O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

SUKCESY NA INAUGURACJĘ WSPÓŁZAWODNICTWA W RAMACH LICEALIADY 2019/2020

inauguracja licealiada 2019 202024 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu nasi uczniowie rozpoczęli rywalizację sportową. W ramach Licealiady młodzieży wzięli udział w Finale Dolnośląskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Zmagania sportowe odbywały się w blokach: biegi krótkie, biegi średnie, skoki, rzuty i sztafety.

I już na inaugurację cieszymy się z pierwszych sukcesów! Jagoda Schubert z klasy 3b zdobyła srebrny medal w rzucie dyskiem z wynikiem 26,85m. Nina Krzywańska również z klasy 3b wywalczyła brązowy medal w rzucie oszczepem 600g na odległość 24,34m. Marcelina Banasik z klasy 1a zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal w biegu na 800m z wynikiem 2:36,76.

Jedynym medalistą wśród panów został Patryk Martynowicz z klasy 2c, zdobywając brązowy medal w skoku wzwyż z wynikiem 175cm.

SKŁAD DRUŻYNA II LO NA ZAWODY: Julia Dwornikowska, Karolina Gierszon, Paulina Wróbel, Oliwia Redzisz, Marcelina Banasik, Tamara Kicuła, Julia Durman, Oliwia Górowska, Martyna Rogowska, Ewa Olszańska, Nina Krzywańska, Tetiana Van-Tsyn-Zhan, Aleksandra Hołuj, Martyna Podsiadło, Wiktoria Kozakiewicz, Jagoda Schubert, Patryk Jakubik, Igor Olszański, Maksymilian Safian, Mateusz Wyrwał, Adrian Susidko, Jakub Garbaczewski, Jakub Konieczny, Michał Marczak, Feliks Kopczyk, Marcel Waga, Filip Świątek, Bartosz Bilski, Mateusz Lucer, Patryk Martynowicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Informujemy, że dzięki Waszemu zaangażowaniu w zeszłym roku szkolnym Nasza szkoła zajęła 5 miejsce na Dolnym Śląsku we współzawodnictwie sportowym!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego