WYNIKI WYBORÓW DO SU ORAZ RZECZNIKA PRAW UCZNIA

wybory sam szkolny 2019W dniu 3 października społeczność II LO wzięła udział w podwójnym głosowaniu, w którym wybieraliśmy nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz nowego Rzecznika Praw Ucznia.
W pierwszych wyborach kandydowało pięcioro uczennic i uczniów z klas pierwszych i drugich: 1. Marek Chotnicki (1d), 2. Feliks Kopczyk (2c), 3. Szymon Narolski (2d), 4. Natalia Pawłowska (2a), 5. Klaudia Stasiak (1gb).

Największe poparcie - 127 głosów otrzymał Feliks Kopczyk. Na drugim miejscu z 83 głosami poparcia uplasował się Szymon Narolski a na trzecim Natalia Pawłowska, która otrzymała 73 głosy.

Na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie II LO wybrali więc ucznia klasy II c - Feliksa Kopczyka. W wyborach wzięło udział 73 % uczniów. Oddano 364 głosy, a 19 z nich było nieważnych.

Korzystając z organizowanych dzisiaj wyborów do samorządu uczniowie II LO wybrali dziś także nowego Rzecznika Praw Ucznia. Spośród nauczycieli: P. Agnieszka Kierkicz-Śliwka, P. Katarzyna Jaworska-Dawidziuk, P. Małgorzata Wojtczak i Ks. Jakub Mazur, największą liczbę głosów otrzymał właśnie Ks. Jakub Mazur i to on przez następne dwa lata pełnić będzie tę odpowiedzialną funkcję. Także w tym głosowaniu wzięło udział 364 uczniów, oddano 26 nieważnych głosów.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz wszystkim Kandydatkom i Kandydatom. Dziękujemy także za udział w debacie przedwyborczej.
Wszystkim uczennicom i uczniom II LO gratulujemy nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia.

Wybory to święto demokracji, cieszymy się więc z ich wyników i liczymy na ciekawe kadencje.

Szkolna Komisja Wyborcza

03.10.2019