O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

WYCIECZKA NA LAZUROWE WYBRZEŻE 2019

lazurowe wybrzeze 2019Uczniowie II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy uczetniczyli w wycieczce na Lazurowe Wybrzeże w dniach od 31 maja do 05 czerwca 2019 roku.

Francja zawsze chętnie gościła najwybitniejsze talenty świata. Tam także postawili swoją stopę nasi wybitni malarze, rzeźbiarze, pisarze i muzycy. Przez wieki Francja pozostawała jednym z najbardziej żywych i twórczych ośrodków kulturalnych, to tutaj spoczywa nasz wielki Rodak F. Chopin, o którym Norwid powiedział, że "sercem jest Polakiem, a talentem obywatelem świata". camera

Pod opieką naszych nauczycieli: E. Marmajewskiej-Basińskiej, Wandy Chirowskiej, Beaty Korolewskiej i Doroty Skowrońskiej zwiedziliśmy piąte co do wielkości miasto Francji - Nicea, Port Grimaud, St. Tropez  ("Raj na ziemi", a zarazem perła Lazurowego Wybrzeża), Ramatuelle (wioskę położoną na wzgórzu z gęsto zabudowanymi domami o tajemniczo wyglądających drzewiach i wąskich, krętych przejściach). Nie zabrakło także miejsca wpisanego na listę UNESCO - Wielkiego Kanionu du Verdon ze szmaragdowym kolorem wody, mieniącymi się kolorami tęczy klifów, unikatową florą i fauną. Jednak Francja to oczywiście także perfumy, stąd wizyta w wiosce Eze, gdzie poznaliśmy tajniki wytwarzania perfum.

Wycieczkę kończyła wizyta w Cannes - miejscu odpoczynku brytyjsiej i rosyjskiej rodziny królewskiej w XIX wieku, miejscu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego oraz w Księstwie Monako i Monte Carlo, które jest znane za sprawą najsłynniejszych kierowców świata, wśród których mieliśmy także naszego rodaka - Roberta Kubicę.

Cieszę się, że młodzież naszej szkoły mogła udać się w tym roku do Francji, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, pełni wrażeń i mi,łych wspomnień będziemy pamiętać, iż dzięki takim wyjazdom uczymy się tolerancji, poznawiania ciekawych miejsc, obcowania z kulturą, unikatową florą i fauną.

Świat czeka na takich jak Wy, młodych ludzi pełnych entuzjazmu i chęci poznawiania nowych miejsc...

Opracowała:
E. Marmajewska-Basińska