NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

.

KTO PRZEŻYŁ "LALKĘ" - PRZEŻYŁ WIELE

lalka5Powyższe słowa Bolesława Prusa stały się pretekstem do przygotowania projektu, do którego zaproszono uczniów klasy II B. "Lalka" Bolesława Prusa to lektura, która przeraża młodzież swoją objętością, ilością wątków, jednakże dość często pojawiająca się na egzaminie maturalnym.

Nauczycielki- polonistki – p. E. Jezierska i p. A. Połeć-Dziemieszonek postanowiły "oswoić" uczniów z trudnym tekstem, uświadomić im, że "Lalka" jest powieścią wielkiego formatu, której tajemnice należy zgłębić. Uczniowie w różnych formach (np. film, komiks, prezentacja multimedialna, album rodzinny, gra planszowa) musieli odnieść się do wyznaczonych motywów i wątków.

"Skandale w >>Lalce<<", "Rola rekwizytów w powieści", "Rodziny się nie wybiera" - to tylko niektóre tematy realizowane przez uczniów. Z dużym aplauzem kolegów spotkała się realizacja "Krótkiego filmu o miłości - Wokulski vs Łęcka" nakręconego przez drugoklasistów. Serialowa muzyka, stroje oddające realia epoki- min. to złożyło się na tak dobry odbiór dzieła.

Większość prac wykonanych przez uczniów zostało zaprezentowanych na specjalnie przygotowanej wystawie. Uwieńczeniem projektu był konkurs plastyczny zorganizowany dla klasy IIA. Uczniowie w dowolnej formie plastycznej mieli odnieść się do wylosowanych scen z powieści Prusa. Poziom prac był bardzo wyrównany, dlatego też jury ostatecznie nie wyłoniło zwycięzcy. Wszystkim uczestnikom działań związanych z projektem i konkursem bardzo dziękujemy.