NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

.

XXV SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

chlopcy sejm2019Przedstawiciele II LO Maks Słota i Mateusz Niesobski podzielili się wrażeniami z udziału w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 01.06. 2019 roku w budynku parlamentu na ulicy Wiejskiej w Warszawie odbyła się XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, w której wzięliśmy udział.

Dzień wcześniej, czyli 31.05.2019 mieliśmy okazję zwiedzać Warszawę, odwiedziliśmy miejsca związane z historią Polski XX wieku. W sobotę rano dotarliśmy do Sejmu, w którym mieliśmy czas przejść po stanowiskach partyjnych promujących reprezentowane w parlamencie opcje polityczne. Było też mnóstwo czasu na zobaczenie całego budynku od środka. Po dłuższej chwili, o godzinie 10.00 zasiedliśmy w sejmowych ławach i rozpoczęliśmy sesję.

Na początku wysłuchaliśmy przemówień zaproszonych gości, po czym zostały odczytane pytania do przedstawiciela rządu. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać przemówień młodych posłanek i posłów, które mimo często skrajnych treści przedstawione były w nadzwyczaj kulturalnej formie. Ostatnią częścią posiedzenia było głosowanie nad uchwałą. Podczas tej części mogliśmy przekonać się jak wygląda ta procedura w dorosłym sejmie.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domów, jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończenia tego projektu i na pewno te wspomnienia zostaną nam na długo w pamięci.