II LO OBJĘTE PROGRAMEM MENTORSKIM "OPENSPACE SUPERNOVA"

supernovaZ ogromną przyjemnością informujemy o podpisaniu przez II LO w Oleśnicy, Fundację OpenSpace oraz Near Space Technologies Sp. z o.o. umowy mentorskiej, obejmującej rozwijanie potencjału intelektualnego oraz wspieranie rozwoju osobistego uczniów szkoły w dziedzinie nowych technologii kosmicznych przy pomocy i udziale pracowników Spółki Near Space Technologies, pełniących rolę mentorów (zarówno fundacja OpenSpace jak i spółka Near Space są podmiotami z branży aerospace skupionymi na dostarczaniu tanich i niezawodnych rozwiązań dla projektów near space oraz wspieraniu rozwoju polskiego sektora kosmicznego, edukacji, testowaniu nowych technologii, budowaniu społeczności pasjonatów i tworzeniu kadry inżynierów kosmicznych).

W ramach Umowy uczestnicy mogą korzystać z dodatkowych form wsparcia ze strony Spółki, Fundacji oraz ich Partnerów; mających na celu nabywanie przez uczniów nowych kompetencji i rozwijanie ich potencjału naukowego. Z programu mentorskiego Supernova korzystać będą między innymi uczniowie II LO, uczestnicy finału konkursu naukowego Gdynia E(x)plory 2019, którzy stworzyli i rozwijają projekt SERF Space Program.

O postępach we współpracy będziemy informować na stronie szkolnej stronie internetowej. Opiekunem przedsięwzięcia ze strony szkoły jest p. Adam Wójcik.