II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

W związku z feriami, oddanie Indeksów Stypendysty przesunięte zostaje na koniec tygodnia po feriach, termin oddania IS za miesiąc styczeń upłynie zatem dopiero 28 lutego.

 

.

KTO PRZEŻYŁ "LALKĘ" - PRZEŻYŁ WIELE

lalka5Powyższe słowa Bolesława Prusa stały się pretekstem do przygotowania projektu, do którego zaproszono uczniów klasy II B. "Lalka" Bolesława Prusa to lektura, która przeraża młodzież swoją objętością, ilością wątków, jednakże dość często pojawiająca się na egzaminie maturalnym.

Nauczycielki- polonistki – p. E. Jezierska i p. A. Połeć-Dziemieszonek postanowiły "oswoić" uczniów z trudnym tekstem, uświadomić im, że "Lalka" jest powieścią wielkiego formatu, której tajemnice należy zgłębić. Uczniowie w różnych formach (np. film, komiks, prezentacja multimedialna, album rodzinny, gra planszowa) musieli odnieść się do wyznaczonych motywów i wątków.

"Skandale w >>Lalce<<", "Rola rekwizytów w powieści", "Rodziny się nie wybiera" - to tylko niektóre tematy realizowane przez uczniów. Z dużym aplauzem kolegów spotkała się realizacja "Krótkiego filmu o miłości - Wokulski vs Łęcka" nakręconego przez drugoklasistów. Serialowa muzyka, stroje oddające realia epoki- min. to złożyło się na tak dobry odbiór dzieła.

 

Większość prac wykonanych przez uczniów zostało zaprezentowanych na specjalnie przygotowanej wystawie. Uwieńczeniem projektu był konkurs plastyczny zorganizowany dla klasy IIA. Uczniowie w dowolnej formie plastycznej mieli odnieść się do wylosowanych scen z powieści Prusa. Poziom prac był bardzo wyrównany, dlatego też jury ostatecznie nie wyłoniło zwycięzcy. Wszystkim uczestnikom działań związanych z projektem i konkursem bardzo dziękujemy.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .