O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

WYCIECZKA EDUKACYJNO-INTEGRACYJNA KLAS PSYCHOLOGICZNYCH

integracja 1abW środę uczniowie klas 1a i 1ga pod opieką wychowawczyń – p.A.Połeć-Dziemieszonek i p.E.Jezierskiej oraz nauczyciela bibliotekarza - p.W.Chirowskiej i pedagoga szkolnego – p.M.Wójcik, pojechali na wycieczkę edukacyjno–integracyjną do Krośnic. Na miejscu odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Ekologicznej, który prowadzi zajęcia z dziedziny edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, a także zajmuje się promocją walorów przyrodniczych i kulturowych regionu.

Choć było zimno, to spacer wokół stawów Krośnickich był bardzo przyjemny, doświadczeni przewodnicy – edukatorzy bardzo ciekawie prezentowali wiadomości o znajdujących się na szlaku roślinach, zwierzętach i rozmaitych zagadnieniach przyrodniczych. Zadaniem uczniów było rozwiazywanie kart pracy, które przy pomocy koleżanek i kolegów wypełniali bardzo sprawnie.  camera

Po zakończonej ścieżce przyrodniczej pojechaliśmy na wspólne ognisko i integrowaliśmy w czasie wspólnych zabaw. Najwięcej trudności, ale i zarazem zabawy sprawił nam węzeł gordyjski, a wszystko zakończyło się lubianą przez uczniów (i nauczycieli) belgijką :-).

Uczniowie po powrocie do szkoły zgodnie przyznali, że: „wycieczka była bardzo udana i naprawdę pomogła nam w lepszym poznaniu się, a efekty było widać już następnego dnia".