach.

W fazie grupowej nasz zespół zajął pierwsze miejsce jednak w ostatnim meczu w grupie kontuzji nabawił się Szymon Narolski. W meczu, który decydował o finale wygraliśmy jednym punktem z LO z Wałbrzycha, a graliśmy bez możliwości dokonywania zmiany. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników a szczególnie dla Pawła Miki, który rozegrał, podobnie jak jego koledzy, bardzo dobre zawody. W spotkaniu decydującym o Pierwszym miejscu zabrakło odrobinę mocy i... Szymona. Eryk, Paweł M. i Paweł C. walczyli do końca, musieli jednak uznać wyższość drużyny z X LO z Wrocławia przegrywając 12 do 6 i zajmując drugie miejsce na Dolnym Śląsku!

Wszystkim zawodnikom dziękuję za poświęcenie i charakter, który pokazali na boisku.