NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

.

PODSUMOWANIE PROJEKTU "LICEALIŚCI LICZĄ"

licealiści liczaW II semestrze zakończył się program edukacyjny "Licealiści liczą", organizowany w formie warsztatów w salach wykładowych Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia prowadził dr Zdzisław Wróblewski ucząc naszą młodzież m.in. przeliczania stężeń, obliczania stężenia roztworu metodą miareczkowania, obliczania stopnia i stałej dysocjacji, pH słabych elektrolitów, soli i buforów.

Nasi uczniowie korzystali podczas zajęć ze skryptu opracowanego przez dr Wróblewskiego. Po zakończeniu zajęć wszyscy uczestnicy programu mieli możliwość przystąpienia do sprawdzianu zaliczeniowego z obliczeń chemicznych. Nasze uczennice: Michalina Bardadyn, Alicja Solarz i Wiktoria Wierzbicka (uczennice kl. 2c) znalazły się w 4-osobowej grupie licealistów z 14 liceów dolnośląskich, która zaliczyła sprawdzian z tych trudnych, wykraczających poza program nauczania, zadań chemicznych.

Wręczenie certyfikatów miało miejsce w budynku II LO. Gratulujemy!

Opiekun uczniów
nauczyciel chemii Dorota Bogaczyńska-Janik