WYCIECZKA DO BUKOWCA

bukowiec 3b 2019W dniach 13-14.09.2019 odbyła się wycieczka krajoznawcza klasy IIIB do Bukowca. Wraz z opiekunkami: M. Wojtczak i M. Pycelą przeszliśmy długą trasę górskim szlakiem, przeszło 16 kilometrów. Wspięliśmy się na Sokoliki, skąd podziwialiśmy piękne widoki a potem relaksowaliśmy się przy schronisku Szwajcarka.

U celu podróży czekało na nas miejsce na ognisko, w pięknym parku nad samym brzegiem stawu. Wykazaliśmy się umiejętnościami survivalowymi i sami je rozpaliliśmy, a potem piekliśmy kiełbaski i żelki, śpiewając przy tym biesiadne piosenki. Drugi dzień to nieco edukacji. Poznaliśmy historię Bukowca i zwiedziliśmy między innymi muzeum leśnictwa. Wróciliśmy wyczerpani, ale bardzo szczęśliwi i dumni ze udało się nam bez strat pokonać obie trasy.

:-)