O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO ETAPU PROGRAMU STYPENDIALNEGO #ZSQUAD 2018/2019

ZSQUAD logoPodsumowaliśmy Waszą działalność w ramach Programu Stypendialnego #Zsquad. 7 miesięcy wytężonej pracy dla siebie oraz szkoły, uczestnictwa w konkursach, zawodach sportowych, wykładach i warsztatach, własne inicjatywy ale także pomoc w organizacji życia i funkcjonowania szkoły. Spośród ponad 60 kandydatów, którzy we wrześniu pobrali Indeksy Stypendysty, na ostatniej prostej zameldowało się 12 osób. Karolina Cecerko (1c), Karol Czub (1d), Jakub Flaczyk (2d), Jagoda Junik (1c), Kinga Kuśmierczyk (1d), Szymon Leja (2d), Natalia Matuszak (2d), Szymon Narolski (1d), Alicja Sadowska (2a), Adrian Szymański (2d), Michał Tokarski (2d) i Wiktoria Urbanek (2d) to ci najwytrwalsi i najbardziej zaangażowani. Gratulujemy Wam wszystkim.

Zapraszamy Was jutro (piątek 31.05.) na długiej przerwie (godz. 11.20) do sali 54 na ogłoszenie wyników współzawodnictwa w ramach Programu Stypendialnego #Zsquad. Zgodnie z regulaminem Programu, sześć osób z najwyższą liczbą punktów zgromadzonych przez cały czas trwania Programu powalczy o 3 stypendia w wysokości 500 zł, wypłacanych co miesiąc przez cały kolejny rok szkolny (łącznie z wakacjami) lub możliwość odbycia stażu wakacyjnego w spółkach biorących udział w projekcie #Zsquad.

Stypendia zostaną przyznane decyzją fundatorów na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej z każdym z kandydatów, która odbędzie się w przyszłym tygodniu (jutro podamy dokładną datę rozmowy).

Trzymamy kciuki i już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji Programu Stypendialnego #Zsquad.