II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

GŁOSUJEMY NA SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ PRZY NASZEJ SZKOLE!!!

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 8 w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czyli REALIZACJĘ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy II LO im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 października 2019 r. w formie elektronicznej w trybie zamkniętym, dostępnym po zalogowaniu się poprzez stronę: https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020.

 

.

PODSUMOWANIE PROJEKTU "CIEKAWA BIOCHEMIA"

ciekawa biochemiaOd października 2018 roku do maja 2019 roku grupa uczniów z klasy 1c uczestniczyła w wykładach i zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia odbywały się w ramach kolejnej edycji programu dla licealistów "Ciekawa Biochemia" i współpracy naszego liceum z Wydziałem Biotechnologii UWr.

Uczestnicy programu podczas wykładów popularno-naukowych poznawali zagadnienia z dziedziny współczesnej biochemii, biofizyki i biotechnologii. Treści te były przekazywane w ciekawy i przystępny sposób, a prelegentami byli pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Wrocławskiego. Szczególnie cenne były wykłady pracowników PAN oraz lekarzy praktyków dotyczące edukacji w zakresie szczepień ochronnych i problematyki społecznej tych szczepień. Oprócz udziału w sobotnich wykładach nasi licealiści wzięli udział w kilkugodzinnych ćwiczeniach laboratoryjnych, podczas których zajmowali się białkami, węglowodanami, lipidami, enzymami i kwasami nukleinowymi. Przed każdymi ćwiczeniami pisali kolokwium, podczas "laborek " wypełniali dziennik laboratoryjny. Uzyskane zaliczenia i oceny mieli wpisywane do indeksów, jak prawdziwi studenci.

Naszym licealistom: Hani Bugale, Karolinie Cecerko, Jagodzie Junik i Kacprowi Pietrzakowi (1c) należą się szczególne gratulacje za ukończenie projektu. Z wyróżnieniem projekt kończy Karolina Cecerko.

Szczególne podziękowania składamy dr Marii Stasiuk z Wydziału Biotechnologii pełniącej funkcję koordynatora projektu jako pełnomocnik Dziekana Wydziału Biotechnologii UWr.

 

To duży sukces naszych uczniów, bo podczas realizacji programu musieli często sprostać wymaganiom stawianym studentom I i II roku biotechnologii !

Opiekun uczniów
nauczyciel chemii Dorota Bogaczyńska-Janik

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .