II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

DRUGIE MIEJSCE W XVI MARATONIE LINGWISTYCZNYM

XVI maraton jezykoznawczyTegoroczna odsłona już XVI. edycji Maratonu Językoznawczego, która odbyła się 24 września w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, okazała się dla nas wielkim sukcesem. Jedna z trzech drużyn, w składzie: Katarzyna Fleiszer, Emilian Jelonek, Sławomir Borowski, zdobyła 2. miejsce, pozostawiając za sobą 47 drużyn z różnych miast naszego regionu.

Autorami 5 zadań są pracownicy i doktoranci Zakładu Językoznawstwa Angielskiego Instytutu Filologii Angielskiej. Jest to konkurs prowadzony w języku angielskim o języku angielskim. Jednak nie sama znajomość angielskiego jest najważniejsza. Logika, umiejętność współpracy i układania łamigłówek językoznawczych powodują, iż ten nietuzinkowy konkurs jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w trakcie całego roku szkolnego.

 

Pozostałe drużyny, reprezentujące II LO w Oleśnicy: miejsce 19: Zuzanna Zmyślona, Laura Gogniat, Karolina Czerska; miejsce 25: Szymon Narolski, Piotr Bilski, Mikołaj Mosiak.

GRATULACJE!!!

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .