FINAŁ KONKURSU NAUKOWEGO GDYNIA E(X)PLORY WEEK 2019

serfW dniach 23-25 października podczas Gdynia E(x)plory Week 2019 odbył się krajowy finał konkursu naukowego E(x)plory. Nasz powiat i szkołę reprezentowało dwóch uczniów z zespołu SERF Space Program - Jakub Flaczyk i Adrian Szymański z klasy 3D.

Święto nauki rozpoczęło się od zajęć integracyjnych i spotkania z "ciekawym człowiekiem" – Piotrem Lazarkiem – finalistą poprzedniej edycji konkursu. W tym dniu mogliśmy także poznać pozostałych finalistów.

Sesja konkursowa polegała na ocenie projektów przez jurorów z różnych branży. Naszą pracę oceniali specjaliści niezwiązani z inżynierią i nowymi technologami. Po godzinach zmagań umysłowych, wieczorem razem z opiekunami wszyscy młodzi naukowcy udali się na kręgle. Podczas zabawy okazało się, że jednym z najlepszych zawodników został nasz opiekun: pan Krzysztof Burdka (pierwszy raz grający w kręgle!).

W ostatni dzień każdy zespół prowadził krótką prezentację swojego projektu na scenie. Przed ogłoszeniem wyników mieliśmy możliwość spotkania się z mistrzem olimpijskim w windserfingu. Podczas gali wręczenia nagród okazało się, że wszystkie nagrody przyznano projektom prospołecznym o bardzo dużym zasięgu (m.in. nanokrystaliczne ogniwa fotowoltaliczne, wykrywacz raka). My wróciliśmy na warsztat zadowoleni z wieloma nowymi doświadczeniami i kontaktami. Mamy jeszcze więcej motywacji i chęci do działania :-).