NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

ZSQUAD logoPrzypominamy, że z końcem tygodnia (do piątku 08 listopada, godzina 12:25) upływa termin oddania opisanych (imię, nazwisko, klasa) Indeksów Stypendysty. Oddanie Indeksów jest równoznaczne z potwierdzeniem uczestnictwa w Programie Stypendialnym #Zsquad 2019/2020 oraz jest warunkiem koniecznym do jego kontynuowania w kolejnych miesiącach. Indeksy oddajemy również, jeśli brak w nich aktywności w miesiącu październiku. Indeksy przyjmują: p. Marta Wójcik, p. Adam Wójcik, p. Maciej Swędzioł.

.

XXII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

dfn 2019W dniu 24.09.2019 roku klasa 2B wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Komstą-Filą uczestniczyła w XXII Dolnośląskim Festiwalu Nauki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uczniowie wzięli udział w dwóch zajęciach. Pierwsze z nich to "Gra negocjacyjna - tworzenie koalicji". Został on poprowadzony przez studenta pana Macieja Dudę oraz panie Olgę Grajek i mgr Marlenę Piotrowską z Instytutu Politologii. W trakcie warsztatu uczniowie w ciekawy sposób dowiedzieli się, jak funkcjonuje parlament w Polsce, jak powoływana jest Rada Ministrów oraz w jaki sposób tworzy się koalicje. Mieli także okazję rozwinąć umiejętności negocjacyjne, czy też wcielić się w rolę polityków, których zadaniem było utworzenie koalicji, wybór Rady Ministrów i uzyskanie votum zaufania. To zadanie oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych umożliwiło także integrację całej grupy, dzięki czemu każdy dobrze się bawił.

"Świat to za mało... Bliski wschód, czyli podróż do Izraela, Iranu i Jordanii" to tytuł drugiego wykładu przeprowadzonego przez dr Jarosława Jarząbka i dr Marcina Szydzisza, podczas którego prowadzący podzielili się z uczniami swoją pasją oraz doświadczeniem i z poczuciem humoru opowiedzieli o swoich bliskowschodnich podróżach. W ten sposób przybliżono uczestnikom kulturę tych krajów a także pokazano, że stosunki międzynarodowe nie opierają się jedynie na aspektach politycznych lecz są to też liczne podróże, przygoda i pasja.

Te zajęcia kończyły pobyt naszej grupy na Uniwersytecie. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Udział w wykładach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki to naszym zdaniem bardzo udana i przyjemna forma nauki, którą polecamy wszystkim.

Nikola Gałka kl. 2b