O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

"PSYCHOLOGIA TO PRZYSZŁOŚĆ" - PROJEKT DLA UCZNIÓW KLAS PSYCHOLOGICZNYCH REALIZOWANY WE WSPÓŁPRACY Z AKADEMIĄ ŚWIADOMEGO ROZWOJU

akadem swiad rozwJuż wkrótce, dzięki współpracy w ramach działań #Zsquad zaplanowanych na rok szkolny 2019/2020, klasa 2A (klasa psychologiczna) z II LO w Oleśnicy będzie miała możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych "Psychologia to przyszłość".

Jest to projekt cyklicznych spotkań warsztatowych, w którym uczniowie szkół średnich odnajdują swobodną przestrzeń do rozwoju swoich kompetencji psychologicznych. Przez odpowiednio zaprojektowane zajęcia uczniowie rozwijają się zarówno umysłowo, jak i emocjonalnie. Podczas spotkań uczestnicy nabywają podstawowe kompetencje z zakresu psychologii oraz poznają szeroki zakres jej zastosowań w życiu codziennym. Uczniowie uzyskają wiedzę z wielu jej obszarów m.in. psychologii społecznej, emocji, temperamentu i osobowości, ale też z tzw. kompetencji przyszłości, do których zaliczamy, zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie ze stresem czy umiejętność autoprezentacji.

Opis pierwszego warsztatu: Zarządzanie zespołem, czyli jak budować procesy grupowe. Podczas zajęć uczestnicy poznają się ze sobą oraz z prowadzącym. Razem tworzą kontrakt, którym będą się kierować podczas wszystkich zajęć. Główny cel warsztatu to zbudowanie relacji pomiędzy uczestnikami w taki sposób, aby stworzyli spójną i gotową grupę do zdobywania wiedzy. Uczestnicy poznają model fazowy rozwoju grupy, a następnie wykorzystają go w praktyce podczas pracy w grupie. Po zajęciach uczestnicy nie tylko wiedzą, jakimi cechami charakteryzuje się dobra, spójna i wspierająca grupa, ale też sami ją tworzą.

Koordynatorem szkolnym projektu jest pani Marta Wójcik. Zajęcia poprowadzi pan Piotr Grzelak. psychoedukator.