O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

XXII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

dfn 2019W dniu 24.09.2019 roku klasa 2B wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Komstą-Filą uczestniczyła w XXII Dolnośląskim Festiwalu Nauki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uczniowie wzięli udział w dwóch zajęciach. Pierwsze z nich to "Gra negocjacyjna - tworzenie koalicji". Został on poprowadzony przez studenta pana Macieja Dudę oraz panie Olgę Grajek i mgr Marlenę Piotrowską z Instytutu Politologii. W trakcie warsztatu uczniowie w ciekawy sposób dowiedzieli się, jak funkcjonuje parlament w Polsce, jak powoływana jest Rada Ministrów oraz w jaki sposób tworzy się koalicje. Mieli także okazję rozwinąć umiejętności negocjacyjne, czy też wcielić się w rolę polityków, których zadaniem było utworzenie koalicji, wybór Rady Ministrów i uzyskanie votum zaufania. To zadanie oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych umożliwiło także integrację całej grupy, dzięki czemu każdy dobrze się bawił.

"Świat to za mało... Bliski wschód, czyli podróż do Izraela, Iranu i Jordanii" to tytuł drugiego wykładu przeprowadzonego przez dr Jarosława Jarząbka i dr Marcina Szydzisza, podczas którego prowadzący podzielili się z uczniami swoją pasją oraz doświadczeniem i z poczuciem humoru opowiedzieli o swoich bliskowschodnich podróżach. W ten sposób przybliżono uczestnikom kulturę tych krajów a także pokazano, że stosunki międzynarodowe nie opierają się jedynie na aspektach politycznych lecz są to też liczne podróże, przygoda i pasja.

Te zajęcia kończyły pobyt naszej grupy na Uniwersytecie. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Udział w wykładach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki to naszym zdaniem bardzo udana i przyjemna forma nauki, którą polecamy wszystkim.

Nikola Gałka kl. 2b