DEBATA PRZEDWYBORCZA 2019

debata wybory sam szkol 2019Dnia 02. października 2019 w naszej szkole odbyła się debata kandydatów ubiegających się o funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego szkoły.

Stanęli do niej Marek Chotnicki (1d), Feliks Kopczyk (2c), Szymon Narolski (2d), Natalia Pawłowska (2a), oraz Natalia Stasiak (1gb). Debatę poprowadzili Laura Kwoczała – wiceprzewodnicząca SU oraz Maksymilian Słota – przewodniczący SU.

Spotkanie rozpoczął Maksymilian Słota, który podsumował upływającą kadencje samorządu. Opiekun SU p. A. Komsta-Fila podziękowała wszystkim członkom prezydium za współpracę w minionym roku szkolnym.

Debata składała się z trzech części. W pierwszej kandydaci przedstawili siebie oraz swój program wyborczy. Wśród złożonych przez nich obietnic znalazły się noce filmowe (ekranizacje lektur jako powtórka dla maturzystów), szczęśliwy numerek, szkolny talentshow, dni tematyczne, turniej gier komputerowych, ożywienie szkolnego wolontariatu oraz kontynuowanie inicjatyw poprzedniego samorządu.

W drugiej części kandydaci odpowiadali na bardzo liczne pytania wyborców. Publiczność przygotowała szczegółowe pytania, które odnosiły się do kampanii wyborczej i programów kandydatów. Cała piątka kandydatów dzielnie udzielała odpowiedzi.

Ostatnim akordem spotkania wyborczego była runda podsumowująca, w której kandydaci raz jeszcze zachęcali zebrane koleżanki i kolegów do oddania na siebie głosów.

Udział w debacie był z pewnością dobrą okazją do poznania kandydatów na przewodniczącego SU i pomógł w podjęciu decyzji wyborczej.
Szczególnie warta podkreślenia jest bardzo sympatyczna atmosfera panująca na sali oraz między rywalizującymi z sobą kandydatami.