II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

 

.

PODSUMOWANIE PROJEKTU "LICEALIŚCI LICZĄ"

licealiści liczaW II semestrze zakończył się program edukacyjny "Licealiści liczą", organizowany w formie warsztatów w salach wykładowych Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia prowadził dr Zdzisław Wróblewski ucząc naszą młodzież m.in. przeliczania stężeń, obliczania stężenia roztworu metodą miareczkowania, obliczania stopnia i stałej dysocjacji, pH słabych elektrolitów, soli i buforów.

Nasi uczniowie korzystali podczas zajęć ze skryptu opracowanego przez dr Wróblewskiego. Po zakończeniu zajęć wszyscy uczestnicy programu mieli możliwość przystąpienia do sprawdzianu zaliczeniowego z obliczeń chemicznych. Nasze uczennice: Michalina Bardadyn, Alicja Solarz i Wiktoria Wierzbicka (uczennice kl. 2c) znalazły się w 4-osobowej grupie licealistów z 14 liceów dolnośląskich, która zaliczyła sprawdzian z tych trudnych, wykraczających poza program nauczania, zadań chemicznych.

Wręczenie certyfikatów miało miejsce w budynku II LO. Gratulujemy!

Opiekun uczniów
nauczyciel chemii Dorota Bogaczyńska-Janik

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .