O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

KONKURS NA LOGOTYP PROJEKTU ERASMUS+

erasmusW związku z realizacją w naszej szkole projektu unijnego "The water: a heritage to be protected" („Woda jako dziedzictwo podlegające ochronie"), realizowanego w ramach programu Erasmus+, ogłaszamy konkurs na stworzenie jego logotypu.

Zachęcamy wszystkie osoby interesujące się grafiką komputerową ale także tradycyjnymi technikami graficznymi do realizacji swoich pomysłów. Zwycięski projekt zostanie wyróżniony wartościową nagrodą rzeczową. Zostanie ponadto wykorzystany w mediach społecznościowych oraz stronie internetowej projektu. Szczegółowy regulamin konkursu do pobrania. Termin złożenia prac upływa 30 września 2019 roku.

Zapraszamy do spożytkowania swojego telentu.

Ciekawostka: logo projektu Comenius, realizowanego w naszej szkole w latach 2012-2014 powstało również w ramach konkursu uczniowskiego.